Виконавчий напис та як зупинити виконавче провадження

Ця стаття буде корисна тим, хто хоче контролювати певні юридичні процеси та впливати на них. Фактично виконавчий напис це штучний інструмент, який створюється особою та застосовуються за бажанням особи.



Для того, щоб створити виконавчий напис необхідно з контрольованою особою укласти договір позики та у нотаріуса видати виконавчий напис.

Відповідно до ч.1 ст. 3 ЗУ «Про виконавче провадження», відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставітаких виконавчих документів:

3) виконавчих написів нотаріусів;

Таким чином, щоб сформувати контрольований борг, вам не потрібно звертатися до суду, оскільки суд може зайняти від 3-6 місяців, а на протязі 15 днів за допомогою виконавчого напису ви вже відкриєте виконавче провадження.

Таким чином, виконавчий напис це дуже швидкий та оперативний інструмент, а головне універсальний.

Тепер розглянемо його універсальність!

Головна особливість виконавчого напису це те, що в суді просять його визнати таким, що не підлягає виконанню, тобто на майбутнє, а це означає, що поряд з оскарженням виконавчого напису, паралельно йде забезпечення позову, наприклад, зупинити виконавче провадження. З нашої практика майже в 90-та відсотків, суд виносить ухвалу для зупинення виконавчого провадження. Це пояснюється тим, що оскільки виконавчий напис визнається на майбутнє, і якщо не зупинити публічні торги, то після оскарження виконавчого напису оскаржити торги неможливо.

Відеоконсультація адвоката, як вести діалог з колекторами

Практичні випадки, де можливо ефективно застосувати конструкцію виконавчого напису:


1. Якщо банк вчинив виконавчий напис та відкрив виконавче провадження, необхідно дочекатись публічних торгів подати в суд на оскарження виконавчого напису та зупинити торги;
 
2. У випадку, якщо через публічні торги планується продаж майна, необхідно вчинити виконавчий напис та відкрити виконавче провадження.Відповідно до законодавства, у випадку наявності двох і більше кредиторів формується зведене виконавче провадження. У випадку необхідності зупинити публічні торги оскаржується через суд виконавчий напис;
 
3. Виконавчий напис можна використовувати для продажу майна з публічних торгів.
 
4. За допомогою виконавчого напису можливо оперативно (до 15 днів) накласти арешт на майно, зокрема на іпотечне майно, щоб банк не змігзастосувати позасудовий порядок стягнення (оформлення на себе права власності).
 
Таким чином, якщо вам потрібно оперативно зупинити або контролювати публічні торги використовуйте виконавчий напис.

Довідка: Виконавчий напис вчиняється нотаріусом для стягнення з боржника грошових сум або витребування з нього майна. По своїй суті виконавча напис нотаріуса це розпорядження про стягнення на користь кредитора суми заборгованості.
 
Виконавчий напис позасудової формою захисту прав та інтересів кредиторів, забезпечувана шляхом спрощеного оформлення стягнення боргу з боржників, які не виконують свої зобов'язання.

Умови вчинення виконавчих написів


Найголовніше і неодмінна умова вчинення виконавчого напису нотаріусом безспірність боргу. Дана вимога законодавства означає, що боржникі стягувач не повинні мати розбіжностей з підстав, термінів і розмірів пред'явлення стягнення. Крім того, для вчинення виконавчого напису безспірність заборгованості повинна бути підтверджена пред'явленими документами нотаріусу.
 
Зміст виконавчого напису нотаріуса: прізвище та ініціали нотаріуса, його посада; найменування (ПІБ) і адресу стягувача та боржника; строк, за який провадиться стягнення з боржника; суму, що підлягає стягненню, або предмети, які підлягають витребуванню з боржника, а також відсотки і пені (якщо вони належать); суми сплачених стягувачем або підлягають стягненню з боржника тарифів або державних мит; дату вчинення виконавчого напису нотаріусом; номер реєстрації виконавчого напису в реєстрі; підпис і печатка нотаріуса.

При вчиненні виконавчого напису про звернення стягнення на заставлене майно необхідно також вказати саме заставлене майно та його початкову продажну ціну.
 
Строки пред'явлення виконавчого напису нотаріуса 3 роки.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Зразок рішення суду про скасування виконавчого напису

osporili ispolnitelnuyu nadpis notariusa ukrsotsbank2