Припинення іпотеки внаслідок смерті позичальника або ліквідації юр. особи

Перспективи для іпотекодавців після ухвалення Верховним Судом України постанови 6-18цс13
 
     17 квітня 2013 року Верховний Суд України ухвалив постанову, яка є обов’язковою для виконання всіма органами державної влади та якою визначив певні вигідні для іпотекодавців правові висновки, а саме надав певній кількості іпотекодавців  можливість визнання договору іпотеки та самої іпотеки припиненими.
 
     Вказаною постановою було здійснено правове роз’яснення ЗУ «Про іпотеку» та норм Цивільного кодексу України в розрізі становища іпотеки та договору іпотеки після заміни, зокрема смерті позичальника за кредитним договором. 
 
     Головні положення, які визначені судом полягають в наступному: у випадку смерті позичальника за кредитним договором, що є заміною боржника в розумінні Цивільного кодексу України, іпотека є припиненою, якщо іпотекодавці не надали згоду (в договорі іпотеки чи підписанням певного документу після смерті позичальника) на забезпечення кредитного зобов’язання нового боржника. Про припинення іпотеки має подаватися  відповідний позов.
 
    Крім цього, Верховний суд зробив висновок, що з дня ліквідації юридичної особи, припиняється основне кредитне зобов’язання, а від так припиняеться іпотека або застава.
 
Команда проекту www.mayorovgroup.com.ua
 
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!