ВСУ - реалізація іпотеки

ВСУ зробив висновок щодо реалізації предмета іпотеки.


Примусове стягнення на іпотеки відповідно до іпотечного договору здійснюється держвиконавцем з урахуванням ЗУ «Про іпотеку»
ВСУ 28 травня 2016 розглянув справу № 6-54цс16 визнання прилюдних торгів недійсними. Судовий спір був з ПАТ «Ерсте Банк», правонаступник «Фідобанк». Суди декілька раз розглядали вказану справу.

ПП «СП «Юстиція» організувало та провело прилюдні торги з реалізації предмета іпотеки. Справа неодноразово поверталась на новий розгляд до першої та другої інстанції з мотивів порушення матеріального права, а саме конкуренція застосування ЗУ «Про виконавче провадження» та Тимчасове положення чи ЗУ «Про іпотеку». До відома, це не перший спір з приводу конкуренції норм, так, зокрема адвокати нашої юридичної компанії подали заяву у ВСУ, з приводу строку позовної давності оскарження торгів, оскільки ЗУ «Про іпотеку» передбачає строк оскарження 3 місяці, а ЦКУ передбачає загальний строк оскарження торгів – 3 роки.
Суд зробив висновок, що арештоване майно, яке виставлено на публічні торги при наявності одного покупця є порушення п. 4.2, 7.1 Тимчасового положення, а тому є недійсними.
При розгляді була сформована наступна правова позиція.
Положення Закону «Про виконавче провадження» дозволяють державному виконавцю передавати на реалізацію предмет іпотеки, за таких умов:
- Відсутність у боржника будь-якого іншого майна, на яке можна в першу чергу звернути стягнення;
- Наявність заборгованості виключно перед іпотекодержателем.
Відповідно до статті 54 Закону «Про виконавче провадження» примусове звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється державним виконавцем з урахуванням положень Закону «Про іпотеку».

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!