Укрсоцбанк (Юнікредитбанк) - банк втратив в суді іпотеку та отримав відмову в суді на 1 500 000 грн.

Юристи Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» виграли справу на 1 600 000 грн. у Укрсоцбанка (Юнікредітбанк) шляхом запуску позовної давності по кредитному договору. Суд визнав, що Укрсоцбанк пропустив строки позовної давності до позичальника та відмовив банку у стягнення кредитних коштів у повному обсязі.

Особливість справи полягає в тому, що:

1.Перша інстанція задовольнила позовні вимогу до позичальника, проігнорувавши та не дослідивши позовну давність Укрсоцбанку;

2.Апеляція визнала пропуск строків позовної давності та відмовила Укрсоцбанку (Юнікредитбанк) у стягненні кредитних коштів з позичальника;

3.Касація скасувала два рішення та направила справу до апеляції з мотивів не встановлення факту пропуску позовної давності по кредитному договору;

4.Апеляція відмовила Укрсоцбанку в повному обсязі з мотивів пропуску строку позовної давності.
Крім цього, захист полягав в тому, що в договорах Укрсоцбанка (Юнікредітбанк) в п. 4.4, 4.5 Кредитного договору встановлюється автоматичний запуск позовної давності, оскільки відповідно до п. 4.5. Договору у разі невиконання Позичальником обов’язків передбачених умовами кредитного договору банк має право вимоги дострокового повернення всієї суми кредиту. Вказаний пункт Кредитного договору і запускає строк позовної давності.
Останній платіж за користування кредитом було здійснено позичальником 13.11.2008 року, тобто право дострокової вимоги виникло 14.02.2009 року і Банк фактично знав про своє порушене право, проте не заявляв про це, і саме з цього моменту і починається перебіг позовної давності. Тобто починаючи з 2009 року по сьогоднішній день строк позовної давності, щодо кредитного договору та стягнення неустойки за вказаним договором сплив.

Слід підкреслити, що Позивач уже звертався до суду з позовом до Відповідача у липні 2013 року, тобто більше, ніж через півтора року після закінчення строку позовної давності без зазначення поважності причин пропуску строку позовної давності, але відмовився від власного позову.
На сьогодні Позивач знову подав позов про стягнення заборгованості за тим самим договором, проте слід врахувати той факт що строк позовної давності сплив ще у лютому 2012 року, а другий позов було подано 31 березня 2014 року, тобто з того часу коли Банк дізнався про порушення свого права через неналежне виконання Позичальником умов кредитного договору пройшло 5 років. Навіть, якщо банк подасть позов про стягнення на предмет застави, позичальник може застосувати строки позовної давності на вказані вимоги.
Відповідно до ст. 257 ЦКУ України загальна позовна давність встановлюється тривалістю три роки.
Також банк направив вимогу (претензія про повернення коштів) про повне дострокове повернення кредит, що також стало підставою відмови банку у задоволенні позову по пропуску строків позовної давності.
Нашого клієнта ми вели декілька років та консультували з приводу загальної стратегії поведінки з банком, а головне ми не переривали позовну давність. Таким чином наша стратегії виявилась правильною, оскільки відмова банку за позовною давністю означає, що позичальник не повинен нічого повертати, оскільки в цьому випадку не застосовується реституція, а договір іпотеки також припиняється, а якщо визнати кредитний договір недійсним, тоді позичальнику необхідно повернути банку різницю (реституція).
Отже, необхідно завжди перевіряти строки позовної давності по кредиту.
Більш детально, про те, як штучно запустити позовну давність по кредиту та виграти суд з банком використовуючи строки позовної давності читайте на нашому сайті

Для того, що б вирішити питання з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк) або отримати консультацію юриста або адвоката по кредитам Київ, від позичальників та/або поручителів необхідні наступні документи:
1. Кредитний договір з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк).
2. Всі доповнення до кредитного договору з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк).
3. Іпотечний договір з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк).
4. Доповнення до іпотечного договору.
5. Договору поручительства з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк).
6. Всі додаткі до договору поруки з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк).
7. Усі графіки.
8. Всі договори реструктуризації з ПАТ «Укрсоцбанк» (Юнікредітбанк).
9. Фотокопії матеріалів судових справ!
10. Фотокопії матеріалів виконавчо виробництва.
11. Виписки з банку по вашим кредитним договором.

Як не переривати строк позовної давності:
1.Не сплачувати кредит;
2.Не підписувати акт звірки взаєморозрахунків;
3.Не писати листи в банк з реструктуризацією;
4.Не визнавати письмово кредитний борг;

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!