Виграли справу з банком, припинили поруку

Ця справа суду з банком буде корисна позивальникам та поручителям з валютним кредитом, а також тим позичальникам, які отримали вимоги про повернення кредиту 3-5 років тому. В ній ви дізнаєтесь, як застосувати позовну давність, щоб не сплачувати за кредит та як правильно не переривати позовну давність по кредиту. Крім того, ми розглянемо на прикладі судової практики, як правильно писати листи в банк з приводу валютного кредиту, щоб це не вважалось перериванням позовної давності.

Mayorov advokat
 
Фабула справи: Експобанк подав в суд про стягнення кредиту в квітні 2015 року та просив стягнути 131 744 доларів США, це при тому, що банк надав валютний кредит у розмірі 48 000 доларів США. Поручитель подав зустрічний позов на банк про припинення поруки, посилаючись на те, що з моменту отримання вимоги про дострокове повернення валютного кредиту пройшло більше ніж 6 місяців, а тому відносини між банком та поручителем припинились. Фактично, банк направив на адресу позичальника та поручителя дві вимоги, одне 5 років тому (про яку забув та стверджував, що це не вимога), а другу перед направленням позовної зави в суд. Крім того, 4 року назад, позичальник повернув авто, як предмет застави.
 
В судовому засідання банк стверджував, що позичальник направляв лист в банк з вимогою повідомити позичальника про стан валютного кредиту, і цей лист, на думку банку, перериває позовну давність. Також, банк стверджував, що перша вимога – це просто лист з повідомленням позичальника про стан кредиту, при цьому залишив поза увагою те, що в цьому листі містилась вимога повернути весь кредит відповідно до кредитного договору.
За загальним правилом перебіг загальної і спеціальної позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (частина перша статті 261 ЦК України)
 
Наші адвокати, які спеціалізуються на кредитних правовідносинах довели, що з моменту отримання вимоги, банк самостійно змінив строк повернення валютного кредиту та з цього моменту відраховується строк позовної давності та 6 місяців, після спливу яких припиняється договір поруки.
 
Ми довели, що позовна давність переривається в наступних випадках:
1. Підписання реструктуризації кредиту;
2. Визнання заборгованості по кредиту;
3. Часткове погашення кредиту;
4. Надсилання листів з підтвердженням кредитного боргу.


Таким чином, направлення листа в банк з вимогою, про надання просто інформації по кредиту, аж ніяк не перериває позовну давність, оскільки не свідчить про визнання позичальником свого боргу.
 
Зверніть увагу, що вимогу про дострокове повернення валютного кредиту необхідно зберігати, а головне не переривати позовну давність!
 
Для того, що б визначити факт пропуску позовної давності по валютному кредиту або отримати консультацію юриста або адвоката по кредитам Київ, від позичальників та/або поручителів
Необхідні наступні документи:
1. Кредитний договір з банком
2. Всі доповнення до кредитного договору з банком
3. Усі графіки.
8. Всі договори реструктуризації з банком.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

 1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

 

Як домовитись з колекторами (відеоконсультація адвоката Київ)