Як правильно погасити кредит

Основна частина позичальників вважає, що останній внесок за кредитом звільняє їх від боргових зобов'язань перед банком. Насправді це не так. Факт повного погашення кредитної позики повинен бути підтверджений документально, тільки тоді позичальник відчує себе спокійно.

Після завершального платежу необхідно відвідати ваш банк і отримати довідку про закриття кредитного рахунку. Надайте оператору письмову заяву про припинення боргових зобов'язань перед кредитором у зв'язку зі стовідсотковим погашенням кредиту. Не забудьте вказати, щоб кредитодавець підтвердив у документі виплату позиченої суми в повному обсязі та відсутність претензій до позичальника. Разом із заявою передайте копії квитанцій за щомісячні платежі.

Ніколи не погоджуйтеся на усне підтвердження про закриття договору – вам потрібен відповідний документ від представників банку, щоб уникнути подальших непорозумінь. За законодавством довідка про закриття кредиту надається не пізніше двох тижнів.

 Чи легко отримати довідку про закриття кредитного договору 


Варто нагадати, що кредит не закривається автоматично після повернення боргу, клієнт продовжує вважатися чинним позичальником. По суті, банк сам повинен анулювати кредитний договір після всіх виплат і без нагадувань видавати відповідну довідку. Однак на практиці справа йде інакше. Фінансові установи часто перешкоджають закриття кредитного рахунку. «Завис» комп'ютер, то немає в наявності бланків. Іноді відмовки просто абсурдні – «банк не надає таких довідок». Причина очевидна – для банку діючі кредити є засобом наповнення свого бюджету. Штучно утримуються клієнти підвищують рейтинг і статистику фінансової організації. Величезна кількість позичальників забезпечує процвітання банку. Навіщо вам турбуватися про вигоду кредитора на шкоду собі?

 Чим небезпечні не закриті кредити?


 
Виплачений, але не закритий кредит вважається активним, а це перешкода в оформленні нової позики. Переповнена банківськими договорами кредитна історія навряд чи сподобається потенційному кредитору. Коли у клієнта кілька діючих позик, банк двічі подумає, перш ніж схвалити нову угоду.
Якщо з якихось причин на кредитному рахунку залишилося хоча б кілька рублів, то через рік сума заборгованості може виявитися досить значною. Нараховані відсотки і штрафи збільшують борг. Громадянин з подивом виявить в поштовій скриньці банківське повідомлення про судовий позов. В результаті непорозуміння кредитна історія позичальника псується, а оскільки це єдина база для всіх банків, позичити гроші у будь-якої іншої фінансової організації буде непросто.
 
При закритті кредиту проводяться підсумкові банківські розрахунки. У позичальника не виникне проблем із заборгованістю, так як помилки виплат коригуються. Саме тому необхідно своєчасно одержати в банку довідку про закриття кредиту.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!