Припинили договір поруки через суд Сенс банк (Альфа-банк)

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

 

1. Реструктуризації кредиту (списання)

2. Захист від колекторів

3. Зняття арешту з майна

4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)

5. Застосування позовної давності по кредиту

6.Припинення поруку, скасування виконавчого напису

телефон 063-595-87-10

911inua@gmail.com

 

Крім того, активно проводимо супроводження реструктуризації кредитів - банк Аваль! Припиняємо кредити через суд використовуючи позовну давність - Укрсоцбанк!

Повертаємо неправомірно перереєстрований предмет іпотеки - Кей-Колект, Укрборг та Укрсоцбанк!

 Mayorov V1

Ця стаття про те, як припинити взаємовідносини з ПАТ «Альфа-банк» в частині скасування поруки при пропущенні строків на апеляційне оскарження стороною кредитного договору, через поновлення процесуальних строків, шляхом перегляду заочного рішення про стягнення кредитних коштів з позичальника.

 

Як припинити поруку через 5 років, використовуючи рішення суду про стягнення на предмет іпотеки?

 

Фабула справи: В 2013 році ПАТ «Альфа-банк» подав в суд про стягнення на предмет іпотеки до позичальника, перед тим направивши досудову вимогу про повернення кредитних коштів (в таких справах, позов до поручителя не подається)!


В 2015 році ПАТ «Альфа-банк» повторно подав до суду позовну заяву про стягнення кредитної заборгованості на позичальника та поручителя та виграв суд, отримавши заочне рішення!

 

Поручитель, не бажаючи платити за кредит звернувся до наших адвокатів по кредитам та поставив завдання припинити поруку через суд!

 

Перед нами було завдання поновити строки на апеляційне оскарження та використати банківську вимогу про дострокове повернення кредиту, оскільки саме така претензія дозволить припинити поруку через суд на підставі ч.4 ст. 559 ЦКУ, тобто через 6 місяців, з моменту її отримання!

 

УВАГА!!! Наявність у сторін кредитного договору вимоги про дострокове повернення кредиту має важливе значення, і ось чому:


1. Вимога від банку припиняє поруку;

2. Вимога від банку запускає строк позовної давності по кредиту;

3. Наявність вимоги дозволить позичальнику частково зменшити розмір кредиту через суд;

4. Наявність вимоги дозволить зменшити неустойку та скасувати виконавчий напис!

 

Таким чином, поручитель ознайомившись зі справою про стягнення кредиту та отримавши заочне рішення подав в суд заяву про перегляд заочного рішення! Ми могли подати зразу в апеляцію, але апеляція могла не поновити нам строки, а так, навіть після відмови у перегляді заочного рішення, ми маємо право подати апеляційну скаргу без поновлення строку, що ми і зробили!

 

В апеційній скарзі з приводу припинення поруки, ми довели наступні юридичні факти:


  1. Ми довели, що надсилання позичальнику вимогу в рамках справи про стягнення на предмет іпотеки є зміною строку повернення кредиту;
  2. Банк пропустив строк, який передбачений ч.4 ст.559 ЦКУ та який тягне припинення поруки;
  3. Банк не звернувся в суд на протязі 6 місяців з моменту зміни строку повернення кредиту;
 4. Ми поновили строк на апеляційне оскарження через механізм перегляду (оскарження) заочного рішення суду.

 

Ця справа досить складна, оскільки банк мав рішення суду про стягнення на предмет іпотеки, рішення суду про стягнення кредиту та не припинену іпотеку, а також позовну давність по залишку кредиту! Таким чином, не перериваючи позовної давності, ми припинили поруку!

 

Якщо у вас аналогічна ситуація, ви можете звернутись до нас для отримання юридичної консультації за приводу взаємовідносин з банком!

 

Припинення поруки! Верховний суд (Постанова No712/2877/17): Порука — це строкове грошове зобов’язання, і незалежно від того, встановлений час її дії договором чи законом, саме сплив строку припиняє право кредитора (банку).

 

Крім того, формується практика з приводу часткового припинення поруки! Що це означає? Судова практика розглядає, що кожний місячний платіж - це окреме грошове зобов’язання, і якщо банк не подасть на поручителя на протязі 6 місяців рахуючи від кожного місячного платежу, то порука припиняється в частині кожного такого платежу!

 

Вищевказене, корреспондується з практикою Верховного суду - у разі направлення банком вимог до поручителя з прострочкою більше ніж через 6 місяців після настання строку для виконання частини основного зобов’язання в силу положень ч.4 ст.559 ЦК порука припиняється в частині окремих місячних платежів (зобов’язань) з приводу повернення повернення коштів поза межами цього строку (від 29.06.2016 No6-272цс16);

 

ВИСНОВОК! В будь-якому випадку, поручитель завжди зможе зменшити заборгованість до суми, яка дорівнює 6 місячним платежам по кредиту!

 

Підстави припинення поруки через суд:


1. Збільшення процентної ставки, реструктуризація кредиту, кредитні канікули, продовження строку повернення кредиту та збільшення неустойки без згоди поручителя;
2. Після отримання вимоги від банку, останній на протязі 6 місяців не подав на поручителя в суд;
3. Після закінчення строку повернення кредиту, на протязі 6 місяців банк не подав в суд на поручителя;

Зразок рішення суду про припинення поруки:

pistol