Недійсна іпотека (Сведбанк-Вектор Плюс-Кредитні ініціативи)

Ця судова практика буде корисна тим позичальникам, кредит яких був переоформлений (проданий) проблемний кредит з Сведбанк до колекторів (Вектор Плюс, Кредитні ініціативи) відповідно до договору факторингу.

Справа в тому, що в процесі переоформлення вказані колектори допустили помилку в частині переоформлення прав вимоги (передача прав) по іпотечному договору, а саме відбулось переоформлення прав вимоги по іпотечному договору між Вектор Плюс та Кредитні ініціативи, при відсутності договору передачі прав вимоги між за іпотечним договором між Сведбанк та Вектор Плюс.

Таким чином, відповідно до рішення суду було визнано недійсним договір про передачу прав за договором іпотеки, який був укладено 28.11.2012 року. В судовому засіданню ТОВ «Вектор Плюс» програв апеляцію з наступних причин:

1. Судом було встановлено, що між СВЕДБАНК та позичальником був укладений кредитний договір, відповідно до якого банк надав позичальнику валютний кредит у розмірі 164 000 дол. США відповідно до кредитного договору. В якості забезпечення кредиту був укладений договір іпотеки.

2. В результаті того, що валютний кредит став проблемним, 28.11.2012 року було укладено договір факторингу між СВЕДБАНКОМ та Вектор Плюс з приводу продажу права вимоги про валютному кредиту. В той самий день був підписаний договір факторингу між Вектор Плюс та Кредитні ініціативи з приводу подальшого продажу право вимоги по проблемному кредиту, в тому числі щодо процентів по кредитному договору, комісій, штрафів та інших платежів.

Зокрема, сторони не врахували ч. 3 ст. 24 ЗУ «Про іпотеку», відповідно до якої необхідно укласти договір про відступлення прав по договору іпотеки, що не було зроблено.

Судом було встановлено та не заперечувалось сторонами про відсутність відступлення права за договором іпотеки між СВЕДБАНК та Вектор Плюс, а від так це є підставою для визнання іпотечного договору недійсним в частині.

Таким чином, сторони не витримали весь ланцюг передачі права по іпотечному договору

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!