Як Кей-колект продає чи оформлює на себе право власності на предмет іпотеки!

Відповідно до законодавства, діє мораторій на звернення стягнення на предмет іпотеки по валютним кредитним договорах (проблемний кредит).

 
Відповідності до п. 1 ЗУ “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”, протягом дії цього Закону:
 
   1) не може бути примусово стягнуте нерухоме житлове майно, яке вважається предметом іпотеки, наданими йому кредитними установами в іноземній валюті, та при умови, що:
 
   Іпотека використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя за умови відсутності іншого нерухомого майна;
 
   Для квартир - 140 кв. м., для будинків -  250 кв. м.;
 
  2) не може бути примусово стягнуте інше майно (майнові права), яке відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з позичальника;
 
   3) банк не може уступити кредитну заборгованість або борг.
 
Вказану позицію підтримав (постанова   №6-57цс15), мораторій на стягнення майна, наданого як забезпечення кредитів, тимчасово забороняє примусово стягувати предмет іпотеки.
 
Таким чином, законодавець заборонив будь-яке переоформлення іпотеки на час дії мораторію. Суди також стали на сторону позичальників та задовольняють їх позову у випадку переоформлення предмету іпотеки на баланс колекторів та/або банків.
 
Зазвичай, Кей-колект не звертає увагу на мораторій намагається вчинити стягнення на предмет іпотеки у позасудовий спосіб (оформлення права власності на предмет іпотеки та продаж іпотеки від свого імені).
 
Перший крок: ОТРИМАННЯ ВИМОГИ
 
Перед тим, як Кей-колект запустить позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки, він повинен надіслати вимогу про дострокове погашення заборгованості та повідомлення про продаж предмету іпотеки. 
 
Отримавши вимогу,у позичальника залишається 30 днів до моменту переоформлення предмету іпотеки.
 
Що робити? Враховуючи, що за 30 днів позичальник не зможе подати до суду, ми рекомендуємо накласти штучний арешт на предмет іпотеки. Вказаний арешт не дозволить продати або іншим чином переоформити предмет іпотеки. Таким чином, Кей-колект буде змушений звертатись до суду з вимогою про зняття арешту. 
 
Найшвидший арешт – це оформлення позикових відносин та виконавчий напис (приблизно 10-15 днів). Наша юридична компанія консультує з приводу накладення арештів на предмет іпотеки.
Увага: арешт іпотеки дозволить лише невілювати позасудовий спосіб стягнення, а не уникнути від стягнення на предмет іпотеки взагалі.
 
Необхідно направити нотаріусу  заяву з обґрунтуванням неможливості вчинення стягнення на предмет іпотеки посилаючись на мораторій.
 
Також необхідно направити Кей-колект заяву про застосування позовної давності на весь кредит, або на кожний місячний платіж.
 
Другий крок: Кей-колект продав або оформив на себе право власності на предмет іпотеки.
 
В цьому випадку необхідно подавати в суд наступні позови:
 
1. Визнання п. договору іпотеки недійсними (позасудове застереження), оскільки вказане порушення  (відсутність окремої згоди другого з подружжя на включення до договору іпотеки вказаного вище застереження) є підставою для визнання вказаних вище пунктів договору недійсними. 
 
Позиція ВСУ: виходячи з того, що вказане застереження є окремим від договору іпотеки договором, за яким відбувається розпорядження спільним майном, на його укладення, що проявляється у включенні його до договору іпотеки, потрібна окрема нотаріальна згода іншого з подружжя. У разі відсутності цієї згоди вказане застереження визнається недійсним.
 
2. Позов про  визнання незаконними та скасування державної реєстрації права власності та рішення на підставі якого вона була здійснена.
 
3. Просити суд в межах забезпечення позову накласти арешт та/або заборонити вчиняти будь-які дії з предметом іпотеки. Суд повинен винести ухвалу.
 
Крім цього, Кей-Колект буде просити підписати заяву, що ви погоджуєтесь з реєстрацією право власності на Кей-Колект, що ви погоджуєтесь на укладення договору купівлі-продажу квартири (викуп) та ви погоджуєтесь на звільнення квартири. Якщо позичальник підпише таку заяву, він втратить підстави для оскарження незаконних дій з оформлення права власності на предмет іпотеки зі сторони Кей-Колект.
 
Юристи Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» пропонуємо наступні послуги:
 
1.Накладення штучного арешту на предмет іпотеки з метою неможливості застосування позасудового порядку;
 
2.Оскарження підстави реєстрації предмету іпотеки;
 
3.Визнання позасудового застереження недійсним;
 
4.Застосування позовної давності на  вимоги банку та/або колекторів;
 
5.Забезпечення позову в частині накладення арешту або заборони вчиняти певні дії з предметом іпотеки.
 
Замовити послугу!
Безкоштовна юридична консультація з юристами в м.Києві з приводу  валютних кредитів – 063-595-87-10
 
  Як ми працюємо:
 
1.Зустріч з клієнтом;
2.Аналіз та обговорення ситуації;
3.Пропонування варіанти вирішення проблеми;
4.Відповідь на питання клієнта;
5.Підписання договору.
 
Як відмінити рішення нотаріуса про передачу квартири Кей-колект та повернути квартиру у власність позичальника (скасування реєстрації права власності нотаруса Суперфін Б.М.)

 Приклад заяви про забезпечення позову шляхом накладення арешту на предмет іпотеки:   



До _______________ суду міста Києва
Адреса: __________________-
 
Позивач: ____________________________-
Адреса для направлення судової кореспонденції: 
01001, м. Київ, вул.. Велика Житомирська, 15Б
 
Відповідач1: ____________________________
 
Третя особа 1:
ТОВ «Кей-Колект»
Адреса: __________________
Код ЄДРПОУ: ___________
 
Третя особа 2:
Приватний нотаріус 


 
Заява
про забезпечення позову


 
В провадженні ____________ суду  знаходиться цивільна справа _____________ за позовом ________ до ________, треті особи: ТОВ «Кей-Колект», Приватний нотаріус ________про визнання пунктів договору недійсними.
 
Вказані у позовній заяві пункти договору іпотеки порушують законодавство України, що є підставою для визнання їх недійсними.
 
Згідно до ст.. 151 ЦПКУ Суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. 
 
Відповідно до ст.. 152 ЦПКУ позов забезпечується:
 
1) накладенням арешту на майно.
 
Потрібно зазначити, що ТОВ «Кей-Колект» в той час, коли судом розглядалося питання щодо прийняття до провадження позовної зави ________було здійснено позасудовий порядок звернення стягнення за договором іпотеки, посвідченим Приватним нотаріусом ________зареєстрованого від 25.06.2007 року №1-________, до складу якого входить: чотирикімнатна квартира за адресою: м. Київ, вулиця ________, загальною площею ? 108, 70 кв.м., що належить на праві власності ________Оскільки, на разі в суді розглядається питання стосовно визнання недійсними пунктів договору іпотеки, що стосується саме позасудового порядку стягнення майна за договором іпотеки, то у тому разі, якщо заходи забезпечення позову не будуть вжиті то в такому випадку ТОВ «Кей-Колект», як власник цієї квартири (вказаний факт підтверджується інформаційною довідкою) або ж будь-які інші уповноважені ним особи жодним чином не обмежені у вчиненні будь-яких дій стосовно належного їм майна, зокрема і його реалізації, і це може спричинити порушення прав та інтересів Позивача до вирішення спору по суті та набранням законної сили рішення суду по цій справі. Також, якщо позов не буде забезпечено, а вимоги позивача, щодо визнання пунктів договору іпотеки будуть задоволені, в подальшому це спричинить труднощі щодо відновлення становища сторін, що існувало до моменту укладання спірного договору. 
Докази того, що майно може бути відчужено додаються до заяви.
 
Майно стосовно, якого необхідно накласти арешт складає:
 
- квартира, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця ________, загальною площею ? 108,.
 
Керуючись ст.. 151, 152 ЦПКУ, 
 
ПРОШУ:
1.Забезпечити позов шляхом накладення арешту на нерухомість , а саме квартиру, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця ________, загальною площею ? 108.
 
 
 
 
__________________«       »___2018 року
 

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!