Виграли суд, списали заборгованість, звільнили від кредиту

Ця стаття знадобиться тим хто являється позичальником по кредиту.

Korotya advokat

Якщо у вас виникають запитання: як списати, анулювати кредитну заборгованість, як виграти суд в Укрсиббанка, як виграти суд по позовній давності, як не повертати кредит, як списати кредит, борг, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Спір виник відносно кредитного договору укладеного з ПАТ Укрсиббанк. За кредитним договором був наданий долар США.

В жовтні 2012 року ПАТ Укрсиббанк звернувся до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості за кредитним договором. Посилався на ту обставину, що Позичальник отримав кредитні грошові кошти та зобов’язувався їх повернути, але почав прострочувати виконання зобов’язання і банк був змушений вимагати дострокове повернення всіх грошових коштів.

В своїх запереченнях ми посилалися на ту обставину, що Банк звернувся до суду після спливу строку позовної давності, оскільки банк в серпні 2009 року звертався до Позичальника з досудовою вимогою про повернення всіх грошових коштів і визначив строк виконання кредитного зобов’язання таким, який настав, станом на дату звернення з вимогою. І тому враховуючи, що строк позовної давності визначений законодавством тривалістю в 3 роки виходить, що банк пропустив вказаний строк на звернення до суду з позовом, оскільки з дня звернення з досудовою вимогою до дня звернення з позовом пройшло більше ніж 3 роки.

Суд першої інстанції ухвалював рішення не стільки на підставі норм законодавства та з’ясованих обставин скільки керуючись «якимись іншими» мотивами і звісно задовольнив позов банка, при цьому не давши жодного правового висновку заяві про застосування позовної давності, яка нами подавалась.

На це рішення була подана апеляційна скарга, але суд апеляційної інстанції також не відзначився законним та обґрунтованим рішенням і залишив рішення суду першої інстанції без змін.

На вказані рішення була подана касаційна скарга і суд касаційної інстанції скасував рішення суду першої та апеляційної.

Наша позиція грунтувалася на наступному:

В спірному кредитному зобов’язанні був визначений строк, а також сторони цього зобов’язання домовилися про наявність у Банка права вимоги дострокового повернення грошових коштів за договором – розділ 6 Кредитного договору.

Банк скористався таким правом та направив Позичальнику вимогу про дострокове повернення грошових коштів – Відповідач мав повернути грошові кошти в повному розмірі на 31 день з дня отримання вимоги, якщо до цього дня він не усуне порушення умов кредитного договору. Вимогу Відповідач отримав 26.08.2009р. про що свідчить його власноручний підпис на вимозі, яка додається. Ці порушення протягом вказаного строку усунені не були. Тобто строк виконання кредитного зобов’язання сплив 26.08.2009р. + 30 днів = 25.09.2009 року.

Отже банк мав право подати до суду позовну заяву про стягнення заборгованості – з 26.09.2009р. по 26.09.2012р. А насправді позовна заява була подана до суду 23.10.2012р. про що свідчить відмітка на позовній заяві, Копія якої додається до касаційної скарги – тобто строк позовної давності на пред’явлення позову сплив і Позивач вже не має права стягувати заборгованість.

Позиція Апеляційного суду м. Києва відносно того, що строк виконання основного зобов’язання встановлений в кредитному договорі до 26.12.2017р., не може відповідати нормам матеріального права, оскільки Позивач застосував механізм дострокового повернення кредитних грошових коштів і визначив новий строк виконання кредитного зобов’язання. Відносно цього висновку існує позиція ВСУ, яка відображена в постанові, яка винесена в порядку перегляду рішень судів касаційної інстанції та яка відповідно до ст. 360-6 ЦПКУ є обов’язковою для всіх органів судової влади України – постанова від 06.11.2013р., яка додається до скарги.

Захист клієнта в цій справі здійснювали партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери», адвокати  Роман Коротя та Василь Майоров.

Ви можете зателефонувати за номером телефону, що зазначений вище та отримати консультацію з приводу вашої кредитної проблеми.

Mayorov V1 1