Зупинили провадження у справі про стягнення заборгованості за кредитом

Якщо Ви бажаєте зупинити провадження в судовій справі за позовом банку до позичальника про стягнення заборгованості за кредитним договором чи за позовом про звернення стягнення на предмет іпотеки/застави, то інформація в цій статті Вам знадобиться.

 Korotya advokat

Записатися на правову консультацію та отримати інформацію відносно того, як поводити себе з банком чи колекторською/факторинговою компанією, можна за зазначеним телефоном.

Ситуація наступна: між позичальником та ПАТ Родовід банк був укладений кредитний валютний договір. Банк звернувся до суду за місцем реєстрації проживання позичальника з позовом про стягнення заборгованості до суду.

Ми подали позов до суду про визнання кредитного договору недійсним. Позов був поданий за місцем знаходження банку. До суду, де знаходився спір про стягнення заборгованості, було подано клопотання про зупинення провадження у справі до розгляду спору про визнання кредитного договору недійсним, оскільки не можливо розглядати судовий процес про стягнення боргу до судового процесу про визнання недійсним кредитного договору.

Заява про зупинення провадження у справі була задоволена, провадження зупинено.

Відповідна ухвала додається.

Державний герб України
Справа № 699/803/15-ц

Номер провадження 2/699/19/16

УХВАЛА

26.05.2016 м.Корсунь-Шевченківський

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі

головуючого-судді Савранського О.А.

за участю - секретаря Ященко О.М.

представника позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Корсуні-Шевченківському цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «РОДОВІД БАНК»до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором, суд

встановив:

Позивач предявив у суд даний позов і просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором в загальній сумі 122409,60 доларів США та 1157927,49 грн. посилаючись на те, що відповідач порушив умови кредитного договору, згідно якого 30 жовтня 2007 року банк надав йому кредит в сумі 160 000,00 доларів США із строком користування по 30 жовтня 2028 року зі сплатою 14,00 % річних. Але позичальник порушив умови договору, в результаті чого виникла заборгованість, яку він добровільно погашати не бажає. Тому позивач і предявив даний позов.

До початку розгляду справи по суті представник відповідача заявив письмове клопотання про зупинення провадження у цивільний справі посилаючись на те, що відповідачем предявлено позов до Публічного акціонерного товариства «РОДОВІД БАНК» про захист прав споживача та визнання кредитного договору недійсним. В підтвердження цьому надав суду : копію ухвали від 18 березня 2016 року Подільського районного суду м.Києва про відкриття провадження у справі та судову повістку про виклик до суду 27 квітня 2016 року о 09 год.30 хв.. Крім того, надав суду світлокопію судової повістки про виклик до суду 08 червня 2016 року о 16 год.00 хв..

Представник позивача заперечив цьому посилаючись на те,що позови між собою не повязані, що розгляд справи триває з жовтня 2015 року і вирішення не прийнято. Крім того, у разі задоволення даного позову і позову про визнання кредитного договору недійсним, первісне рішення може бути переглянуте.

Ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Враховуючи, що позивач ОСОБА_4 акціонерне товариство «РОДОВІД БАНК»предявило позов і просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором, який по суті позову ОСОБА_3 просить визнати недійсним, то став неможливим розгляд цієї справи до вирішення іншої цивільної справи, а тому провадження належить зупинити.

Керуючись ст.ст. 201 ч.1 п4),203 ч.1п3), 293 ч.1 п13), 294 ч.2 ЦПК України, суд

ухвалив:

Зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення даної справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги,якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує,апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Савранський О. А.