Адвокат по кредитам в Києві (суд з банком)

Спори, які виникають в кредитних відносинах


Згідно з судовою практикою та ВССУ «Про практику застосування законодавства при вирішенні спорів, що виникають з кредитних правовідносин» від 30.03.2012 № 5 з кредитних відносин можуть виникати наступні суперечки:


  1. - про визнання недійсним кредитного договору, договорів іпотеки;
    - про розірвання кредитного договору, поруки;
    - про звернення стягнення на предмет іпотеки;
    - про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню;
    - про зарахування однорідних зустрічних вимог, яки випливають з погашенням кредиту депозитом;
    - щодо законності підвищення процентної ставки по кредиту;
    - про дострокове повернення кредиту на підставі вимоги банку;
    - про звернення стягнення на предмет іпотеки;
    - про виселення мешканців з предмету іпотеки.


Також, важливим є захист прав поручителів і власників майна, переданого в заставу, іпотеку, адже норми, що регулюють поруку (статті 553-559 ЦКУ), не застосовуються до припинення майнового поручителя, оскільки він відповідає перед банком за виконання позичальником кредиту в межах предмета застави / іпотеки. Якщо власником майна, переданого в заставу або іпотеку, може бути і сам позичальник, то поручителем обов'язково виступає третя особа, майнові права якого можуть бути порушені у разі невиконання боржником своїх зобов'язань за кредитним договором.
Суд з банком, де ми виграли!

Захист прав боржника, позичальника
У законодавстві України закладено концепцію пріоритетності захисту прав боржника, як споживача фінансових послуг. Але в зв'язку з тим, що кредитний договір вважається, як правило, договором приєднання, він може бути укладений лише шляхом приєднання (позичальника). Позичальнику дуже важко запропонувати свої умови до кредитного договору. Як правило, кредитні договори укладаються шляхом приєднання позичальників до їх умов, які не завжди є вигідними для нього, тому при укладенні таких договорів необхідно дуже детально його проаналізувати, в чому може Вам допомогти тільки кваліфікований юрист.

Досить часто банки порушують права позичальників шляхом зміни процентної ставки за кредитним договором. Такі дії банку є неправомірними в силу статті 1056-1 ЦКУ, але існують певні нюанси, які все ж дають можливість банкам здійснювати збільшення фіксованої ставки в залежності від обставин (неукладення договору страхування, припинення договору застави / іпотеки і т. п.), але тільки в тому випадку, якщо в кредитному договорі визначено обставини, за якими застосовується інша фіксована процентна ставка, і її розмір.

Для звернення до суду за захистом своїх прав позичальникові необхідно враховувати правила оформлення позовної заяви, юрисдикції і підсудності, адже недотримання цих правил тягне повернення заяви позивачеві, тому участь у захисті Ваших прав компетентного і досвідченого юриста є запорукою успіху процесу відстоювання Ваших прав та інтересів.

Наша допомога боржникам полягає у супроводження реструктуризації кредиту з банком, в тому числі списання частини кредиту та надання послуг направлених на уникнення податку з доходів фізичних осіб на прощений кредит за допомогою факторинга.

Захист боржника полягає у збереженні іпотеки від стягнення банку та представництво боржника, якщо банк подав до суду. Зазначені суперечки з банком вирішуються в залежності від співвідношення ринкової вартості предмету іпотеки та загальної заборгованості перед банком, саме від цього залежить комплексна стратегія, як захиститись від банку.

Як правило суд з банком відбувається через 6-12 місяців, коли позичальник перестає сплачувати місячні платежі по кредиту. Банк подає в суд на позичальника та на поручителів одночасно. Стратегія захисту залежить від ряду умов, наприклад вартості іпотеки, наявність іншого майна, наявність позовної давності по кредиту, стратегії банку по стягненню кредиту, тощо.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!