Заміна сторони виконавчого провадження (особливості та практика): Кредитний адвокат
ДОВІДКА (кредитний адвокат)
З приводу неможливості вчинення виконавчих дій з боку банку
На даний час відкрито виконавче провадження ВП _____________ Управління виконавчої служби про примусове виконання виконавчого листа №___________.
Стягувач: ТОВ «Траст Фінанс»
Разом з тим ТОВ «Траст Фінанс» своїм листом №14-09/14 від 17.09.2014 року повідомило _____________ (позичальник) та ________ (поручитель) про те, що ТОВ «Траст Фінанс» відступило майнові права за укладеним Кредитним договором №255 від 23 вересня 2008 року (Договір надання траншу №__________ від 23.09.2008р., договір надання траншу №____________- від 30.09.2008р та договір надання траншу №_____________ від 07.10.2008р.) НОВОМУ КРЕДИТОРУ ТОВ «Фінансова компанія «Фортіс Фінанс». Відповідно до Договору купівлі майнових прав від 06 грудня 2013 року вказана компанія набула майнові права, які належали ТОВ «Траст Фінанс».
Таким чином, виник НОВИЙ КРЕДИТОР, а саме: ТОВ «Фінансова компанія «Фортіс Фінанс»
Зміна кредитора відбулося на підставі ст. 512 ЦКУ
1. Кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок:
1) передання ним своїх прав іншій особі;
Стаття 516. Порядок заміни кредитора у зобов'язанні
2. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора, новий кредитор (банк або колектори) несе ризик настання несприятливих для нього наслідків.
Стаття 517. Докази прав нового кредитора у зобов'язанні
2. Боржник має право не виконувати свого обов'язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні.
Таким чином, боржники отримали повідомлення про набуття права вимоги по договору і зобов'язані сплачувати заборгованість НОВОМУ КРЕДИТОРУ. Отже, до заміни сторони виконавчого провадження на нового кредитора (ТОВ «Фінансова компанія «Фортіс Фінанс»), будь-які вимоги та дії державного виконавця зі стягненням боргу є незаконними.
Вказана позиція буде корисна тим позичальникам, по яким банк продав права вимоги іншим кредиторам, але не здійснив заміну сторони виконавчого провадження, при цьому, позичальник отримав від кредитора повідомлення про продаж кредиту новому кредитору. Це стосується таких банків: ОТП банк, Дельта Банк, Укрсиббанк, Аваль, Укрсоцбанк. Наприклад, якщо банк продав кредит колекторам на стадії виконавчого провадження, а стороною у виконавчому провадженні залишився банк.
Таким чином, щоб новий кредитор мав право вчиняти стягнення по кредитному договору, необхідно замінити його у виконавчому провадженні, адже позичальник не знаю кому погашати кредит.
Крім того, є ймовірність, що банки, які продали кредит (факторинг) колекторам або іншим банкам втратили документи та не можуть процесуально здійснити заміну сторони виконавчого провадження. Наприклад, для Дельта банку це не рідка ситуація втрати документів, в тому числі ліквідація печаток банків, які ліквідувались.
Для отримання юридичної консультації по кредитам:
1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!