ПАТ "Універсал банк" - припинили договір поруки та зняли арешти майна


Юристи нашої юридичної компанії припинили договір поруки з ПАТ «Універсал Банк».

Порука припинилась на підставі збільшення фінансової відповідальності поручителя без його згоди. Особливість полягає в тому, що було рішення про стягнення з поручителя та накладено арешт на його майно. Після отримання рішення наші юристи подали заяву про перегляд рішення за нововиявленними обставинами та домоглися переглянути рішення та в подальшому зняти арешт з майна поручителя.

Печерський районний суд міста києва
Справа №
Категорія 26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
22 липня 2015 року Печерський районний суд м.Києва
в складі головуючого судді Остапчук Т.В.
при секретарі Котко А.С.
розглянув у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» та ОСОБА_2 про визнання поруки припиненою, -
В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовом про визнання поруки припиненою, посилаючись на те що 1.4.2008р. між відповідачами було укладено кредитни й договір № ______ згідно якого було надано кредит в розмірі 180000дол.США зі сплатою 12.45% річних та підвищую ставкою за користування коштами понад встановлений строк в розмірі 37,35 %. В забезпечення даного договору уклав договір поруки. З 15.07.2008р. по 1.09.2009р. банком нараховувались відсотки в розмірі 13.45 % річних та підвищені відсотки в розмірі 40,35% без його згоди , збільшивши об»єм відповідальності, тому просить визнати відповідно до ст..559 ЦКУ поруки припиненою В судове засідання представник позивача не з»явився, проси розглядати справу в його відсутність, позов задовольнити .
Представник відповідач в судове засідання не з*явився , про день та час розгляду справи повідомлений .

Судом встановлено, що 1.4.2008р. між ПАТ «Універсал Банк» та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір № ________ згідно якого було надано кредит в розмірі 180000дол.США зі сплатою 12.45% річних та підвищую ставкою за користування коштами понад встановлений строк в розмірі 37,35 %.
В рахунок забезпечення виконання договору кредиту було укладено договір поруки між ОСОБА_1 та ПАТ «Універсал Банк» від 1.04.2008р. № _____ .

Порука є одним із способів забезпечення зобов'язань при укладенні кредитних договорів та має зобов'язальний, договірний характер, тому на правовідносини поруки поширюють свою дію загальні положення про зобов'язання та про договори .

Відповідно до ст. 553 ЦКУ під порукою розуміється договір, за яким поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Договір поруки є двостороннім правочином, що укладається з метою врегулювання відносин між кредитором і поручителем. Згода боржника на підписання договору поруки не вимагається.

Згідно п. 2.1 договору поруки, кредитор не може без згоди поручителя змінювати умови Кредитного договору з позичальником, внаслідок чого є збільшення обсягу відповідальності фінансового поручителя.

З 15.07.2008р. по 1.09.2009р. банком нараховувались відсотки в розмірі 13.45 % річних та підвищені відсотки в розмірі 40,35%.

Додаткові угоди до договору поруки були укладені 29.09.2010р. , 2.12.2011р. між позивачем та ПАТ «Універсал Банк»
Відповідно до ч. 1 ст. 559 ЦКУ порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов'язання, а також у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.

Зі змісту вказаної норми вбачається, що до припинення поруки призводять наступні умови кредитного зобов'язання, які призвели або можуть призвести до збільшення обсягу фінансової відповідальності поручителя. Таке збільшення відповідальності поручителя внаслідок зміни основного зобов'язання виникає в разі збільшення розміру процентів; відстрочення виконання, що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються проценти за користування чужими грошовими коштами; установлення (збільшення розміру) неустойки тощо.

У випадку невизнання кредитором права поручителя на припинення зобов'язання за договором поруки, передбаченого ч. 1 ст. 559 ЦКУ, зазначене право підлягає за позовом поручителя шляхом визнання поруки припиненою на підставі п. 1 ч. 2ст. 16 ЦК України, виходячи із загальних засад цивільного законодавства і судочинства, права особи на захист в суді порушених або невизнаних прав, рівності процесуальних прав і обов'язків сторін (ст.ст. 3, 12- 15, 20 ЦК, ст.ст. 3- 5, 11, 15, 31 ЦПК України). Право поручителя підлягає судовому захисту за позовом поручителя шляхом визнання поруки такою, що припинена, а не шляхом припинення договору поруки відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 16 ЦК України, оскільки це суперечило б положенням ч. 1 ст. 559 цього Кодексу (постанова ВСУ від 21 листопада 2013 р. у справі № 6-134цс12).

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що зобов'язання поруки ОСОБА_1 за договором поруки №________ від 1 квітня 2008р. припинилося в зв»язку з збільшенням обсягу відповідальності та позов підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 15, 16, 104, 559, 608 ЦКУ, ст.ст. 10, 60, 82, 88,212-215, 223, 224 ЦПКУ, суд -

В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» та ОСОБА_2 про визнання поуки припиненою задовольнити.

Визнати поруку, що виникла з договору поруки № _______ від 1 квітня 2008р. укладеним між ОСОБА_1 та ПАТ «Універсал Банк» - припиненою.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Печерський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня отримання копії.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!