Зупинили продаж майна на електронних торгах

Якщо Ваше майно виставлено на електронні торги і Ви хочете зупинити реалізацію цього майна на певний час, то інформація в цій статті Вам знадобиться.

Korotya advokat

Ситуація має наступний опис:

Існує рішення суду про стягнення боргу з позичальника за валютним кредитом. Кредитор ПАТ ВТБ Банк. Банк отримав виконавчий лист та звернувся з ним до виконавчої служби з заявою про відкриття виконавчого провадження. Виконавче провадження було відкрито, були накладені арешти на майно, був виготовлений звіт про оцінку майна та з часом майно було виставлено на продаж на електронні торги.

Ми звернулися до суду з позовом про визнання недійсним звіту про оцінку майна та паралельно подали заяву про забезпечення позову шляхом зупинення продажу на електронних торгах.

Наша заява ґрунтувалася на наступному:
Якщо не зупинити продаж майна, то воно буде  реалізовано на електронних торгах третім особам. Ціна, за якою майно буде реалізовано є незаконною та відповідно буде скасована. Якщо майно буде реалізовано за незаконною ціною, це призведе до порушення прав власника (позивача). Якщо не зупинити продаж майна і воно буде реалізовано, виконання рішення суду буде ускладнено і потрібно буде ініціювати позови про повернення майна. 

Наша заява була задоволена, позов був забезпечений  - було зупинено продаж майна на електронних торгах.

Судову справу супроводжує партнер ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери», адвокат Роман Коротя.

Нижче буде надана відповідна ухвала.

На консультацію ви можете записатися за вищезазначеним телефоном.


Державний герб України
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/3955/17

Провадження № 2-з/552/24/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2017 року Київський районний суд м. Полтави у складі:

головуючої судді Васильєвої Л.М.

при секретарі Орламенко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Центр незалежної оцінки та експертизи», третя особа: Подільський ВДВС м.Полтави ГТУЮ у Полтавській області про визнання недійсним звіту про оцінку.

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Київського районного суду м. Полтави із заявою про забезпечення позову шляхом зупинення продажу на електронних торгах майна: нежилого приміщення (кафе), що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул.. Привокзальна, 4а, загальною площею: 82,8 кв.м. Посилався на те, що до суду предявлений позов про визнання недійсним звіту про оцінку майна: нежилого приміщення (кафе), що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул.. Привокзальна, 4а, загальною площею: 82,8 кв.м. Вказаний звіт виготовлений в межах виконавчого провадження відносно виконання виконавчого листа про звернення стягнення на майно. Вказане майно на підставі оскаржуваного звіту виставлено на електронні торги, які призначені на 10.07.2017 року. Невжиття заходів може призвести до ускладнення виконання рішення суду.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до вимог п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; зясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Заходи забезпечення позову повинні бути співвмірними із заявленими позовними вимогами.

Предметом спору є нежитлове приміщення (кафе), що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул. Привокзальна, 4а, загальною площею: 82,8 кв.м., отже є підстави для зупинення його продажу на електронних торгах.

Керуючись ст.ст. 151 153 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

Зупинити продаж на електронних торгах майна: нежилого приміщення ( кафе), що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул.. Привокзальна, 4а, загальною площею: 82,8 кв.м.

Допустити негайне виконання ухвали.

Виконання ухвали доручити Київському відділу державної виконавчої служби по місту Полтава Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом пяти днів з дня отримання її копії ухвали.

Суддя Л.М.Васильєва