Набуття права власності на предмет іпотеки

ВИСНОВОК Верховного Суду України у справі про звернення стягнення на предмет іпотеки
13.12.2013
 
Про те, що відповідно до ч. 1 ст. 37 ЗУ «Про іпотеку» іпотекодержатель (банк або колектори) можуть задовольнити забезпечену іпотекою основну вимогу (кредит)  шляхом набуття права власності на предмет іпотеки.
 
Відповідно до частини 2 статті 16 ЦК України, частини третьої статті 33, статті 36, частини першої статті 37 Закону України «Про іпотеку» не виключається можливість звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом передачі іпотекодержателю права власності на іпотеку в рахунок виконання забезпечених іпотекою основних зобов’язань за рішенням суду, оскільки цими нормами передбачено задоволення вимог іпотекодержателя шляхом набуття права власності на предмет іпотеки, яке ототожнюється зі способом звернення стягнення, якщо такий спосіб передбачено іпотечним договором.
 
КОМЕНТАР: Зазначена позиція ґрунтується на добровільному погашенні кредиту шляхом передачі предмета іпотеки банку або колекторам (якщо вони купили право вимоги по кредиту). У випадку передачі предмету іпотеки та правильного підписання договору кредит вважається погашеним.
Необхідно звернути увагу, що банки та колектори починають практикувати оформлення на себе предмету іпотеки без згоди позичальника з подальшою реєстрацією в Державній реєстраційній службі.
 
Команда проекту www.mayorovgroup.com.ua
 
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!