Розгляд судових справ у режимі відеоконференції: Зразок клопотання

З 2023 року в Україні активно використовується практика розгляду судових справ у режимі відеоконференції. Це зручний та економний спосіб участі у судовому засіданні для сторін та свідків, які не мають можливості особисто з'явитися до суду.

Як розглядається справа в суді через відеоконференцію:

Читать дальше

Що робити, якщо забудовник зробив іпотеку на вашу квартиру (зразок вимоги)

До нас звернувся клієнт, який уклав договір про пайову участь у будівництві та купив квартиру на етапі будівництва. Договір був укладений в простій письмовій формі та до набрання нового закону про майнові права у будівництві. Модель угоди полягала в тому, що забудовник надає документи інвестору, який в подальшому реєструє право власності на себе.

В реальності вийшло по іншому. Забудовник оформив право власності на себе та передав квартиру на стадії недобудови в іпотеку. Забудовник суттєво порушив норми законів.

Ми підготували вимогу на послались на ст. 16 ЗУ “Про іпотеку”, як регулює дане питання в частині неможливості стягнення на квартиру, якщо її оплатив інвестор до моменту передання квартиру в іпотеку.

Mayorov V1 1

 

Обслуговуючий кооператив “ЖБК “_________”
ЄДРПОУ: ______

Інвестор:___________
Адреса:________
Електронна пошта:_____________

 

Вимога

Між Обслуговуючим кооперативом “_________” та ____ був укладений договір №__про спільну пайову участь у будівництві житлового будинку від __року, відповідно до якого я профінансувала будівництво квартири за адресою: __

Відповідно до п. 2.1.3 Договору, квартира мала бути збудована та введена в експлуатацію до 30 червня 2023 року.

З інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, я дізналась, що вказана квартира введена в експлуатацію, право власності оформлене на __, а сама квартира введена в іпотеку та на неї накладено заборону.

Таким чином, на момент передачі квартири в іпотеку, майнові права на квартиру належали іншій особі, а вказаний іпотечний договір є недійсним.

Відповідно до п. 1.1 Договору іпотеки, в іпотеку передається незавершений будівництвом будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, готовністю 55 процентів.

Відповідно до ст. 16 ЗУ “Про іпотеку”, у разі передачі в іпотеку об’єкта незавершеного будівництва забудовником і звернення стягнення на завершену будівлю (споруду) іпотека не поширюється на ту її частину, яка виділена в натурі і була придбана будь-якою особою (покупцем) на підставі цивільно-правового договору шляхом повної сплати її вартості до моменту прийняття рішення про звернення стягнення, якщо інше не встановлено договором з покупцем. Після звернення стягнення до нового власника завершеної будівлі (споруди) або об’єкта незавершеного будівництва переходять визначені договором права і обов’язки забудовника щодо третіх осіб-покупців.

 

Таким чином, ви порушили Договір №__про спільну діяльність та з огляду на вищезазначене, вимагаємо передати у власність __. квартиру за адресою: __

 

Відповідь, прошу направити за адресою_________________ або на електронну пошту:__________________

____________ 10/05/2024

 

Списання боргів через суд 2024. Що таке план реструктуризації

До процедури визнання неплатоспроможним часто вдаються в ситуації неможливості вносити платіжні чеки за кредитними операціями та борговими зобов'язаннями, тобто обслуговувати свій кредит. Визнання громадянина-підприємця банкрутом – це абсолютно законний спосіб звільнити себе від боргів перед кредиторами. З цією метою, в судові інстанції подається заява про відкриття провадження про банкрутство.

Читать дальше

Кредит подружжя як ділиться при розлучені та які є ризики

Відповідно до законодавство та судової практики, крім майна подружжя, також діляться борги та кредити (беззаставні, іпотека), які були отримані одним з подружжя та витрачені на потреби сім'ї. При наявності двох ознак отримання кредиту, суд виносить рішення та ділить кредити та борги між подружжями.

Читать дальше

Видача дубліката виконавчого документа колекторам через суд (судова практика 2024)

Виконавчий документ є документом, що надає право стягувачу звернутися до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця з вимогою про примусове виконання рішення суду.

Читать дальше