Скасували арешт накладений по забезпеченню позову

Ця стаття знадобиться тим, хто хоче скасувати заходи забезпечення позову та скасувати арешт на майно, що був накладений за ухвалою про забезпечення позову.

Korotya advokat

Записатися на консультацію до кредитних адвокатів можна за нзазначеним номером.

Ситуація наступна:
ПАТ Універсал банк звернувся до суду з позовом про стягнення кредитного боргу з основного боржника за кредитом та фінансового поручителя. Через деякий час банк виявив, що у позичальника є у власності квартира, яка не є предметом іпотеки. Банк звернувся до суду з клопотанням про забезпечення позову шляхом накладення арешту на цю квартиру. Суд клопотання задовольнив та наклав арешт на зазначену нерухомість. Вказана ухвала була передана для виконання до органів виконавчої служи, які і внесли відповідні відомості до реєстру прав на нерухоме майно.

Ми добилися залишення вказаного позову про виконання кредитного зобов’язання без розгляду та подали заяву про скасування заходів забезпечення позову та скасування ухвали про накладення арешту. Наша заява про скасування арешту була задоволена. Потім була до виконавчої служби подана заява про закінчення виконавчого провадження та відповідно через деякий час був знятий арешт та відповідна інформація була вилучена з реєстру прав власності.

Судову справу супроводжував партнер ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери», адвокат Коротя Роман.

Копія ухвали додається.

Державний герб України
пр.№2-зз/759/45/17
ун.№759/11043/15-ц

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2017 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді Ул'яновської О.В.,

секретаря Чернишук К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Києві заяву ОСОБА_1 в особі її представника ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову в цивільній справі за позовними вимогами Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2017 р. заявник звернувся до суду із зазначеною заявою, просить суд скасувати заходи забезпечення позову накладених ухвалою Святошинського районного суду м. Києва 17.08.2016 у вигляді арешту на квартиру АДРЕСА_1, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1.

Згідно ч. 5 ст. 154 ЦПК України питання про скасування заходів забезпечення позову вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову.

За наведених обставин суд визнав за можливе провести, розгляд заяви у відсутні сторін, за наявними в справі матеріалами.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 17.08.2016 було накладено арешт на двокімнатну квартиру загальною площею 50,80 кв.м., житловою площею 30,40 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить ОСОБА_1 на праві приватної власності згідно договору дарування від 04.10.2011, посвідченого Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Качельніковим С.В. (том №1, а.с. 184-185).

01.09.2017 ухвалою Святошинського районного суду м. Києва позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості залишено без розгляду (том №2, а.с. 47).

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, так як заходи забезпечення позову застосовані для забезпечення розгляду справи відпали, оскільки ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 01.09.2017 дану позовну заяву залишено без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст. 154 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 в особі її представника ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову в цивільній справі за позовними вимогами Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості задовольнити.

Скасувати ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 17.08.2016 шляхом скасуванням заходів забезпечення позову по справі №759/11043/15-ц щодо накладення арешту на двокімнатну квартиру загальною площею 50,80 кв.м., житловою площею 30,40 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить ОСОБА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, на праві приватної власності згідно договору дарування від 04.10.2011, посвідченого Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Качельніковим С.В.

Виконання ухвали суду покласти на Святошинський районний відділ державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 5 днів.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ: