Оскарження прилюдних торгів з причин спливу строку оцінки

Перспективи для поручителів та позичальників, після ухвалення Верховним Судом України постанови № 6-53цс14 

     17 вересня 2014 року Верховний Суд України ухвалив постанову, яка є обов’язковою для виконання всіма органами державної влади та якою визначив певні вигідні для поручителів правові висновки, а саме надав переважній кількості поручителів  можливість припинення договору поруки.

     Вказаною постановою було здійснено правове роз’яснення ч. 4 ст. 559 Цивільного кодексу України, яка визначає,  що порука припиняється якщо кредитор (в нашому випадку банк) не пред’явить до поручителя/ів вимогу про виконання кредитного зобов’язання  протягом 6 місяців з дня настання строку виконання цього кредитного зобов’язання.

     Головні положення, які визначені судом полягають в наступному: протягом 6 місяців з дня настання кредитного зобов’язання має пред’являтися саме позовна заява, а вказаний строк починає відраховуватися з дня непогашення певного платежу. Якщо позов протягом вказаного строку не був пред’явлений, порука припиняється і банк вже не має права звертатися до суду.

     Отже, якщо позичальник не сплатив черговий платіж за кредитним договором і банк протягом 6 місяців починаючи з цього моменту не звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості з поручителя, то порука є припиненою і будь-які обов’язки у поручителя перед банком  зникають.

       Крім цього, якщо з моменту закінчення строку кредитування банк не подасть позовну заяву про стягнення заборгованості за кредитом, то договір поруки припиняється.

       Що це означає для позичальника та поручителя:

1. Якщо справа у виконавчій службі, поручитель може подати позов про припинення поруки, отримати рішення та подати на перегляд справи за нововиявленими обставинами. При цьому виконавче провадження підлягає закриттю. 

2. Поручитель може припинити свою поруку за звільнитись від необхідності відповідати по кредиту. Банки масово відправляли вимоги замість направлення позовних заяв про стягнення кредитної заборгованості.

3. Кредитні кошти необхідно  сплачувати через поручителя. В цьому випадку, за допомогою вказаної схеми позичальник може: надати кредитним коштам статус «безпідставно отриманих», оскільки договір поруки припинився; запустити позовну давність для позичальника, оскільки позичальник не сплачує кредит, а позовна давність відраховується на кожний місячний платіж (позиція Верховного суду).

4. Шляхом припинення договору поруки, позичальник може отримати дисконт при погашенні кредиту.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!