ТОП-10 помилок при спілкуванні з банком

1.      Ваш фінансовий достаток та наявність у вас майна

Якщо банк знає ваш фінансовий достаток, зокрема наявність у вас коштів, він завжди буде вимагати трохи більше ніж у вас є. Банк вміє рахувати краще позичальника та прораховувати фінансові ризики зокрема.2.      Не реагувати на отриману від банка вимогу

Отримання вимоги від банку – це 100%, що ваша кредитна справа знаходиться в юридичному відділі з подальшим подання до суду. Необхідно виходити на переговори з банком та намагатись повернути кредитну справу у відділ реструктуризації. До речі, договір поруки припиняється, якщо банк не подасть на поручителя протягом 6 місяців від дня отримання вимоги від банку (практика Верховного суду). Є два види вимог: про повернення кредиту та про застосування позасудового способу стягнення на предмет іпотеки. По останній вимозі, банк може оформити на себе право власності. Щоб уникнути такого, необхідно провести ряд юридичних дій.
 
3.      Повідомляти банк про наявність коштів на перший взнос

Якщо банк знає, що позичальник може внести перший взнос, 90% що банк підвищить перший взнос на 20%. Навіть, якщо ви погодили суму реструктуризації з банком, не факт, що вказані сума не збільшиться.
 
4.      Сплачувати, щоб банк не подав в суд

Якщо ви не можете сплачувати місячні кредитні платежі, краще відкладати ці кошти, а коли вести переговори з банком, використовувати ці кошти, як умову їх внесення при реструктуризації. Спочатку зрозумійте на що піде банк при реструктуризації, а потім повідомляйте про наявні кошти. Чи сплачувати банку кредит, залежить від співвідношення кредитного боргу та вартості предмету іпотеки.
 
5.      Писати банку з проханням про реструктуризацію
 
Якщо ви пишете такі листи, ви перериваете позовну давність по кредиту. Краще писати будь-які листи від поручителя. Переривання позовної давності актуально для Укрсоцбанку та Правекс банку.
 
6.      Підписувати банківські документи
 
Підписувати банківські документи, які фіксують умови зустрічі з банком. Вони не мають юридичної сили. Якщо банку буде вигідна реструктуризація, він перший буде наполягати.
 
7.      Сплачувати наперед, без підписання договору
 
Ніколи не сплачуйте наперед кошти без договору. Ви їх вже не повернете. Якщо банк наполягає на необхідності внесення коштів для розгляду вашої заявки, для списання неустойки, для підтвердження вашої позиції – НІ! Тільки після підписання договору.
 
8.      Переривати позовну давність по кредиту та не заявляти позовну давність на першому судовому засіданні

До дій, що свідчать про переривання позовної давності або іншого обов'язку, можуть, з урахуванням конкретних обставин справи, належати: визнання банківської вимоги; зміна  кредитного договору; прохання боржника про зміну кредитного договору; письмове прохання відстрочити сплату кредиту; підписання уповноваженою на це посадовою особою боржника разом з кредитором акта звірки взаєморозрахунків, який підтверджує наявність заборгованості в сумі, щодо якої виник спір; письмове звернення боржника до банку щодо гарантування сплати суми кредиту; часткова сплата боржником або з його згоди іншою особою кредиту  та/або сум санкцій тощо.
 
Вчинення боржником дій з виконання зобов'язання вважається таким, що перериває перебіг позовної давності, лише за умови, коли такі дії здійснено уповноваженою на це особою, яка представляє боржника у відносинах з кредитором у силу закону, на підставі установчих документів або довіреності.
 
9.      Подавати першим на банк

Подавати в суд на банк необхідно тільки тоді, коли ваша ситуація виграшна, в іншому випадку необхідно захищатись. 
 
10.    Не наймати адвоката/юриста
 
Тут все зрозуміло! Якщо банк має своїх юристів, то і ви повинні мати своїх.
 
Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!