Позовна давність по кредиту

Як запустити позовну давність по кредиту, щоб виграти в суді у банка (іпотека, порука, позасудовий порядок)?


Mayorov advokat
Проблемний кредит стає дійсно проблемним, коли банк пропускає строк позовної давності, оскільки, якщо банк подасть на позичальника в суд з пропуском позовної давності, то суд відмовить банку в повному обсязі, а це означає, що договір іпотеки та договір поруки припиняється.

Коли кредит становився проблемним, банки  масово розсилали вимоги (претензії) про дострокове стягнення кредитних коштів. Саме з цього часу, починається відраховуватись строк позовної давності по кредиту. Особливо необхідно звернути увагу на наступні випадки:

1.Дельта Банк – банк купив багато кредитів в інших банках, які  вже розсилали вимоги про стягнення коштів (наша справа по позовній давності);

2.Укрсоцбанк (Юнікредіт) – це єдиний договір, де позовна давність запускається автоматично (наша справа по позовній давності);

3.Колектори – вони купляють кредити в більшості випадків з пропущеним строком позовної давності;

4.Приватбанк – Банк досить часто пропускає позовну давність по картковому рахунку (наша справа по позовній давності;

5.Банки в ліквідації, або в яких введена ТА (тимчасова адміністрація) – досить часто, строк позовній давності запущений, але його необхідно довести в суді;

6.Позовна давність на місячний платіж по кредиту та позовна давність на штраф та пеню (неустойка);

7.Необхідно правильно застосувати (особливий порядок) позовну давність при позасудовому порядку стягнення на предмет іпотеки (коли банк хоче оформити право власності на себе або продати іпотеку від свого імені іншій особі).

Для того, щоб встановити сплив строку позовної давності та як не переривати строк позовної давності, вам розповість  наш Адвокат по кредитних спорах нашої юридичної компанії. Враховуючи заінтересованість банківського лобі, необхідно дуже правильно довести в суді пропуск банком позовної давності по кредиту. Звертаємо увагу, що заяву про застосування строку позовної давності необхідно заявляти в суді першої інстанції.

Перевірка вашої справи на сплив строку позовної давності – 911inua@gmail.com (для документів), 063-595-87-10 (для безкоштовної консультації)

Адвокати по кредитних спорах юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» рекомендують, щоб офіційно не платити по кредиту застосовуючі строк позовної давності, Ви можете при наступних умовах:


•Протягом 3 років Ви НЕ платите банку, НЕ пишите листи банку, нічого НЕ підписуєте з банком, іншими словами, Ви НЕ перериваєте позовну давність;

•Банк протягом 3 років не стягує з позичальника кредитні кошти, в тому числі не подає в суд, не робить виконавчий напис нотаріуса, не застосовує позасудовий порядок стягнення;

•Банк після закінчення 3 років подав на позичальника до суду для стягнення заборгованості, а Ви повинні зробити заяву про сплив  строків позовної давності по кредиту. 

При спливі строку позовної давності, фактично відбувається припинення кредитного договору та договору іпотеки, таким чином, при спорі з банком по кредиту, необхідно в суді першої інстанції заявляти позовну давність, в цьому випадку, кредит стає проблемним для банку. Увага! Якщо подати в суд на банк, позичальник не зможе заявити позовну давність!

Звернуть увагу, що перемога в суді за позовною давністю, значно вигідніша, ніж визнання кредитного договору недійсним. При визнання кредитного договору недійсним застосовується двостороння реституція, і позичальнику необхідно повернути різницю кредиту банку, а при відмові суду зі спливом строків позовної давності – повертати нічого не потрібно.

Для того, що б вирішити питання з Банком в частині застосування позовної давності, від позичальників необхідні наступні документи:

1. Кредитний договір з Банком;
2. Всі доповнення до кредитного договору з Банком;
3. Іпотечний договір з Банком;
4. Договір поруки з Банком;
5. Усі графіки Дельта Банку;
6. Виписки з Дельта Банку за вашим кредитним договором;
7. Вимога (претензія) про дострокове стягнення кредитних коштів, або вимога про застосування позасудового способу стягнення на предмет іпотеки, або вимога про вчинення виконавчого напису.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб


911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!