Іпотека, як інструмент збереження майна від стягнення

Вказана схума призначена для збереження майна від будь-якого стягнення, в тому числі за борги, за постановою слідчого, при конфіскації за рішенням суду, при стягненні ДПІ, тощо.

2. Опис

Майно (нерухомість, земельна ділянка, цілісний майновий комплекс, майнові права, транспорт, акціі, облігаціі, тощо), яке необхідно убезпечити, заводиться афілійованій структурі (юридична особа або фізична особа) в заставу/іпотеку Для цього формується невеликий борг (нотаріальний договір позики), і в якості забезпечення виконання зобов’язання передається майно в заставу. Нотаріус вносить в реєстр обтяжень вказане майно. Схема залежить від статусу та призначення майна.

3. Можливі варіанти керування ситуаціі на свою користь.

Договір іпотеки/застави укладаємо таким чином, щоб при виникненні негативної ситуації, іпотекодержатель мав права укласти договір задоволення вимог і таким чином вивести майно з під «удару». У випадку, якщо розмір позики значно більший ніж борг – необхідно внести зміни в частині збільшення боргу.
В будь-якому випадку іпотекодержатель або заставодержатель має першочергове право на задоволення вимог (Закону України «Про іпотеку»).
Іпотекодержатель має право в будь-який момент подати позов на стягнення на предмет іпотеки або застави і задовольнити свої вимоги.

4. Приклади.

А) Комерційні банки видают кредити під заставу майна.
Б) ДПІ у випадку накладення обтяження (податковий борг) стає в чергу кредиторів у випадку наявності в реєстрі обтяжень майна.
В) У випадку накладення арешту слідчим іпотекодержатель звертається в суд про стягнення на предмет іпотеки/застави.

5. Переваги.

- убезпечення майна від будь-яких стягнень;
-втрата інтересу для рейдерів, правоохоронних органів, тощо;
-майно назавжди залишиться у вашій власності.

6. Недоліки

- потребує нотаріального оформлення, що тягне фінансові видатки.

Якщо потрібна допомога адвоката по нерухомості - звертайтеся!

Адвокат Василь Майоров
Замовте перевірку новобудови, аналіз вашої справи або консультацію по телефону:
063-696-87-10
(Viber, Telegram, WhatsApp)
Київ і Київська область (Буча, Ірпінь)

Mayorov V1 1

 

Іпотека - це право на нерухоме майно, що надається в заставу банку або іншій фінансовій установі для забезпечення позики. Як правило, іпотека надається на купівлю, будівництво або ремонт нерухомості.

Українське законодавство передбачає декілька видів іпотеки, зокрема відкриту, закриту, передумовлену, а також спільну іпотеку. Відкрита іпотека є найбільш поширеним видом іпотеки в Україні і передбачає, що банк має право продати заставлену нерухомість на аукціоні, якщо боржник не виконує свої зобов'язання з погашення позики.

Згідно з українським законодавством, для встановлення іпотеки необхідно мати право власності на нерухомість. Банки часто вимагають додаткової застави, такої як поручительство фізичних або юридичних осіб.

З метою захисту прав споживачів, українське законодавство передбачає також обов'язкову нотаріальну форму укладення угоди про іпотеку, а також право на дострокове погашення позики з іпотекою без штрафних санкцій.

Україна також має Національний реєстр іпотек, який містить інформацію про всі зареєстровані іпотеки на нерухомість в країні. Цей реєстр дозволяє банкам та іншим фінансовим установам перевірити наявність іпотеки на нерухомість, що становить предмет застави, перед наданням позики.

У загальному, іпотека в Україні є популярним інструментом фінансування нерухомості, який дозволяє отримати доступ до значних сум фінансових ресурсів на досить вигідних умовах для банку та клієнта. Однак, перед укладенням угоди про іпотеку, варто докладно ознайомитись з умовами позики та правами та обов'язками сторін, щоб уникнути неприємних наслідків у майбутньому.

Також варто зазначити, що іпотечний ринок в Україні знаходиться на етапі розвитку та потребує подальшого вдосконалення законодавства та регулювання діяльності банків та інших фінансових установ. Зокрема, необхідно підвищити рівень захисту прав споживачів, розробити чіткі механізми регулювання ринку іпотеки та забезпечити ефективний моніторинг діяльності банків у цій сфері.

У будь-якому випадку, перед укладенням угоди про іпотеку, рекомендується отримати консультацію від кваліфікованого юриста та ознайомитись з умовами позики та правами та обов'язками сторін, щоб зробити обґрунтований та свідомий вибір.