Оскарження прилюдних торгів з причин спливу строку оцінки

Перспективи для іпотекодавців та осіб, майно яких було продано на прилюдних торгах, після ухвалення Верховним Судом України постанови 6-147цс14
 
 
     01 жовтня 2014 року Верховний Суд України ухвалив постанову, яка є обов’язковою для виконання всіма органами державної влади та якою визначив певні вигідні для іпотекодавців та осіб чиє майно було продано на прилюдних торгах правові висновки, а саме надав певній кількості вказаних осіб  можливість визнання  недійсними прилюдних торгів, на яких було продано їхнє майно, та визнання недійсними всіх документів, які пов’язані з цими торгами.
 
     Вказаною постановою було здійснено правове роз’яснення ст. 58 ЗУ «Про виконавче провадження», яка визначає, що звіт про оцінку майна у виконавчому провадженні є чинним протягом 6 місяців з дня його підписання суб’єктом оцінювання. Роз’яснення було здійснено відносно того, чи може застосовуватися ця стаття у разі її порушення як підстава для визнання торгів недійсними.   
 
     Головні положення, які визначені судом полягають в наступному: у випадку якщо з дня підписання звіту про оцінку майна суб’єктом оцінювання і до дня проведення прилюдних торгів пройшло більше ніж 6 місяців, то цей звіт не міг використовуватися при реалізації майна. Якщо ж прилюдні торги були проведення на підставі цього звіту, а не нового, який в даному випадку мали виготовити установи, які займаються продажом майна, то прилюдні торги є недійсними.
 
     Це роз’яснення має також практичне значення в тому розрізі, що підставою для визнання прилюдних торгів недійсними є не тільки порушення положень Тимчасового положення про реалізацію арештованого майна, а й ЗУ «Про виконавче провадження» тому що порушення останнього судами в переважній більшості випадків не бралися до уваги при розгляді позову про визнання прилюдних торгів недійсними.
 
     Таким чином є можливість подати позов про визнання торгів недійсним за нововиявленими обставинами або подати окремий позов про визнання публічних торгів недійсними. Строк позовної давності за позовами про визнання публічних торгів недійсними складає 3 роки.
 
Команда проекту www.mayorovgroup.com.ua
 
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!