Як списати пені, штрафи за позовною давністю?

Бувають ситуації, коли немає коштів на своєчасну оплату щомісячного внеску по кредиту. В результаті чого, виникає заборгованість і штрафні санкції за несплату кредиту. Мало хто з позичальників-боржників обізнаний про те, що можна застосувати термін позовної давності при списанні пені і комісій перед будь-яким кредитором.


Цивільне законодавство України визначає, що позовна давність є період, в межах якого фізична або юридична особа може звернутися до судових інстанцій з вимогою захистити свої права і інтереси. Кодекс передбачає два види позовної давності - загальна і спеціальна. Перша триває три роки, а друга - рік, включаючи вимоги про стягнення штрафу.

Саме головне - необхідно подати заяву про застосування позовної давності по кредиту в першій інстанції!

У нашій ситуації, застосовується загальна позовна давність, яка, як уже говорилося, триває три роки. Іншими словами, якщо протягом трьох років після закінчення дії договору кредитування, а при стягненні неустойки - одного року, кредитор не звернувся до вимог в судову інстанцію, можна сміливо посилатися на цю норму і списати заборгованість. Однак заявити про це потрібно до винесення судового рішення у справі.
Не знаючи тонкощів і нюансів, можна погіршити своє становище. Ми рекомендуємо звернутися за юридичною допомогою. Наші адвокати мають багатий досвід роботи в подібних справах. Записатися на консультацію можна за телефоном, вказаним на сайті.