ЯК ЗБЕРЕГТИ МАЙНО ВІД СТЯГНЕННЯ (для фізичних та юридичних осіб)

 Проблема уникнення конфіскації майна після кризових явищ в економіці 2008 року набула особливої гостроти та актуальності. Поступово почали з’являтись схеми протидії стягненню майна. Одну з таких схем пропонується до Вашої уваги.

   Вказана схема призначена для збереження майна від будь-якого стягнення, в тому числі за борги, за постановою слідчого, при конфіскації за рішенням суду, при стягненні ДПІ, тощо.

Mayorov advokat

   Суть схеми полягає в наступному. Майно (нерухомість, земельна ділянка, цілісний майновий комплекс, обладнення, майнові права, транспорт, акціі, облігаціі, тощо), яке необхідно убезпечити від стягнення, передається аффільованим структурам (це може бути як фізична, так і юридична особа) в заставу/іпотеку. Для цього потрібно сформувати невеликий борг (наприклад, оформлений нотаріально договір позики), а в якості забезпечення виконання зобов’язання майно передається під заставу. Нотаріус вносить вказане майно в реєстр обтяжень. Схема залежить від статусу та призначення майна. 

   Договір іпотеки/застави необхідно укласти таким чином, щоб при виникненні загрозливої ситуації, іпотекодержатель мав право укласти договір задоволення вимог і таким чином вивести майно з-під застави. Якщо ж розмір позики значно більший ніж розмір боргу, необхідно також збільшити і суму боргу.

  В будь-якому випадку іпотекодержатель або заставодержатель має першочергове право на задоволення вимог (Закону України «Про іпотеку»).

   Іпотекодержатель також має право в будь-який момент подати позов на стягнення на предмет іпотеки або застави і задовольнити свої вимоги.

   Як приклад можна привести наступну ситуацію. Комерційні банки видают кредити під заставу майна. Державна податкова інспекція при накладенні обтяження (при наявності податкового боргу, перебування майна під іпотекою, податкова стає в чергу кредиторів, якщо майно вже знаходиться в реєстрі обтяжень майна).

   Також при накладенні арешту на майно слідчими органами, іпотекодержатель може в будь-який момент звернутись до суду про стягнення предмету іпотеки.

   Тобто право держателя застави прирівнюється до права власності.

   Окрім того, перебування майна під заставою допоможе убезпечити майно від будь-яких інших стягнень, зазіхань на Ваше майно рейдерів, правоохоронних органів, тощо.

   Як і будь-яка інша, дана схема має свої недоліки, зокрема, потребує нотаріального посвідчення, що тягне певні видатки. Це один відсоток держмита від суми позики, 0,1-0,5% - від договору застави, нотаріальні послуги біля 1000грн, юридичне супроводження до 8000грн за один об’єкт в залежності від регіону та складності.

   Вказана схема є приблизною, оскільки для кожного об’єкту необхідно розробляти схему, виходячи з основних принципів. Наприклад, завод – це цілісний майновий комплекс, який передається в заставу повністю. Майнові права – інший вид забезпечення, загальний та додатковий. Тому для успішного вирішення справи важливо не тільки уважно вивчити і врахувати всі обставини справи, а й юридично грамотно підготовити документи.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!