Наші послуги

Юридичний висновок з приводу позасудового порядку стягнення на іпотеки!

Юридичний висновок з приводу позасудового порядку стягнення на предмет іпотеки!

 
 
Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Фабула справи:

Валютний кредит укладений в 2008 році. Кредитор (банк) з тимчасовою адміністрацією. На предмет іпотеки розповсюджується мораторій. Банк готує право вимоги по кредиту продати новому кредитору! Предмет іпотеки знаходиться на підконтрольній території в зоні АТО!

Клієнтом поставлені наступні питання:

 1. Чи може новий кредитор, який купив право вимоги отримати  право власності на предмет іпотеки (квартиру)?
 2. Чи може новий кредитор виселити прописаних осіб з предмету іпотеки?
 3. Як буде розвиватись ситуація зі стягнення на предмет іпотеки через суд та в позасудовий порядок?
 4. Що потрібно зробити та як необхідно діяти у випадку втрати предмета іпотеки?
 5. Чи застосовується позовна давність по кредиту?

1.Чи може новий кредитор, який купив право вимоги отримати  право власності на предмет іпотеки (квартиру)?

У випадку  продажу банком з ТА права вимоги з публічних торгів, міняється тільки кредитор, а структура договірних відносин залишається. Фактично, міняється тільки кредитор, а всі інші умови не змінюється, в тому числі позовна давність по кредиту.

 

2.Чи може новий кредитор виселити прописаних осіб з предмету іпотеки?

Особам, які виселяються у зв’язку зі зверненням стягнення, інше постійне житло надається тільки в тому разі, коли помешкання було придбане не за рахунок кредиту, забезпеченого його ж іпотекою. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 18 березня 2015 року №6-39цс15

Установивши зазначені обставини та ухвалюючи рішення про відмову в позові про виселення відповідачів — мешканців будинку, суд першої інстанції, з яким погодилися суди апеляційної та касаційної інстанцій, застосував норму ч.2 ст.109 ЖК й виходив із відсутності правових підстав для їх виселення без надання іншого житлового приміщення.

Реальний приклад з нашої практики: http://mayorovgroup.com.ua/nasha-praktika/377-apelyatsiya-vidmovila-u-viselenni-z-kvartiri-pozichalnika

 

3.Як буде розвиватись ситуація зі стягнення на предмет іпотеки через суд та в позасудовий порядок?

 

Новий кредитор може:

 

 1. Подати позов про стягнення кредитних коштів через суд!

Якщо банк отримає таке рішення, то він не зможе продати предмет іпотеки з торгів, оскільки діє мораторій!

 1. Подати позов про стягнення на предмет іпотеки через суд!

Судова практика вважає, що мораторій на примусове відчуження житлових приміщень, що є предметом іпотеки за валютними кредитами, не може бути підставою для відмови у позові про звернення стягнення на предмет іпотеки, залишення позовної заяви без розгляду, зупинення чи закриття провадження за такою позовною заявою. Даний мораторій поширюється лише на виконання рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме на його примусову реалізацію з прилюдних торгів в ході виконавчого провадження.

 

Таким чином, буде рішення суду про стягнення на предмет іпотеки з відстрочкою його виконання на час дії мораторію, наприклад:

1

 

 1. Зробити виконавчий напис на стягнення кредитних коштів – не передбачає втрати права власності на квартиру.
 2. Зробити виконавчий напис на стягнення на предмет іпотеки – скасовується через суд та діє мораторій.
 3. Оформити право власності на предмет іпотеки без суду – скасовується через Мінюст чи суд.

4.Що потрібно зробити превентивно та як необхідно діяти у випадку втрати предмета іпотеки?

Для того, щоб ускладнити стягнення на предмет іпотеки у позасудовий порядок (оформлення права власності), необхідно накласти на предмет іпотеки штучний арешт.  Вказаний арешт дозволить скасувати реєстрацію права власності на нового кредитору через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації на протязі 45 днів. Наявність арешту предмету іпотеку, який не зняти через суд – є 100 % підставою для скасування такої реєстрації та повернення квартири у власність іпотекодавця.

2

Як швидко накласти арешт?

 

Власник іпотеки підписує зі знайомим нотаріальний договір позики на 50 000 грн. на строк 7 днів. В договорі позики прописуємо, що у випадку не повернення позики, нотаріус видає виконавчий напис на стягнення коштів. Вказаний виконавчий напис є виконавчим документом на підставі якого відкривається виконавче провадження про стягнення коштів та накладує арешт на майно (квартиру). Вказана операція займає 20 днів, при цьому не потрібно звертатись в суд, що значно довше!

Наявність арешту змусить нового кредитора звернутись в суд для того, щоб зняти його, а це приблизно 4-7 місяців. Навіть після рішення суду про зняття арешту, ви можете накласти новий арешт, а новий кредитор знову змушений звертатись до суду!

Вказані поради ми взяли з нашої практики, коли після таких дій нотаріус відмовився від позасудового порядку, а банк зробив це через реєстратора в адміністрації, і коли  ми повідомили реєстратора про наслідки на показали документи, реєстратор самостійно відмінивреєстраційнудію, як помилкову!

5.Чи застосовується позовна давність по кредиту?

 

Так, застосовується з наступних підстав:

Оскільки ви отримали від банку вимогу про дострокове погашення кредиту у 2012 році, то саме від цього строку необхідно рахувати строк позовної давності!

Отже, з даного пункту випливає, що позовна давність про стягнення коштів почалася:

 1. Від дати повернення (29.02.2012 року) кредитних коштів;
 1. З моменту отримання вимоги про стягнення на предмет іпотеки та повернення кредитних коштів.

    Звертаємо увагу на те, що відповідно до судової практики є окрема позовна давність на стягнення предмет іпотеки та окрема позовна давність на стягнення кредитних коштів.

Таким чином, нового кредитора необхідно повідомити заявою про застосування позовної давності та контролювати суди, щоб в суді заявити позовну давність. Таким чином, якщо ви заявити позовну давність, ви виграєте суд та новий кредитор втратить право на стягнення кредиту та втратить право на іпотеку!

ADVOKAT

Адвокат та юрист по кредитам в Україні (Київ)

Адвокат та юрист по кредитам в Україні (Київ): РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОВИХ ПИТАНЬ У СФЕРІ КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН

адвокат по кредитам в киевеКредитна тематика - дуже популярний в інформаційному плані питання. Незліченні привабливі пропозиції банків, низькі процентні ставки і безвідсоткові пільгові періоди вражають уяву. При цьому позичальники, які отримали кредитні гроші, не завжди так оптимістично сприймають свої обов'язкові платежі.

В чому питання? В обмані кредитних структур, або в невмінні простих позичальників реально оцінювати перспективи кредитування? Насправді, питання проблемних кредитів залежить від бажання банку піти на реальний консенсус з позичальником. Банк в будь-якому випадку піде на реструктуризацію кредиту коли зрозуміє, що краще домовитись та списати кредит з дисконтом, ніж судитись та продавати іпотеку, або чекати, коли відмінять мораторій на стягнення на предмет іпотеки.

Юридична КОНСУЛЬТАЦІЯ юриста по кредитам В ОФІСІ – 063-595-87-10!

У розвинених країнах термін «Кредит» ні у кого не викликає побоювань або упередженості. За кордоном існує культура використання позикових грошей, знання основ, вміння планувати свої майбутні доходи і витрати. При цьому, щоб розібратися в питаннях позик, практично завжди вдаються до допомоги кредитного адвоката. Наша реальність ... У нашій країні інформацію про кредитування практично всім споживачам даних продуктів доводиться отримувати від самих банківських структур і фінансових організацій.

Фактично, у позичальника відсутні оперативні важелі впливу на банк, крім:


1. Банкрутство фізичних осіб;


2. Мораторій на стягнення на предмет іпотеки;


3. Затягування суду з банком (оскарження, експертиза кредитного договору, зустрічний позов, припинення поруки, тощо);


4. Зупинення провадження по справі до розгляду іншої справи;


5. Перегляд за нововиявленними обставинами;


6. Оскарження заочного рішення та закриття виконавчого провадження;


7. Позовна давність на кредит.

Вищезазначені важелі впливу не є швидкими, оскільки займають багато часу, а банк не реагує на них швидко, оскільки не кожний позичальник може правильно їх застосовувати!

НАВІЩО ПОТРІБЕН КРЕДИТНИЙ АДВОКАТ, ЯКЩО САМІ БАНКИ ОЦІНЮЮТЬ ФІНАНСОВИЙ СТАН ПОЗИЧАЛЬНИКА?

Дійсно, банки проводять оцінку фінансового стану клієнта і його застави, але вони діють суб'єктивно, забезпечуючи беззбитковість для своєї структури і оцінюючи можливі ризики. Насправді, банк не цікавиться процвітанням клієнта (як не цинічно це звучить), його завдання - погасити борг і отримати запланований дохід. Якщо клієнт не зможе заробити гроші, на погашення кредиту піде майно, продане за заниженою вартістю.

ЩО РОБИТЬ АДВОКАТ ЗА КРЕДИТАМИ?

Кредитний адвокат - це професіонал, який оцінює вигідність умов кредитування і юридичну таємницю цього процесу з боку клієнта. Фахівець не розглядає майно, як предмет для продажу з аукціону, а шукає можливості його збереження. Мета кредитного адвоката не оцінювати вашу прибутковість тільки в поточний момент для достатності погашення боргу, а розглянути перспективу подальших дій. Він допоможе в складній фінансовій ситуації вирішити проблему з кредитуванням, а саме:


1. Реструктуризація кредиту;
2. Погашення кредиту з дисконтом;
3. Припинення поруки;
4. Розробка стратегія направлена на спонукання банку до переговорів;
5. Збереження предмету іпотеки, зняття обтяження з кредитного авто;
6. Скасування виконавчого напису нотаріуса та оскарження заочного рішення суду;

А ХІБА НЕОБХІДНИЙ ЮРИСТ ЗА КРЕДИТАМИ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ?

Вигоди від роботи кредитного юриста відчутні в будь-якому випадку:

 • підприємству не потрібно втрачати час на тривалі пошуки вигідних кредитів;
 • керівництво може не турбуватися про втрату майна компанії;
 • непомірні платежі по кредиту не стануть каменем для бюджету підприємства;
 • скориставшись допомогою грамотного кредитного адвоката, ви заощадите час і гроші компанії на поповнення оборотних коштів.

Кваліфікований фахівець зможе допомогти в різних ситуаціях:

 • в момент підбору вигідного позикової пропозиції;
 • при передачі в заставу майна;
 • при оформленні кредитного та супутніх договорів (іпотечного, заставного, страхового і т.д.);
 • при виникненні проблемної заборгованості у підприємства;
 • при необхідності відстоювання адвокатом по кредитах інтересів клієнтів в судах і оскарження судових рішень;
 • при потребі в консультаціях про взаємодію з кредиторами, колекторськими агентствами, судовими виконавцями і т.д.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

АКТУАЛЬНІ СТАТТІ

Как поступить, если банк обратился в суд?

если банк подал в судЧто предпринять в случае, если банк начал судебную тяжбу по причине неуплаты кредита? Имеет ли смысл взаимодействовать с работниками отдела по работе с просроченной задолженностью или рациональнее «залечь на дно», отключив средства связи? Разумно ли, не дожидаясь судебного иска, первому подать в суд на кредитующую организацию? Во всяком случае, стоит попробовать вернуть кредитные комиссии или весьма значительные проценты за оформление страховки, вводить которые законодательство не разрешает. Надо ли прекращать договор поручительства и отменять исполнительную надпись нотариуса, что ведет к остановке и/или закрытию исполнительного производства?

Данные рекомендации помогут вам с наименьшими потерями времени, средств и нервов решить проблему выплаты кредитных долгов перед банком, и/или вывода ипотеки, закрытия кредита с дисконтом, или выгодной покупки права требования по кредиту в банке с временной администрацией.

Через какой промежуток времени банк обращается в суд?

У всех кредитных организаций, а банки, несомненно, являются таковыми, свой регламент запуска процесса судебных разбирательств. Некоторые организации в первую очередь начинают истязать кредитополучателя устрашающими сообщениями и телефонными звонками. Причем неважно – день это или ночь. Звонить могут практически в любое время, невзирая на недовольство должника, его требования прекратить и на угрозы обратиться в полицию.

Зачастую сотрудники отдела по работе с кредитной задолженностью довольно настойчивы. В первую очередь должнику звонят, и разговор протекает в мирном русле; далее банковские работники становятся агрессивнее, прибегают к шантажу – могут угрожать обращением в суд. Иногда применяются и иные способы воздействия. Например – привлечение коллекторских служб для «выбивания» долга любыми (зачастую не всегда законными) способами. Иногда коллекторы переступают черту закона, начиная приходить к должнику лично, угрожать физической или иной расправой, насилием, портить имущество должника. Однако, следует отметить, что на сегодняшний день деятельность коллекторов регулируется на законодательном уровне. Поэтому, усмотрев в их действиях противоправную составляющую, вы можете смело обращаться в правоохранительные органы.

Какие-либо оправдания пред работниками банка не имеют смысла. Ежедневно банкиры выслушивают несметное количество печальных новелл об увольнениях, нездоровых родственниках или опасных заболеваниях. Им глубоко безразличны ваши объяснения. Их главная цель состоит в укоренении у вас мысли, что в том случае, если кредитор не получит сумму кредита в полном объёме, то он обратится в суд. Поэтому должника, как правило, выслушать не готовы. Вопросы, поднимаемые в разговоре, на шанс получения отсрочки не влияют. И, чаще всего, все заканчивается судебным разбирательством, инициированным банком.

Когда же банк обратится в суд? Сложно дать однозначный ответ. Кто-то обращается в суд уже через шесть месяцев (например, Приватбанк), кто-то - спустя полтора года Укрсоцбанк, однако, сумма долга здесь играет основополагающую роль), а кто-то может несколько лет давить на должника, а затем уступить долг коллекторам (Альфа-Банк, Укрсиббанк, Юникредит и другие).

Пути урегулирования проблемы

Существует несколько способов решить описанную выше ситуацию:

1. Идти на компромисс с банком и, при наличии судебного решения, оплачивать долг. В таком случае очень уместными будут услуги кредитного адвоката. Без него получение приемлемого решения судебных органов становится крайне затруднительным. Однако, в случае успешного нахождения удобного компромиссного решения, можно отделаться минимальными потерями – банку точно так же, как и должнику, не выгодны судебные тяжбы и разбирательства. Процесс судебного делопроизводства может затянуться на месяцы и годы, а значит, шанс успешного возврата долга превращается в нечто ускользающее и совсем уж иллюзорное.

2. Оборвать все социальные контакты. Разумеется, этот путь связан с повышенными рисками.

3. Уехать из региона и нигде не прописываться в течение не менее чем трёх лет после последнего контакта с кредитором. Стоит отметить, что такие действия не являются законными.

4. Максимально тянуть время и собирать деньги для выкупа предмета ипотеки.

ADVOKAT

Якщо позичальник не може сплачувати кредит?

суд с банкомОстаннім часом все частіше ми стикаємося з фінансовими труднощами і проблемами з виплатою боргів за кредитами. Спробую дохідливо пояснити, що робити тим, хто дійсно опинився в глухому куті і не знає, що робити. Для початку слід заспокоїтися. Існує як мінімум три варіанти, за якими можна не платити кредит.

Що ж робити, коли не можеш платити кредит?

І так перший варіант, коли дійсно не можеш платити кредит. У такій ситуації самим мудрим рішенням, буде заморозка кредитного зобов'язань.
Як зробити так, щоб законно призупинити і не платити кредит. Це хороший варіант. Коли намагаєшся домовитися по-хорошому. Треба прийти в Банк і попросити про можливість не платити кредит (кредитні канікули). Це називається реструктуризація кредиту. Є хороша реструктуризація, а є не дуже хороша.

Що означає хороша реструктуризація кредиту?

Коли Банк дозволяє не платити кредит протягом невизначеного часу? Зазвичай такий договір про реструктуризацію триває півроку (дуже часто така реструктуризація припиняє договір поруки). Він називається кредитні канікули. Банк також може за заявою позичальника знизити процентну ставку по кредиту, щоб було легше платити. Останнє, що може зробити Банк. Якщо він відмовив у можливості зовсім не платити кредит. Він встановлює мінімальну суму, яку позичальник зможе платити півроку або навіть більше. До тих пір поки позичальник не вирішит свою важку фінансову ситуацію. Все це називається реструктуризація кредиту, яку може надати Банк за заявою позичальника.

Банки і колектори часто пропонують реструктуризацію. Важливо розуміти яка реструктуризація вигідна.

Для того щоб написати заяву і домовитися про гарну реструктуризації, треба вміти правильно написати заяву в Банк. Інколи буває достатньо просто попросити.

Якщо ж Банк не пішов на зустріч, і не погодився на умови реструктуризації, можна піти іншим шляхом. Цей варіант Банку виявиться дуже невигідним. Цей метод може обернутися тим, що він ризикує зовсім не отримати гроші від позичальника.

По такому шляху доводиться йти, якщо Банк не пішов на поступки і не знайшов рішення зручного для обох сторін. Він передбачає дуже багато порушень з боку Банку пов'язані з поверненням не законного страхування, нарахування пені та відсотків. У кінцевому рахунку, може вийти так, що Банк взагалі нічого не отримає. Цей метод треба використовувати лише у винятковому випадку, тільки для того щоб, на час заморозити кредитні зобов'язання.

Є ще третій варіант, коли взагалі нічого не треба робити. Не треба йти в Банк. Немає потреби писати заяви. Не треба писати скарги щодо незаконних утримання. Просто не відповідаєш на дзвінки. Банк подає на боржника в суд. Судовий процес проходить без позичальника. За рішенням суду видається виконавчий лист. І тоді почнуть турбувати державні виконавці. В принципі, нічого не буде. Слід ретельно перевіряти кореспонденцію, яка почне приходити поштою, наприклад Укрсоцбанк подає в суд і робить так, що б позичальник не зміг заявити позовну давність. В цьому випадку треба запастися величезним терпінням. Але для цього треба діяти за законом. Слід подбати про безпеку своїх рахунків і майна, тому що рано чи пізно державні виконавці заарештують рахунки і прийдуть описати майно.

І останній варіант – це максимально затягувати суд та збирати кошти, щоб викупити предмет іпотеки, або викупити право вимоги по кредиту з дисконтом.

Наші виграні справи, де ви можете отримати багато корисної інформації, як протистояти банку і колекторам.

банк подал в суд

Раздел долгов по кредиту взятых во время нахождения в браке

IMG 7158Законодательством Украины предусмотрено разделять на совместные доли все, что было нажито и взято во время нахождения супругов в браке. Стандартно все, что было получено в браке, расходовалось на семейные нужды. Таким образом, если один из супругов берет кредит на себя то, скорее всего полученные деньги будут потрачены совместно в интересах семьи, тогда кредитные обязательства могут являться общими. А если же кредит был взят на конкретную цель и оформлялся как целевой, то это доказывается в судебном порядке. Истцом в таком случае будет назначен тот, от кого исходит предложение раздела имущества.

Конечно же, такая система достаточно негибкая и поэтому участники конфликта получают невыгодное положение. С другой стороны как говорит история подобных судебных разбирательств, порой в ходе процесса вскрываются неожиданные факты.

Не нужно брать на себя лишнего. Это золотое правило как никогда подходит для семейного раздела. Давать о себе знать должны только свои тяжбы, не стоит брать кредит для мужа и оформлять его на себя. Не важно, какой размер вклада в семейный бюджет был сделан, об этом нигде не будет прописано. Следовательно, этот способ пополнения бюджета негласный. В итоге кредитная организация будет спрашивать о возврате долга с заемщика.

Очень важно найти хороший банк с приемлемыми условиями. Как известно у всех кредитных организаций разные условия на выдачу кредита. Некоторые из них просят о присутствии двух супругов. В договоре ставятся обе подписи. Таким образом, второй супруг становится автоматически поручителем заемщика. Некоторые организации могут потребовать нотариально заверенного согласия второй половинки на оформление кредита. И наконец, есть самые выгодные банки, которым не требуется ни наличие, ни согласие второго супруга. К таким обращаются чаще всего, но не всегда их процентные ставки ниже других.

После того как супруги разводятся отношения обычно строятся следующим образом. Жена абсолютно ничего не знает о долгах и кредитах бывшего мужа и отказывается нести за них ответственность перед кредиторами. Лучше всего женщине переехать в другой город или просто сменить прописку. Таким образом, вопросов к ней не будет. Лучше всего продать или забрать с собой всё материальное имущество, которое было нажито семейным бюджетом. Иначе банк может через судебных приставов изъять это имущество в свою пользу. Сделав все, таким образом, банку ничего не останется, как заводить судебный процесс в отношении самого заемщика. Как только банк отдаст дело на рассмотрение судебным приставам он и тут же начнут исполнять свою работу. Это могут быть отстоянные звонки коллекторских служб или почтовые письма с копиями исполнительных бумаг. Лучше всего чтобы супруг сделал встречное заявление на банковскую организацию. Далее все зависит от хода процесса.

Зачастую суды в финансовых и кредитных делах используются гражданские права и нормы. Поэтому перевести долг с одного супруга на другого возможно только после согласия кредитной организации, если такого нет, то это невозможно. Любой потребительский кредит признается только в случае распределения его долями в семейном бюджете. Это ни в коем случае не может быть поводом для раздела его возврата. Необходимо помнить о действии презумпции, согласно которой один из супругов полностью доверяет другому управление ценными вещами и имуществом в семье.
Эта позиция закрепляется нормами согласно Семейному кодексу. В них оговариваются обязательства взыскания долга непосредственно на имущество самого прямого заемщика.

В общем, каждый из супругов имеет право на свою долю и её неприкосновенность кредитными обязательствами второго супруга. Это в полной мере может стать правовой защитой имущества каждого из граждан . Следует ценить это и использовать для защиты своих прав.

Основные моменты разделения имущества и кредитом, а также ипотеки:

1. Ипотечное имущество и ипотечный кредит всегда делится между супругами при разделе имущества;
2. Любой пул кредитов также подлежит разделу;
3. Участие банка в суде при разделе ипотечного кредит обязательное. Даже если разделить ипотеку без банка, банк в любом случае может подать на взыскание на предмет ипотеки к двум супругам в одном иске;
4. Если сумма кредита меньше стоимости залога, то можно лишить часть квартиру одного из супругов с помощью факторинга и перехода права собственности по ипотечной оговорке.

ADVOKAT

 

Якщо Приватбанк подав в суд. Стратегія захисту в суді в 2018 році

что делать если банк подал в суд за невыплату кредитаЦя стаття буде корисна тим позичальникам, які мають кредит в Приватбанку та мають прострочку по кредиту, підписували правила кредитування, отримували банківську карточку та не сплачували по кредиту більше року. Також важливий юридичний момент – це переоформлення картки на новий строк. У позичальників виникають ряд питань: що може зробити Приватбанк за несплату кредиту; що робити, якщо Приватбанк подав в суд; як зменшити кредит Приватбанка в суді; Як перевірити, чи подав Приватбанк в суд?
 
У випадку, якщо Приватбанк подав на вас до суду та ви отримали позовну заяву про стягнення кредиту з додатками (розрахунок заборгованості), вам необхідно перевірити наступні моменти:
 
1. Строк дії картки Приватбанка;
- Відповідно до рішення ВСУ, строк позовної давності по кредиту починає підраховуватись від дати закінчення карти Приватбанку.
2. Розрахунок заборгованості по кредиту;
- Приватбанк досить часто неправильно розраховує кредитну заборгованість, особливо при переоформленні кредитної карти.
3. Правила кредитування в частині строку позовної давності на дату підписання заяви про приєднання до цих правил;
- Відповідно до рішення ВСУ, якщо особа не підписувалась під правилами кредитування Приватбанку в частині збільшення строку позовної давності, то позовна давність по кредиту не збільшується.
4. Строк розрахунку заборгованості неустойки та валюта стягнення;
- Позовна давність по неустойки становить 1 рік, а стягувати та нараховувати неустойку можуть виключно у гривні.
5. Розмір неустойки по кредиту;
- Відповідно до Цивільного кодексу, суд може зменшити розмір неустойки (штраф та пеня) по кредиту, у випадку, якщо неустойка значно перевищує розмір тіла кредиту.
6. Наявність та/або відсутність факту переривання строку позовної давності;
- У випадку переривання та/або не переривання позовної давності, слід подавати відповідну заяву про застосування позовної давності або на всю заборгованість по кредиту, або на кожний місячний кредитний платіж.
 
банк подал в суд за неуплату кредита украинаЯк перевірити, що банк подав в суд про стягнення кредиту?
 
Зазвичай позичальник дізнається про те, що банк подав до суду за невиплату кредиту, коли виявляє судову повістку в поштовій скриньці, або отримує заочне рішення суд про стягнення кредиту. Майже напевно це справжній документ (банку або колекторам нема чого його підробляти, але в деяких випадках Приватбанк підробляє такі повістки), але якщо ви сумніваєтеся, то можете легко перевірити його справжність. Для цього потрібно знайти в інтернеті на сайті http://court.gov.ua/fair, з якого прийшла повістка, і скористатися пошуком за прізвищем. Якщо ваша кредитна справа дійсно в цьому суді, ви зможете прямо на сайті отримати основну інформацію про нього, а також уточнити дату і час засідання.
 
Заходи Приватбанку можуть бути різними, дивлячись на розмір заборгованості та час прострочення. Наприклад:
 
• повістки в суд;
• арешт рахунку вашої зарплатної картки та списання коштів звідти;
• візити колекторів — як вони працюють з боржниками;
 • заборона на виїзд за кордон в тому випадку, якщо банк виграє в суді.
 
Для підготовки на засідання позичальник повинен підготувати наступні документи:
 
• копії та оригінали чеків про щомісячні платежі за весь період;
• кредитний договір;
• офіційні документи, що підтверджують справжню причину затримки виплат за кредитом (лікарняний лист, трудову книжку із записом про звільнення, тощо). Необхідно, щоб потім подати відстрочку та/або розстрочку рішення суду.
 
В яких випадках позичальник може подати зустрічний позов:
 
1. Некоректна поведінка представників банку на адресу позичальника.
2. Зміна умов за кредитним договором без попередження другої сторони.
3. Стягнення незаконних комісій за оформлення кредиту або безпідставне підняття процентної ставки.
4. Невірне нарахування штрафних санкцій (помилки в підрахунках).
 
что делать если приватбанк подал в судЧитаємо позовну заяву:
 
При отриманні повістки в суд необхідно зробити кілька основних дій, пов'язаних з документами про кредит та іншими матеріалами порушеної справи. Позичальник зобов'язаний:
1. Ретельно перечитати кредитний договір у пошуках невідповідностей вимогам. Наприклад, позичальникові необхідно:
• перевірити відповідність необхідної банком суми методиками підрахунку штрафів і пені по кредиту, викладених в кредитному договорі;
• якщо банк передав борг колекторам, то необхідно перевірити наявність у договорі пункту про згоду на передачу даних третім особам.
• перевірити, чи відповідає зазначена в договорі процентна ставка реально нарахованими відсотками за користування кредитом.
 
Таким чином, суду з приводу простроченої заборгованості боятися не варто, адже є перевірені способи отримання вигоди від його проведення. Так, клієнт банку може:
• знайти невідповідності у вимогах банку і в реальних документах у справі;
• найняти фахівця і з його допомогою розробити тактику захисту;
• бути готовим відповідати на будь-яке питання від юристів банку або судді;
• зменшити штрафи і пені, які були нараховані кредитором;
• отримати невелику виплат по кредиту;
 
Підстави оскарження (перегляд) заочного рішення про стягнення Приватбанком кредитних коштів.
Враховуючи, що найбільш позовів про стягнення кредиту подається Приватбанком, досить часто суди не повідомляють позичальників, або повідомляють за старими адресами, або при першої неявки позичальника виносять заочне рішення.
 
Для того, щоб переглянути та скасувати заочне рішення необхідно довести два моменти:
 
1.Поважність пропуску засідання та причини неповідомлення суду про неявку в суд;
2.Довести те, що рішення про стягнення коштів незаконне та привести обґрунтування.
Для оскарження заочного рішення не потрібно подавати в апеляцію, а необхідно подати заяву в той же суд. Також необхідно сплатити судовий збір. Якщо позичальник скасує заочне рішення, він може:
1.Заявити позовну давність по кредиту повністю, або на кожний місячний платіж;
2.Зменшити неустойку (штраф, пеня)  по кредиту;
3.Зменшити розрахунок заборгованості.
Строк оскарження заочного рішення  - 10 днів з моменту отримання. Ми рекомендуємо отримати заочне рішення та ознайомитись зі справою, для того, щоб адвокат зміг написати аргументовану заяву про скасування заочного рішення.
 
УВАГА: 39 783 — кількість  справ, у яких фігурують всі банки України за 30.03.2017. 18 159 із них пов’язані з Приватбанком.
У 94% відсотках випадків ПриватБанк виступає ініціатором подачі в суд.
Основний предмет позову — стягнення кредитної  заборгованості. Також банки судяться з таких причин: звільнення майна з під арешту, примусового виселення, визнання банкрутом.
Найбільша кількість судових справ, пов’язаних з банками, відбуваються в Дніпропетровській, Київській та Одеській області.
суд с приватбанком