Наші послуги

Як оскаржити виконавчий напис на закрити кредит перед банком

Якщо Ви, являючись клієнтом Укрсоцбанку, Альфа-банку або іншої кредитної організації, раптово виявили, що Ваше майно заарештоване, майте на увазі - банк отримав у нотаріуса виконавчий напис. Виконавчий супровід передбачає: неможливість скористатися активами й пасивами, машину «в розшуку», справу в судовій інстанції. При цьому Ви ніяких офіційних листів з банку на руки не отримували.

Одна з негативних особливостей виконавчого напису – той факт, що її видає нотаріус, а не суд. Звертатися до нотаріальної контори, а не в судову канцелярію полюбляють Укрсоцбанк, Альфа-банк, Приватбанк, ПУМБ і колекторські агентства. Ситуація незаконна, але типова для України.

Як оскаржити виконавчий нотаріальний напис, захищаючи свої інтереси?

Оскаржити виконавчий документ, яким оперує банк, досить непросто. Але якщо дотримуватися послідовність дій, зазначених у нашій статті - у Вас все вийде.

• По-перше, з виконавчим документом потрібно ознайомитися. Зверніться в ту виконавчу службу, яка діє на підставі нотаріального напису, попросіть папір на руки і сфотографуйте його. Якщо організація не видає Ваше виконавчий супровід - Ваші права грубо порушуються. Адвокат, який буде оскаржувати виконавчий напис в залі суду, буде вимагати у Вас і даний документ, і кредитний (іпотечний) договір, і постанову про арешт активів. Іноді грамотно зібраний пакет документів дозволяє списати значну частину боргу без ґрунтовної підтримки адвоката.

Не соромтеся захищати свої інтереси. Пам'ятайте, що державні виконавці приймають в певні дні та часи - в середу 15:00-18:00 і в п'ятницю в 9:00-13:00. У приватних організаціях час варіюється.

• По-друге, потрібно звернутися до надійного і перевіреного юриста з фінансів і розробити разом з ним стратегію захисту та ануляції виконавчого напису. Спеціаліст складе дві заяви: про те, що виконавчий напис безпідставний, і клопотання про припинення супроводу.

• Потрібно виграти справу. У цьому випадку суд направить в виконавчу службу свою постанову, і виконавче переслідування відносно Вас припиниться. Судова інстанція може перебувати або на території виконавчого провадження, або за місцем реєстрації активів, пасивів, житлового фонду.

Mayorov V1 1

Заява, на підставі якої буде видаватися на руки виконавчий напис, містить:

• ПІБ боржника.
• ПІБ начальника виконавчого відділу.
• Контакти позичальника.
• Напис «ЗАЯВА».
• Власне прохання надати матеріали для ознайомлення й аналізу.
• Суму, котру банк вимагає для стягнення (прописом).
• Дату, підпис.


Які підстави для анулювання виконавчого напису нотаріуса може знайти юрист?
Юридична практика знає чимало підстав для анулювання виконавчого напису, ось тільки деякі з них:

1. Помилково розрахована сума боргу. Якщо кредитна організація стягує матеріальне майно не через суд, а через нотаріуса – напевно, вона невірно порахувала заборгованість.

2. Банківська організація звернулася до нотаріальної контори і до суду паралельно.

3. Сума боргу більше тієї, яка була нарахована в судовому порядку.

4. Відсутня можливість зробити борг «доларовим» й виграти на різниці курсу валют.

5. Виконавчий напис отримана пізніше 22 лютого 2017 року.

6. У документі прописана вимога погасити борг не тільки повністю, але і достроково.
7. Позовна давність.

8. Банк звернувся до нотаріальної контори, маючи рішення суду.

Виконавчі написи в Україні бувають двох видів:

• За кредитним договором. Вони практикуються Приватбанком, ПУМБом, Укрсоцбанком та Альфа-банком.

• По іпотечному договору. Приватбанк і ПУМБ їх не практикують, лише Укрсоцбанк та Альфа-банк.

Припинення виконавчого супроводу означає:

• Закриття справи.

• Зняття арешту з майна.

• Повернення майна, вилученого на користь кредитної організації.

• Припинення виконавчого збору і зняття відрахувань на користь виконавця.

Яку допомогу повинен надавати адвокат з фінансів клієнтові?

Кваліфікований фінансовий адвокат допоможе клієнтові:

1. Написати позовну заяву про оскарження нотаріального виконавчого напису.

2. Підготувати пакет необхідних документів.

3. Проаналізувати кредитний банківський договір з урахуванням всіх «підводних каменів» законодавства.

4. Захищатися в суді відповідно інструкції.

5. Вимагати у банківської організації або виконавців потрібну документацію.

6. Знайти гідні й переконливі підстави для припинення виконавчого провадження. У більшості випадків їх два або більше. Адвокат акцентує увагу суду на своїх аргументах і виграє справу.

Звертайтеся в нашу компанію! Ми допомогли великій кількості клієнтів Приватбанку, Укрсоцбанку та інших фінансових організацій впоратися з непомірними картковими кредитами. Наші співробітники надають не тільки правову, але й моральну підтримку, готують до непередбачених поворотів справи. За бажанням клієнта правозахисник може виступати від імені відповідача на підставі доручення.

Суд з Приватбанком - судова практика адвоката 2019 р.

Особи, що брали кредити в 2008-2012 роках, в 2018-2019 роках почали повсюдно звертаються до юристів з фінансів: Приватбанк подає на них до суду по кредитній картці. Кредитна організація нараховує величезні суми, які позичальник зобов'язаний повернути. Простий приклад: «тіло» кредиту окремої фізичної особи становило в 2011 році 2000 гривень, проходить вісім років – й з’ясується, що боржник зобов'язаний повернути 100 тисяч гривень. Ще Приватбанк може при наявності боргу в 200 гривень через кілька років зажадати близько 30 тисяч гривень. 
 
Сучасна судова система потурає банкам, не контролює їх, допомагає їм нараховувати космічні штрафи та пені. Наша стаття розповість, як протистояти Приватбанку, оскаржувати його маніпуляції в суді, зменшувати фінансовий об’єм стягнення, проводити погашення заборгованості з дисконтом. Будь-яка кредитна організація може зажадати повернення боргу або майно в рахунок заборгованості цими двома способами:
 
• Отримавши виконавчий напис нотаріуса. Дана процедура не вимагатиме звернення до суду паралельно.
 
• Подаючи в судову інстанцію. Приватбанк, як і будь-яка інша кредитна організація Україна, неохоче вдається до цього способу - це вимагає часу, сил і ресурсів.
 
Якщо Приватбанк ініціював проти Вас справу, то Ви повинні отримати з суду и завжди мати при собі:
 
1. Позовну заяву.
 
2. Розрахунок Вашої заборгованості (кредитну історію), яка може бути реальною або спірною.
 
3. Правила кредитування Приватбанку.
 
4. Позов в судову інстанцію.
 
Якщо Вам прийшов лише позов - Ваші громадянські права порушуються. У цій ситуації необхідно сходити до суду, ознайомитися зі справою на підставі заяви, сфотографувати, зняти на сканері або ще якось скопіювати Вашу справу.
 
Отримані дані рекомендується надати юристу – цей фахівець допоможе:
 
• Перевірити термін дії Вашої кредитної картки.
 
• Ви можете подивитись, чи перевипускалася Ваша пластикова картка. У більшості випадків клієнт банку не просив про перевипуск кредитної картки, Приватбанк систематично робить це без заяви боржника. Даний факт врахується при захисті Ваших прав та інтересів в суді.
 
• Зареєструватися в додатку для смартфона чи планшета «Приват24» і дізнатися всю необхідну інформацію про картку.
 
Mayorov V1 1
 
Як проходить суд між позичальником і кредитною організацією?
 
Суд між позичальником і кредитною організацією проходить за двома сценаріями:
 
•  Без присутності відповідача. Цього переконливо не рекомендується робити: буде винесено заочне рішення, яке дуже непросто анулювати. Також можуть виникнути проблеми з використанням факту спливу часу позовної давності, з подачею апеляції.
 
У присутності боржника, що має стратегію захисту своїх фінансових прав.
Повний перелік наслідків відсутності відповідача на суді.
 
Нажаль, кожен третій суд з фінансовою організацією Приватбанк проходить без відповідача в особі дебітора. Така особа, відповідно до ЦПКУ, матиме наступні негативні наслідки свого вчинку:
 
• Заочне рішення суду про повернення тих грошових коштів, що вимагає Приватбанк. Анулювати документ буде складно.
 
• Висновок про те, що відповідач не зацікавлений у захисті своїх інтересів, в зменшенні боргових зобов’язань, повному списанні кредиту, в реструктуризації тощо
 
• Витрати на додаткові послуги адвоката. Вашому представнику доведеться добре попрацювати і довести, що Вас не було в залі суду з поважних причин, і це заслуговує поблажливості. Також заочне рішення можна скасувати довівши, що Ваші матеріальні права і інтереси були грубо порушені Приватбанком та його представниками.
 
Документи, які можуть знадобитися в процесі судового процесу з Приватбанком:
 
1. Заява, що стосується позовної давності кредитного договору.
 
2. Ваш відзив на позов банківської організації. Він включає в себе Ваші спростування тих претензій, які висуває Приватбанк. Це допоможе зменшити борг.
 
3. Заява, на підставі якої у банку можна вимагати документи.
 
4. Пояснення, які відповідач буде зачитувати в процесі судового розгляду.
 
Досвідчений фінансовий юрист може допомогти клієнту зібрати документи відповідно до вищевказаного списку, а може повноцінно представляти його інтереси в суді за дорученням. Варіанти співпраці випливають із ситуації, аналізу паперів та особистого бажання боржника. Іноді досить зібрати весь список документації, щоб притягнути до відповідальності банк.
 
Які права має та не має банк у разі неповернення боргу?
 
Кредитна організація має, так само як і дебітор, певні права та обов'язки, наприклад:
 
1. Нараховувати відсотки від суми кредиту згідно ЦК України, вимагати внесення щомісячних платежів до дня стовідсоткового погашення. Всі виплати здійснюються виключно в межах двосторонньої кредитної угоди.
 
2. Нагадувати боржникові про те, що за кредитами потрібно платити. Однак якщо Кредитодавець (банк) відправив боржникові офіційний лист, що містить вимоги і інші претензії - він позбавляється права нараховувати відсотки. Зазвичай до цього крайнього заходу вдаються, коли платежі не надходять близько трьох місяців - кредит стає «проблемним», а дебітор оголошується ненадійним.
 
3. Пояснювати позичальникові, чим загрожують простроченні платежі.
 
4. Обговорювати з клієнтом комфортний графік погашення боргу, списувати прострочення і пеню, якщо дебітор знову спроможний заплатити.
 
При цьому до компетенції банку не входить:
 
1. Надавати свідомо неправдиву інформацію щодо того, що чекає позичальника в разі неповернення грошей, залякувати його і маніпулювати.
 
2. Вилучати майно, не маючи для цього відповідного судового рішення.
 
3. Визначати на банківському конверті той факт, що офіціальній лист в ньому стосується несплати кредиту.
 
4. Вимагати суму, яка була не зазначена при складанні кредитного договору.
 
5. Вивідувати у третіх осіб інформацію про боржника, його активи і пасиви, рухоме майно й нерухомості, сімейні обставини.
 
6. Вимагати виплату тієї заборгованості, яка була анульована в судовому порядку раніше.
 

Банк (включаючи Приватбанк) грубо порушує чинне законодавство України якщо:

 
1. Звертається не до суду, а в нотаріальну контору і отримує там виконавчий напис.
 
2. Не враховує позовну давність, прописуючи борг з всіма відсотками, штрафами, пенями.
 
3. Вказує в документах нотаріусу ті дані, які вигідні йому.
 
4. Видає спірну суму за об'єктивну (реальну) заборгованність.
 
5. Приховує той факт, що паралельно з нотаріальною конторою він звернувся до суду і подав позов про стягнення боргу за кредитами.
 
Важливо! Нотаріуси схильні вірити Приватбанку в цій ситуації, до того ж в їх обов'язки не входить перевіряти правдивість і прозорість інформації.
 
Якщо юристу вдалося скасувати напис нотаріуса - щодо його клієнта припиняються всі виконавчі процедури. Також боржникові більше не потрібно платити 10% виконавчого збору. Звертайтеся до нас! Наші фахівці допоможуть Вам, якщо Приватбанк отримав в нотаріальній конторі виконавче розпорядження, неправильно прорахував суму боргу, порушив Ваші цивільні права. Ми допомогли багатьом - посприяємо і Вам в вирішені фінансового питання.
 
ADVOKAT

Приватбанк подав в суд, судова практика – юридична консультація адвоката

Якщо Приватбанк подав в суд або вчинив виконавчий напис, як правило, він допускає системні помилки при нарахуванні заборгованості.

 

В цій статті ми розглянемо наступні моменти:

1. Як оскаржити заочне рішення Приватбанку;
2. Як зменшити заборгованість через суд;
3. Як відмінити або зменшити неустойку (штраф та пеня);
4. Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Приватбанку;
5. Як розірвати правовідносини з Приватбанком, щоб він не нараховував штрафи та пені;
6. Як подати позовну давність та довести, що після рішення суду та/або закінчення кредитної картки, банк не мав право нараховувати проценти та штрафи;
7. Як довести неправильність розрахунку заборгованості на виграти суд з Приватбанков.

Mayorov V1 1

ЯК ОСКАРЖИТИ ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ СУДУ ПРИВАТБАНК

При оскарженні заочного рішення можливо зменшити загальну заборгованість, застосувати позовну давність та зупинити виконавче провадження.

Зверніть увагу на строки подання заяви про перегляд заочного рішення. Досить часто, в заочному рішенні прописують строк 30 днів, а по закону, 20 днів з моменту отримання. Зверніть увагу, оскільки багато позичальників пропускають вказаний строк та втрачають право на оскарження заочного рішення.

Особливо важливо, надати обставини суду, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це

Саме оскарження заочного рішення дозволить позичальнику заявити позовну давність в апеляції. Для цього, в прохальній частині повинно бути зазначено:

 

ПРОШУ:


1. Переглянути заочне рішення ____________ районного суду міста Києва від _________ року у справі № _________;

2. Скасувати заочне рішення _____________ та призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.

3. Застосувати строк позовної давності за вимогами ПАТ Комерційний Банк «Приватбанк» до __________________________.

Судова практика з приводу можливості заявити позовну давність через заочне рішення суду:

У п. 73 постанови Великої палати Верховного Суду від 17.04.2018 р. у справі № 200/11343/14-ц зроблено висновок, що якщо суд першої інстанції, не повідомивши належно відповідача про час і місце розгляду справи, ухвалить по ній заочне рішення, відповідач вправі заявити про застосування позовної давності у заяві про перегляд такого рішення. У разі відмови суду першої інстанції у задоволенні цієї заяви відповідач може заявити про застосування позовної давності в апеляційній скарзі на заочне рішення суду першої інстанції.

ЯК ЗМЕНШИТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЧЕРЕЗ СУД

Є декілька практичних способів для зменшення заборгованості через суд:
1. Заявити позовну давність по кредиту Приватбанку;
2. У відзиві надати обгрунтування того, що Приватбанк, після закінчення строку картки не має права нараховувати процентів та неустойки;
3. Зменшити неустойку, якщо вона значно більша тіла кредиту;
4. Відмінити неустойку, якщо вона встановлена як фіксована сума та процент;

ЯК ВІДМІНИТИ АБО ЗМЕНШИТИ НЕУСТОЙКУ ПО КРЕДИТУ ПРИВАТБАНКУ

Як правило, банк подає в суд кредитну заборгованість у такомц вигляді:

- 25092,75 грн. – заборгованість за кредитом;
- 93173,50 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом;
- 56120,00 грн. - заборгованість за пенею та комісією;
а також штрафи відповідно до пункту 2.1.1.7.6 Умов та правил надання банківських послуг;
- 5000,00 грн. - штраф (фіксована частина);
- 5044,31 грн. - штраф (процентна складова).

Таку заборгованість можливо зменшити в наступний спосіб:

Снимок экрана 2019 02 23 в 11.19.44

ЯК ВІДМІНИТИ ВИКОНАВЧИЙ НАПИС НОТАРІУСА ПРИВАТБАНК

Відповідно до ст. 88 ЗУ «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.

Додаткові підстави для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, можуть бути виявлені з документів, які Приватбанк надавав нотаріусу.

ЯК РОЗІРВАТИ ПРАВОВІДНОСИНИ З ПРИВАТБАНКОМ, ЩОБ ВІН НЕ НАРАХОВУВАВ ШТРАФИ ТА ПЕНІ

Пунктом 1.1.7.12 Умов та правил надання банківських послуг передбачено, що договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього строку жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії договору, він автоматично пролонговується на той самий строк.

Таким чином, щоб розірвати кредитний договір з Приватбанком необхідно направити відповідну заяву. Після отриманням банком такої заяви, він не має право нараховувати проценти та неустойку.

Як подати позовну давність та довести, що після рішення суду та/або закінчення кредитної картки, банк не мав право нараховувати проценти та штрафи;

ПРИКЛАД З СУДОВОЇ ПРАКТИКИ: “Крім того, наданий Позивачем розрахунок кредитної заборгованості за договором б/н від 14 листопада 2010 року вказує, що останній платіж було здійснено 12 червня 2014 року у сумі 150 грн., а тому до позовних вимог слід застосувати позовну давність”.

Як довести неправильність розрахунку заборгованості на виграти суд з Приватбанков.

ВИТЯГ З СУДОВОЇ ПРАКТИКИ: “Разом з цим Позивачем на підтвердження своїх вимог не надано даних щодо номера карткового рахунку, який рахується за Відповідачем; строку дії виданої позивачем картки; даних щодо перевипуску картки на новий термін дії”

Разом з тим, Відповідачем отримано відомості щодо номеру картки “Універсальна” та строку її дії (скріншот з Прива24 додається).
Так, карта “Універсальна” № _____________ має термін дії до 07 липня 2015 року.

Снимок экрана 2019 02 23 в 11.27.30

Як зупинити стягнення по виконавчому напису нотаріуса (зразок ухвали)

Новий формат стягнення кредиту банками в 2019 році – це вчинення виконавчого напису нотаріуса, оскільки це дешевий та швидкий спосіб стягнути кошти та відкрити виконавче провадження. Зазвичай, боржник дізнається про виконавчий напис, коли накладений арешт на майно та кошти. Майже 90 відсотків позичальників, які звернулись до нас, не були згодні з сумою стягнення та в подальшому довели, що сума була завищена.

Mayorov V1 1

 

Відповідно, постає питання: Що таке виконавчий напис нотаріуса?

 

Виконавчий напис нотаріуса – це вчинений напис на борговому документі про стягнення боргу на підставі кредитного договору. Як правило, виконавчий напис вчиняється без повідомлення боржника, оскільки обов’язкова вимога, яка направляється банком позичальнику, до нього або не доходить, або він не отримує, або направлена за іншою адресою.

 

Що ми розглянемо в даній статті:

1. Розглянемо безспірність вимог;

2. Етапи вчинення виконавчого напису нотаріуса;

3. Документи, зміст та форма виконавчого напису нотаріуса;

4. Оскарження через суд виконавчого напису та наслідки.

 

БЕЗСПІРНІСТЬ ВИМОГ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ!


Вчинення виконавчого напису без звернення в суд полягає у принципу безспірності вимог банку по кредиту. Іншими словами, банки повинні прописати таку заборгованість у виконавчому напису, яка є реальною з врахуванням позовної давності, нарахування процентів після рішення суду та строків вчинення напису.

Зазвичай, банки ігнорують такі вимоги та вчиняють напис для того, щоб домовитись з позичальником або накласти арешт на майно поручителя та позичальника.

Наприклад, після суду або претензії про стягненя кредиту, банки не мають право нараховувати проценти та неустойку, а у виконавчому напису прописують період стягнення після рішення суду. Вчинення виконавчого напису під час суду про стягнення кредитної заборгованості, також є порушенням, оскільки Верховний суд вказав, що в цьому випадку є спір про розмір кредитної заборгованості.

 

ЕТАПИ ВЧИНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ НОТАРІУСА

 

1. Направлення поштою вимогу позичальнику про стягнення кредиту та майбутнього вчинення виконавчого напису;

2. Через 30 днів, нотаріус видає виконавчий напис на борговому документі (кредитний договір або договір іпотеки);

3. Відкриття виконавчого провадження про стягнення боргу;

4. Арешт майна та рахунків;

5. Опис майна;

6. Передача майна на реалізацію через публічні торги.

 

Етапи оскарження виконавчого напису:

1. Необхідно ознайомитись зі справою у державного або приватного виконавця;

2. Скласти позовну заяву про визнання виконавчого напису таким, який на підлягає виконанню;

3. Додатково скласти заяву про зупинення виконавчого провадження та клопотання про витребування документів у нотаріуса;

4. Подати в суд позов з додатками;

5. Забрати ухвалу про зупинення виконавчого провадження, віднести приватному виконавцю, якій винесе постанову та зупинить виконавче провадження.

 

ДОКУМЕНТИ, ЗМІСТ ТА ФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

 

Для виконавчого провадження, банк повинен надати нотаріусу наступні документи:

1. Кредитний або іпотечний договори (оригінали);

2. Розрахунок та розмір кредитної заборгованості;

3. Вимогу позичальнику.

Виконавчий напис нотаріусу робиться у письмовій формі.

 

ОСКАРЖЕННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ ЧЕРЕЗ СУД (НАСЛІДКИ)

 

Якщо позичальник оскаржив виконавчий напис через суд, це означає:

1. Виконавче провадження закривається;

2. Приватний виконавець знімає всі арешти та скасовує всі постанови;

3. Виконавчий збір та/або винагорода приватному виконавцю не виплачується;

4. Позовна давність по кредитному договору не переривається;

5. Банк буде змушений або вчинити новий виконавчий напис зі зменшеною сумою, або подавати до суду, де позичальник може заявити позовну давність;

6. Після відміни виконавчого напису, банк може піти на поступки в плані реструктуризації (прощення, факторинг, дисконт по кредиту).

 

Зразок заяви про зупинення виконавчого напису

 

sudДо _________ районного суду _______

Позивач: _______________________

Адреса: _________________________
РНОКПП: ______________

Відповідач: Публічне акціонерне товариство
« БАНК»
Адреса: _____________________
Код ЄДРПОУ: ________________

Третя особа :
нотаріус ______________
Адреса: __________________________

 

Заява
про забезпечення позову

До суду подається позовна заява про визнання виконавчого напису від 06.08.2018р. зареєстрованого в реєстрі за No 37, таким, який не підлягає виконанню.

Цим виконавчим написом було стягнено заборгованість за кредитним договором, який був укладений між Позивачем та Відповідачем, та який був припинений 25.09.2015 року.

Відповідно до ст. 149 ЦПКУ Суд ............................

Відповідно до ст. 150 ЦПКУ Позов забезпечується: зупиненням стягнення.

Отже в даному випадку існує гостра необхідність у забезпеченні позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документу, який оскаржується в судовому порядку, оскільки якщо це не зробити, то в подальшому на майно позивача, на яке накладено арешт, буде звертатися стягнення. Документи, які підтверджують факт виконання оскаржуваного виконавчого документу, додаються (відповідна постанова додається).

Пропозиції, щодо зустрічного зобов’язання: просимо суд не застосовувати зустрічне зобов’язання, оскільки жодних збитків Відповідачу завдано не буде і навпаки оскаржуваним виконавчим написом Позивачу може бути завдано збитки якщо виконавчий напис буде виконаний.

Відповідно до вищезазначеного та керуючись ЦПКУ

ПРОШУ:

1. Забезпечити позов шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса ____________________________.

Додатки:

1. Постанова про відкриття виконавчого провадження від 01.11.2018 р.(оригінал знаходиться у приватного виконавця _________________).

_________________ «__»_________2018р.

Зразок ухвали суду про зупинення виконавчого провадження

скасування виконавчого напису через суд

Судебная практика: исполнительная надпись нотариуса и срок давности

Суд с Приватбанком - юридические услуги:

  1. Отмена заочного решения ПАТ «ПРИВАТБАНК»;
  2. Уменьшение кредитное задолженности через суд;
  3. Отмена начисление процентов и штрафов ПАТ «ПРИВАТБАНК»;
  4. Реструктуризация задолженности ПАТ «Приватбанк»;
  5. Отмена исполнительной надписи ПАТ «Приватбанк» через суд;

Mayorov V1

На что следует обратить внимание – суд с Приватбанком:


- банк в иске ссылается на договор, который не заключался;


- расчет задолженности не подписан представителем банка;


- выписки по счету предоставляются по другой карточке или за другой период;

- включение в задолженность сумм, которые договором не предусматривались; 


- банк утверждает, что у заемщика много карточек, но выписку предоставляет по карточке, которую заемщик не открывал


- банк насчитал "санкция на санкция" - двойная финансовая ответственность;


- нет доказательств получения кредита


- не обоснован размер процентов, пени и штрафа, договором указанные размеры не предусмотрены


- с правилами и тарифами перед заключением договора не ознакомили

 

Постановление 15 ноября 2018 дело No 308/2403/16-ц производства No 61-32267св17 Верховный Суд в составе коллегии судей Кассационного гражданского суда
Признано исполнительная надпись нотариуса от 24 марта 2015 No 1191, совершенное частным нотариусом в пользу ПАО КБ «ПриватБанк» 144 170,27 грн таким, что не подлежит исполнению.


С такой позицией согласился Верховный суд.
....


Удовлетворяя исковые требования, суд первой и второй инстанции, правильно определился с характером спорных правоотношений и нормами материального права, которые подлежат применению, полно и всесторонне исследовав имеющиеся в деле доказательства и дав им надлежащую оценку в силу требований статей 10, 60 , 212 ГПК Украины 2004 года, установив, что существует спор по поводу наличия и размера кредитной задолженности , с учетом того, что претензия банка о возврате кредита предъявлено к заемщику по истечении трехлетнего срока с момента возникновения у банка такой претензии, пришел к правильному и обоснованному выводу о том, что оспариваемый заемщиком исполнительная надпись, не соответствует закону.По сроку давности еще надо помнить следующее: срок для совершения исполнительной надписи связывается именно с возникновением у взыскателя права требования к должнику, а не с возникновением у взыскателя права на обращение к нотариусу с заявлением о совершении исполнительной надписи в связи с невыполнением должником претензии.


Постановление ВС (сокращенное)


Постановление
именем Украины
15 ноября 2018
г. Киев
дело No 307/2403/16-ц
производства No 61-32267св17


Верховный Суд в составе коллегии судей Кассационного гражданского суда:
Коротышки В. М. (судья-докладчик), Курило В. П., Червинский М. Е., 
участники дела:


истец - ОСОБА_4,
представитель истца - ОСОБА_5,
ответчики: частный нотариус Боднар Ирина Михайловна, ПАТ «ПриватБанк»,
 третье лицо – исполнительная служба,
представитель третьего лица - ОСОБА_10,
рассмотрел в судебном заседании в порядке письменного производства кассационную жалобу ПАТ «ПриватБанк».


УСТАНОВИЛ:


21.09.2016 ОСОБА_4 обратился в суд с исковым заявлением к частному нотариусу________, ПАТ «ПриватБанк». 

Исковое заявление мотивировано тем, что 24 марта 2015 частным нотариусом совершено исполнительную надпись No ____ на кредитном договоре от 28 ноября 2006 года, заключенному между ним и банком, согласно условиям которого ему был предоставлен кредит в размере 10 000,00 грн, со сроком исполнения до 27 ноября 2009 года. Истец считал, что исполнительная надпись совершена с нарушениями, поскольку нотариус не проверил факт о бесспорности задолженности.ОСОБА_4, просила суд отменить исполнительную надпись.
Решением Тячевского суда, признано исполнительная надпись такой, что не подлежит исполнению.


Суд первой инстанции, исходил из того, что исполнительная надпись, оспариваемый истцом, совершена с нарушением требований действующего законодательства, в частности не учтены и не проверено факта о бесспорность задолженности, а также не учтено, что со дня возникновения права на иск прошло более 3 лет.


В апреле 2017 ПАО КБ «ПриватБанк» подало жалобу и просит отменить решения судов и принять новое решение об отказе в удовлетворении иска.
Кассационная жалоба мотивирована тем, что были поданы нотариусу документы, подтверждающие бесспорность задолженности.
30 мая 2018 дело передано в Верховный Суд.

Согласно положениям части второй статьи 389 ГПК Украины основаниями кассационного обжалования является неправильное применение судом норм материального права или нарушение норм процессуального права.
В соответствии с требованиями частей первой и второй статьи 400 ГПК Украины при рассмотрении дела в кассационном порядке суд проверяет ......Кассационная жалоба не подлежит удовлетворению по следующим основаниям.
Согласно статье 87 ЗУ«О нотариате» для взыскания денежных сумм или истребования от должника имущества нотариусы совершают исполнительные надписи на документах, устанавливающих задолженность.


Согласно пункту 2 Перечня для получения исполнительной надписи прилагаются: оригинал кредитного договора; заверенная выписка со счета должника. 


Судом установлено, что срок, за который проводится взыскание - восемь лет один месяц двадцать три дня, а именно с 28 ноября 2006 по 12 февраля 2015 года.
Согласно копии кредитно-залогового договора, срок действия этого кредитного договора истек 27 ноября 2009 года, то есть еще 27 Ноябрь 2012 прошло три года со дня возникновения права требования в банке.


Согласно части третьей статьи 401 ГПК Украины суд кассационной инстанции ......................


Учитывая изложенное, коллегия судей считает необходимым оставить кассационную жалобу без удовлетворения, а обжалуемые решения - без изменений,


П О С Т А Н О В И Л:
Кассационную жалобу ПАТ "ПриватБанк" оставить без удовлетворения.

Що таке виконавчий напис нотаріуса, як його розглядати, та як скасовувати?

Виконавчий напис нотаріуса - це певний спосіб захисту прав кредитора, який використовується для стягнення кредитних коштів за кредитним договором без звернення банком в суд.

Mayorov V1 1

Такий спосіб стягнення кредиту має ряд особливостей для банків - це економія коштів, економія часу і швидкий арешт майна боржника. Але виконавчий напис має і недоліки. Самий головний недолік - це можливість скасувати напис через суд та скасування напису не перериває позовну давність по кредиту.

Банки, які досить активно використовують виконавчий напис нотаріуса, як метод швидкого стягнення кредиту:

1. Укрсоцбанк - цей банк, при подачі документів нотаріуса часто ігнорує позовну давність і подає розрахунок заборгованості за весь період.

2. Альфа-банк - головна помилка цього банку полягає в тому, що коли йде суд, банк активно робить виконавчий напис нотаріуса на кредитний договір і на договір іпотеки.

3. ПУМБ - зазвичай подає неправильний розрахунок заборгованості, а також подає розрахунок на курсову різницю та стягнення відсотків після рішення суду (дуже серйозні порушення);

4. Приватбанк - цей банк робить всі можливі помилки, які ведуть до скасування позовної давності через суд;

5. Колектори - теж роблять багато помилок.

 

Які документи подають банки нотаріуса та як їх витребувати:

 

1. Кредитний договір або договір іпотеки;

2. Розрахунок заборгованості за кредитним договором;

3. Претензію про дострокове повернення кредиту.

Ці документи можна витребувати тільки через суд. Наприклад, розрахунок заборгованості по кредиту дозволяє скасувати виконавчий напис нотаріуса через суд, через порушення безспірності кредитної заборгованості.

Як правильно подавати документи для виконавчого напису нотаріуса (банки зазвичай ігнорують такі вимоги):

1. Заборгованість по кредиту повинна бути оформлені відповідно до вимог ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність".

2. Банк повинен проінформувати боржника про розмір заборгованості на момент складання виконавчого напису, має підтверджуватися відповідними письмовими доказами.

3. Обов'язкова перевірка нотаріусом наявності або відсутності спору між сторонами по заборгованості.

4. Наявність або відсутність позовної давності по кредиту.

Важливо! При подачі позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, необхідно подати заяву про припинення виконавчого провадження. Як правило, суд завжди зупиняє виконавче провадження на момент розгляду позову.

Наша юридична консультація полягає в тому, що ми можемо проаналізувати документи і з великою часткою ймовірністю сказати ймовірність скасування нотаріального напису через суд. Ми спеціалізуємося на даному питанні і розповімо вам реальну ситуацію і запропонуємо оптимальну стратегію. Ви дізнаєтесь, як оскаржити виконавчий напис нотаріуса, а також отримаєте пакет документів, необхідних для суду.

За нашою статистикою, 8 з 10 виконавчих написів скасовуються через суд, виходячи з таких порушень:

1. Недотримання строків при стягненні кредитного боргу;

2. Позовна давність по кредиту;

3. Наявність суду з банком;

4. Виконавчий напис нотаріуса оформлена після 22.02.2017 року;

5. Наявність претензії або суду про стягнення кредиту.