Скасування виконавчого напису нотаріуса

Досить часто банки, щоб уникнути судової процедури вчиняють виконавчий напис нотаріуса. Виконавчий напис має силу виконавчого документу та подається банком в Державну виконавчу службу, яка відкриває виконавче провадження та накладає арешт на майно боржника. Зразок рішення суду, де ми виграли справу у колекторів  в кінці статті.

Відповідно до ст. 88 ЗУ «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи (ОВ «ФК Гефест», ТОВ «ФК Укрреставрація», ТОВ «ФК Конкорд факторинг», ТОВ «ФК Гровінг стейт», ТОВ «ФК Кредитні ініціативи»), якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем.

Такими документами для вчинення виконавчого напису є:
а) оригінал нотаріально посвідченої угоди;
б) документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання, а також вимога.

Як домовитись з колекторами (відеоконсультація адвоката)


Документами, які підтверджують безспірність вимог застоводержателя, можуть бути первинні облікові документи, оформлені у відповідності до Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16 червня 1999 року № 996-XIV, наприклад, виписка про рух коштів по банківському рахунку.


Крім цього, перед вчиненням виконавчого напису, банк повинен направити боржнику вимогу.

Банки досить часто подають розрахунок заборгованості, який не підтверджує саме безспірність заборгованості боржника та роблять інші помилки, які дозволяють скасувати виконавчий напис нотаріуса, наприклад:


1. Банки прописують у вимозі один розмір суми заборгованості, а у виконавчому напису фігурує інша сума заборгованості;
2. Нотаріус вчиняє виконавчий напис без направлення вимоги боржнику;
3. Розрахунок пені в доларах США;
4. Невірний розрахунок заборгованості (щоб встановити вказаний факт, необхідно витребувати у банка виписку про рух коштів з рахунка позичальника)
5. Нарахування штрафу та пені після спливу позовної давності;
6. Банк не надає нотарісу докази отримання кредиту;
7. Банк розраховує суму заборгованості без врахування сплачених коштів боржником (доцільно сплачувати невеликі суми боржником, при умові, якщо такі сплати не переривають позовну давність. Можлива сплата коштів через поручителя);
8. У випадку, якщо право вимоги продали іншому банку, то цей банк не зможе надати витяг з особового рахунка боржника до моменту продажу йому права вимоги за кредитом;
9. Банк надає розрахунок заборгованості у вигляді довідки, складеної у довільній формі, без підтвердження первинними документами.


Таким чином, необхідно подавати до суду позовну заяву з вимогою про визнання виконавчого напису таким, який не підлягає виконанню та встановлювати вищенаведені факти. Скасування виконавчого напису дає можливість боржнику провести реструктуризацію кредиту або, при умові спливу позовної давності, взагалі не сплачувати грошові кошти.

Нотаріуси, які працюють з колекторами і роблять виконавчі написи:
Колейчтк В. В., Коваленко О.М., Горай О. С., Бондар І. М., Разумова О. І., Харою Н. С., Гамзатова А. А., Швець Р. О., Куба Ю. В., Линкевич Б. А., Кондратюк В. С.

«Финмарк», «Инвест-Кредо», «Женева», «Фактор плюс», «Финтайм», «ФК Довіра та гарантія», «Горизонт», «Вердикт-Капитал», «Веста», «Укрфинасгруп», «Финрайт», «Кредит-капитал», «Укрборг», «Росвен»

Для отримання юридичної консультації по кредитам: 

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Напис нотаріуса, чи оскаржувати напис, чи дії приватного виконавця (зразок рішення суду)

До нас звертаються клієнти, відносно яких колектори вчинили виконавчий напис нотаріуса, а виконавче провадження відкрили не за місцем проживання боржника. Відповідно сам факти вчинення виконавчого напису та відкриття провадження – це два порушення законодавства. Відповідно яким чином діяти боржника.

Розглянемо два варіанти!

1. Скарга на дії приватного виконавця. Скарга подається на протязі 10 днів з моменту, коли боржник дізнався про вказаний факт. Скарга подається до районного або адміністративного суду. Судовий збір за таку скаргу не сплачується. Підстави порушення полягають в тому, що приватний виконавець відкрив провадження не за місцем проживання чи знаходження майна боржника, що є порушення законодавства. Така скарга не скасовує виконавчий напис нотаріуса, а лише скасовую виконавче провадження.

2. Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, який не підлягає виконанню подається за місцем реєстрації колекторів, або за місцем проживання чи роботи боржника. Суд повністю скасовує виконавчий напис, внаслідок чого закривається виконавче провадження. Таким чином, другий спосіб набагато ефективніший.

Підстави для скасування виконавчого напису в 2021 році:
1. Кредитний договір не нотаріально посвідчений;
2. Колектори не направили вимогу боржнику;
3. Колектори пропустили строк позовної давності;
4. Нарахували проценти та неустойку після спливу строку повернення кредиту;
5. Сума стягнення спірна.

Враховуючи, що такі надписи нотаріуса не відповідають законодавству, наш юридична компанія “MKPARTNERS” пропонують послугу з приводу відміни виконавчого напису нотаріуса через суд, як під “ключ”, так і підготовки необхідних документів для скасування такого незаконного напису. Консультація по телефону 063-595-87-10.

Зразок рішення суду про скасування виконавчого напису нотаріуса

vechera final

 

 

 

Добропільський міськрайонний суд Донецької області
85004, м. Добропілля, вул. Банкова, 39 A

Відповідач: ________________

Позивач: Товариством з обмеженою відповідальністю
«Українська факторингова компанія»
ЄДРПОУ:40235074
Адреса: 01054, Київ, вул. Дмитрівська, буд. 18/24, поверх 8
Телефон невідомий
Електронна пошта невідома

Письмові пояснення

Відповідно до ст. 1 ЗУ “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції”, у разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.

Вказана норма не застосовується, оскільки:
1. Достовірно не відомо, по якому саме кредитному договору та яку саме суму стягував ПАТ «Укрсиббанк». Можливо банк стягував лише частину кредиту, або прострочені проценти, або страхові платежі, або стягував споживчий кредит по іншому договору? Вказаний факт встановити неможливо. Крім того, відсутній розрахунок заборгованості та вимога про повернення кредитних коштів.
2. Позивач подав окремий позов про стягнення кредитних коштів, що свідчить про те, що у нього відсутні достатньо документів для розгляду справи та відновлення провадження.
3. Крім того, з 2014 року пройшло 6 років, а ПАТ «Укрсиббанк» не намагався подати повторний позов або застосувати ст 1 ЗУ «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції», а до позивача перейшли права та обов'язки ПАТ «Укрсиббанк» у повному обсязі внаслідок купівлі права вимоги по кредитному договору.

Таким чином, відмовити у позові можливо з двох підстав:
1. Сплив позовної давності;
2. Неможливість нарахування процентів та неустойки після спливу строку повернення кредиту.

Представник
Майоров В.О. (ЕЦП) ___________ 05.04.2021