Як скасувати виконавчий напис нотаріуса через суд Київ

Як позичальнику  скасувати виконавчий напис нотаріуса (стягнення на предмет іпотеки)

Останнім часом, банки, щоб уникнути суду з позичальником, почали вчинювати стягнення на предмет іпотеки через виконавчий напис нотаріуса. Банкам вигідний виконавчий напис, оскільки вони не втрачають час на суди з позичальником, а зразу  відкривають виконавче провадження і вчиняють стягнення з позичальника.

Стаття 17 ЗУ «Про виконавче провадження» примусове виконання рішення на підставі виконавчих документів,  в тому числі виконавчі написи.

Виконавчий напис нотаріуса скасовується (визнається таким, який не підлягає виконанню) у наступних випадках:

1. Сплив позовної давності по кредиту, процентів та неустойки;

2. Не співпадіння суми розрахунку у вимозі (претензії) про дострокове стягнення коштів та у виконавчому напису нотаріуса;

3. Наявність іншого кредитного спору з банком (стягнення кредиту, стягнення на предмет іпотеки);

4. Не направлення вимоги позичальнику про дострокове стягнення коштів;

5. Розрахунок кредиту не відповідає реальній заборгованості по кредиту (оспорюваність виконавчого напису в частині суми кредиту);

Якщо є одне вищезазначене порушення з боку банку – виконавчий напис  не підлягає виконанню, в цьому випадку необхідно подати в суд на банк про скасування виконавчого напису!

Термін оскарження виконавчого напису – три роки з моменту, коли позичальник дізнався про його вчинення.

Судовий збір при оскарженні виконавчого нотаріуса - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Судовий збір за зупинення виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого напису - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

 

КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО ТЕЛЕФОНУ 063-595-87-10 безкоштовна.


Таким чином, позичальнику необхідно оскаржити виконавчий напис нотаріуса та зупинити виконавче провадження, подавши заяву про забезпечення позову. Якщо в межах виконавчого напису призначені публічні торги (СЕТАМ), наші юристи, можуть зупинити вказані торги, подавши в суд заяву про зупинення публічних торгів.

Наші юристи можуть вас проконсультувати про порядок оскарження виконавчих написів. Наші справи по оскарженню виконавчого напису нотаріуса.

Виконавчий напис нотаріуса та підстави для його скасування через суд

 

 

Звернувшись до нашої юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» в залежності від ситуації позичальника,  при оскарженні виконавчого напису нотаріуса, Ви може отримати наступні переваги:


 
1.Скасувати виконавчий напис нотаріуса;
 
2.Зупинити виконавче провадження та/або зупинити публічні торги (СЕТАМ);
 
3.Отримати дисконт від банку при списанні кредиту;
 
4.Запустити позовну давність по кредиту;
 
5.Змусити банк або колекторів з самого початку подавати в суд;
 
6.Зменшити кредитну заборгованість  (тіло кредиту, неустойка, проценти по кредиту)
 
Отже, один із способів банків заволодінню майном позичальників - виконавчий напис нотаріуса. Відповіді на питання правового регулювання даного виконавчому документа, а так само основні аспекти, Які допомагають виграти в суді з Банком і нотаріусом Ви можете спитати у наших юристів та адвокатів

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Зразок рішення суду про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню

 

osporili ispolnitelnuyu nadpis notariusa ukrsotsbank2

 

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

10 березня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого судді Линника В.Я.

з участю секретаря Балинської О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду цивільну справу за позовом ________ до ПАТ «Альфа-Банк», третя особа, що не заявляє самостійних вимог: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чуловський Володимир Анатолійович про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, -

в с т а н о в и в:

 

До Ірпінського міського суду Київської області надійшов зазначений вище позов, який позивач мотивує тим, що 20.08.2008р. між ним та ВАТ «Сведбанк» (правонаступником якого був ПАТ «Дельта банк», а потім правонаступником та нинішнім кредитором є ПАТ «Альфа-банк») був укладений кредитний договір №2632/0808/55-029. У зв’язку з невиконанням кредитного зобов’язання 10.07.2018 р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Чуловським Володимиром Анатолійовичем був вчинений виконавчий напис, яким було звернено стягнення на предмет іпотеки за адресою: Київська область, смт.Гостомель, вул.Кірова, 6-а, кв.2. Вважає, що відповідач не мав права звертатися із заявою про вчинення виконавчого напису нотаріуса, а нотаріус відповідно не мав прав вчиняти цей виконавчий напис, оскільки в цей час в Ірпінському міському суді Київської області існував спір відносно заборгованості по вищевказаному кредитному договору, а тому заборгованість не можливо вважати безспірною. Також вказує, що вимога №80457-102-6/6 про дострокове погашення кредитної заборгованості було направлено йому 09.09.2014 року, тому після цієї дати відповідач не мав право нараховувати проценти по кредиту, оскільки у виконавчому напису нарахував такі проценти.

Просить суд визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис вчинений 10.07. 2018 р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Чуловським Володимиром Анатолійовичем і зареєстрований в реєстрі за № 10654 про звернення стягнення на предмет іпотеки за адресою: Київська область, смт.Гостомель, вул.Кірова, 6-а, кв.2.

В судове засідання представник позивача та позивач не з’явились, подали до суду заяву про слухання справи у їх відсутність, проти заочного рішення не заперечували, позов підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце слухання справи повідомлявся належним чином, шляхом розміщення оголошення на сайті судової влади.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чуловський Володимир Анатолійович в судове засідання не з’явився, причини неявки суду не повідомив, копії документів, на підставі яких було здійснено виконавчий напис, не надав.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, судом встановлено, що між позивачем та ВАТ «Сведбанк», яке виступає правонаступником Акціонерного комерційного банку «ТАС-Комерцбанк», 20.08.2008 р. було укладено іпотечний договір №2632/0808/55/029-Z-1, згідно якого забезпечувалось належне виконання _________ кредитного договору від 20.08.2008 №2632/008/55-029, а саме, щодо повернення кредиту у сумі 40 000,00 доларів США, в строк до 20.08.2018 р. На забезпечення виконання основного забов’язання _____________ передали в іпотеку належне їм на праві власності нерухоме майно, а саме квартиру №2, яка знаходиться за адресою: Київська область, м.Ірпінь, смт.Гостомель, вул. Кірова, 6-А. (а.с. 36-40).

Судом також встановлено, що 22.09.2014 р. до Ірпінського міського суду Київської області було подано позовну заяву ПАТ «Альфа Банк», який є правонаступником ПАТ «Сведбанк», до _______ про стягнення заборгованості за кредитним договором №2632/0808/55-029.

01.12.2014 р. Заочним рішенням Ірпінського міського суду Київської області позов було задоволено, але таке рішення станом на 10.07.2018 р. не набуло законної сили, оскільки перебувало на перегляді Ірпінського міського суду, про що свідчить скоринка цивільної справи. (а.с. 7).

Не зважаючи на це, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Чуловським В.А. 10.07.2018 р. було вчинено виконавчий напис нотаріуса за реєстр. № 10654 (а.с. 5-6), яким запропоновано звернути стягнення на квартиру № 2, загальною площею 54,8 кв.м., житловою площею - 38,3 кв.м., яка знаходиться за адресою: Київська область, м.Ірпінь, смт.Гостомель, вул. Кірова, ______ та належить ____________на підставі свідоцтва про право власності на житло. За рахунок коштів, отриманих від реалізації предмету іпотеки, задовольнити вимоги стягувача в розмірі заборгованості, що виникла в наслідок невиконання умов кредитного договору за період з 10.08.2015 р. по 10.03.2018 р. а саме: заборгованість за відсотками за користування кредитом – 15 363,37 доларів США. Загальна суму заборгованості становить 42 723,76 доларів США та сума сплати, що здійснена за вчинення виконавчого напису.

На підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Чуловським В.А. 10.07.2018 р №10654 приватним виконавцем виконавчого округу Київської області Говоровим П.В. була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження від 07.08.2018 р. ВП №56941173 (а.с.18)

Відповідно до ст. 18 Цивільного кодексу України, нотаріус здійснює захист цивільних прав шляхом вчинення виконавчого напису на борговому документі у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно з ст. 87 Закону України «Про нотаріат» для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.88 Закону України «Про нотаріат» нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями - не більше одного року. Якщо для вимоги, за якою видається виконавчий напис, законом встановлено інший строк давності, виконавчий напис видається у межах цього строку.

Як зазначив Верховний Суд України в своїй постанові від 05 липня 2017 року по справі № 754/9711/14-ц безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника - це обов`язкова умова вчинення нотаріусом виконавчого напису (стаття 88 Закону України «Про нотаріат»). Однак характер правового регулювання цього питання дає підстави для висновку про те, що безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника для нотаріуса підтверджується формальними ознаками - наданими стягувачем документами згідно з Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів.

Таким чином, вчинення нотаріусом виконавчого напису відбувається за фактом подання стягувачем документів, які згідно із відповідним переліком є підтвердженням безспірності заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем. Однак сам по собі цей факт (подання стягувачем відповідних документів нотаріусу) не свідчить про відсутність спору стосовно заборгованості як такого.

З огляду на наведене та з урахуванням приписів ст.ст.15,16,18 ЦК України, ст.ст.50,87,88 Закону України «Про нотаріат», захист цивільних прав шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису полягає в тому, що нотаріус підтверджує наявне у стягувача право на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. Це право існує, поки суд не встановить зворотного. Тобто боржник, який так само має право на захист свого цивільного права, в судовому порядку може оспорювати вчинений нотаріусом виконавчий напис: як з підстав порушення нотаріусом процедури вчинення виконавчого напису, так і з підстав неправомірності вимог стягувача (повністю чи в частині розміру заборгованості або спливу строків давності за вимогами в повному обсязі чи їх частині), з якими той звернувся до нотаріуса для вчиненням виконавчого напису.

Виходячи із встановлених судом обставин та наведеного вище обґрунтування, суд дійшов висновку, що виконавчий напис вчинено з порушенням вимог законодавства, оскільки виконавчий напис був вчинений із заборгованістю, яка не є безспірною.

Отже, виходячи з наведеного, виконавчий напис приватного Київського міського нотаріального округу Чуловським В.А. 10.07.2018 р. вчиненого за реєстр. № 10654, слід вважати таким, що не підлягає виконанню, оскільки його вчинено з порушенням вимог законодавства.

В зв’язку із задоволенням позову суд стягує з відповідача ПАТ «Альфа-банку» на користь позивача судові витрати по справі.

Враховуючи викладене, на підставі ст. 18 ЦК України, ст.ст. 87, 88 Закону України «Про нотаріат», п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1172, керуючись ст.ст. 15, 30, 60, 62, 209, 215 ЦПК України суд, -

 

в и р і ш и в:

 

Задовольнити позов.

Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис приватного нотаріусу Київського міського нотаріального округу Чуловського Володимира Анатолійовича 10.07.2018 р., зареєстрований в реєстрі за № 10654, щодо звернення стягнення на квартиру № 2, загальною площею 54,8 кв.м., житловою площею - 38,3 кв.м., яка знаходиться за адресою: Київська область, м.Ірпінь, смт.Гостомель, вул. Кірова, 6-А яка належить _______. на підставі свідоцтва про право власності на житло. За рахунок коштів, отриманих від реалізації предмету іпотеки задовольнити вимоги стягувача в розмірі заборгованості, що виникла в наслідок невиконання умов кредитного договору за період з 10.08.2015 р. по 10.03.2018 р. а саме: заборгованість за відсотками за користування кредитом – 15 363,37 доларів США. Загальна суму заборгованості становить 42 723,76 доларів США та сума сплати, що здійснена за вчинення виконавчого напису.

Стягнути з ПАТ «Альфа банк» на користь ________ судові витрати по справі в розмірі 704,80 грн.