МФО: обмеження нарахування відсотків та неустойки по кредиту

Просмотров: 517

Головне: Рада врегулювала ринок мікрокредитування: обмежила нарахування відсотків і сум неустойки за простроченими позиками. Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект закону, Проект закону №1109 підтримали 244 народних депутатів.

Деталі: Згідно з пояснювальною запискою до документа, головною метою закону є нормування сфери мікрокредитування та підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб.

Відзначається, що через бурхливий розвиток мікрокредитування в Україні з'явилася необхідність законодавчого регулювання цього сегмента кредитування, стосується, в першу чергу, розвитку кредитування через Інтернет.

Так, за інформацією ініціаторів закону, тільки за третій квартал 2018 обсяг кредитів склав більше 11 млрд грн. При цьому середня ставка за такими кредитами становить 650% річних.

Відзначається, що це, в свою чергу, збільшує частку проблемної заборгованості. При цьому самі фінансові компанії недостатньо якісно підходять до питання оцінки реальної кредитоспроможності позичальників і стимулюють створення "боргового кола".

Адвокат, кандидат юридичних наук, керуючий партнер «MK Partners» Василь Майоров розповів, що, люди за кілька днів набирають в різних установах багато кредитів, а фінансові установи не мають цієї інформації через недосконалу роботу системи бюро кредитних історій, оскільки існуюча система бюро кредитних історій має головний недолік - необов'язковість і повільність передачі Кредитодавцю інформації про кредити

Крім того, закон обмежує загальну суму штрафів або пені за прострочений кредит, загальний розмір якого не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, подвійною сумою, отриманою споживачем за таким договором. Відзначається, що ця сума не може бути змінена за згодою двох сторін.

Закон також передбачає обов'язкову згоду споживача мікрокредиту на передачу інформації щодо нього хоча б в одне бюро кредитних історій. При цьому кредитор також зобов'язаний передавати інформацію про всіх споживчих кредитів» - розповів експерт.

MFO