Скасували виконавчий лист (ПАТ "Райффайзен банк Аваль")

Ця стаття буде корисна тим позичальникам, які мають кредит в Авале, Аваль подав в суд та отримав виконавчий лист про стягнення кредиту та відкрив виконавче провадження.

При цьому, позичальник не подав апеляцію на рішення суду першої інстанції та та частково виграв справу – зменшити розмір кредитної заборгованості. Таким чином, судове рішення про стягнення кредиту суперечить виконавчому листу в частині різниці суми стягнення.

Mayorov V1 1
В судовій практиці трапляються випадки коли фактично процедура виконавчого провадження уже розпочата, проте виявляється що виконавчий лист на підставі якого відкрито виконавче провадження  не підлягає виконанню. 
Частина 2 ст. 369 ЦПКУ передбачає, що суд, який видав виконавчий лист, має право за заявою стягувача або боржника виправити помилку або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню.
Визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню веде до неможливості подання нового виконавчого листа, оскільки строк для подачі виконавчого листа протягом 3 років. Таким чином, банку необхідно звертатись до суду для поновлення строків для подачі виконавчого листа та доводити поважність причин пропуску, але враховуючи, що пройшло більше 3 років, суд не поновить строк банку для подачі виконавчого листа.
Крім цього, зверніть увагу на те, що якщо банк відкриває виконавче провадження, а позичальник подає в апеляцію, то державний виконавець повинен повернути виконавчий лист в суд, оскільки вважається, що рішення ще не вступило в силу.
Після цього рішення суду, ми запустили строк позовної давності як на стягнення кредиту, так і стягнення на предмет іпотеки. Якщо банк захоче подати повторно позов, то суд відмовить банку з тих причин, що аналогічна справа вже розглядалась. Якщо банк подасть на залишок кредиту (проценти та неустойка) ми подамо заяву про застосування позовної давності, і як наслідок, суд відмовить банку у зв`язку з пропуском останнього строку позовної давності. Якщо банк подасть позов про стягнення на предмет іпотеки – ми аналогічно заявимо позовну давність.
Таким чином, ми фактично «заморозили» кредит, оскільки банк опинився в ситуації, коли будь-які його дії ведуть до програшу.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!