Вимога про повернення кредиту, що робити?

У відносинах з кредиторами (банки та колектори) за договорами кредиту, у випадку існування прострочення сплати грошових коштів (місячні платежі), кредитори завжди направляють вимогу про дострокове виконання кредитного зобов’язання.


Яким же чином Вам може бути корисна ця вимога про дострокове та повне повернення кредитних коштів за кредитним договором… Вона може бути корисна в 2 аспектах, а саме:

Що стосується першого аспекту, - вона має значення для запуску початку перебігу позовної давності відносно стягнення всієї суми заборгованості. Справа в тому, що пред’являючи вимогу про дострокове стягнення кредитної заборгованості, кредитор змінює строк виконання кредитного зобов’язання в повному обсязі і відповідно до норм законодавства саме з цього зміненого моменту повернення кредиту і розпочинає перебіг позовна давність на стягнення всієї суми заборгованості. Ця позиція також підтримується Верховним Судом України та відображена в його відповідних Постановах: від 18 вересня 2014 року по справі № 6-95цс14; від 17 жовтня 2014 року по справі  №6-125цс14; від 24 липня 2014 року по справі № 6-106цс14; від 10 грудня 2014 року по справі №  6-28цс14.

Отже, якщо у Вас в кредитному договорі існує загальний строк повернення кредитних грошових коштів і він ще не настав, а кредитор (банк) Вам пред’явив вимогу про дострокове повернення кредитного боргу, то строк такого повернення коштів змінюється і визначається моментом зазначеним в вимозі. Саме з цієї дати і розпочинає перебіг 3-річний строк позовної давності на стягнення всієї суми заборгованості. Якщо кредитор не звернувся до суду протягом вказаного 3 річного строку, а звернувся пізніше, то якщо подати до суду заяву про застосування позовної давності – суд зобов’язаний відмовити в задоволенні такого позову.

Важливим аспектом в даній ситуації є відсутність переривання позовної давності, що здійснюється коли Ви вчиняєте дії, які свідчать про визнання боргу – сплата коштів, направлення заяв про реструктуризацію боргу і таке інше. Якщо Ви навіть платили грошові кошти, то в суді потрібно витребовувати виписки з рахунків на які здійснювалися погашення і якщо грошові кошти вносилися на рахунок не передбачений кредитним договором, то потрібно доводити, що таку сплату здійснювали не Ви.

Що стосується другого аспекту, то потрібно зазначити, що вказана вище вимога про дострокову сплату боргу має значення для припинення поруки, оскільки відповідно до законодавства порука припиняється якщо не поданий позов протягом 6 місяців з дня коли мали бути повернуті всі грошові кошти.

І тому, якщо протягом 6 місяців з нового строку виконання кредитного договору (встановленого вимогою) кредитор не звернувся до суду відносно поручителя, порука є припиненою.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Як домовитись з колекторами - юридичний алгоритм

osporili ispolnitelnuyu nadpis notariusa ukrsotsbank2