Як швидко повернути депозит...рекомендації (частина 1)

Банки досить часто не повертають депозит аргументуючи тим, що договір депозиту був не правильно оформлений, наприклад Верховний суд України відмовив у стягнення депозиту, мотивуючи тим, що при наявності всіх доказів внесення депозиту, фактично, було встановлено, що грошові кошти на депозитний рахунок не були зараховані. Тобто у клієнта були на руках всі документа, які підтверджують внесення депозиту, але гроші на рахунок внесені не були.

Mayorov V1 1

Другий випадок, коли ПАТ "Дельта банк" відмовив у видачі депозиту  з огляду не те, що відсутня письмова форма депозитного договору.

 Так, Верховний суд підтримав банк, зробивши висновок, що на підстав ст. 1059 ЦКУ та пункту 1.4 Положення НБУ про порядок здійснення вкладних (депозитних) операцій з фізичними та юридичними особами та застосувавши Інструкцію  про касові операції. Вказавши при цьому, що письмова форма договору депозиту вважається дотримана, у випадку внесення грошової суми на депозитний рахунок, який підтверджується договором банківського депозиту з обов'язковою видачею ощадної книжки або іншого документу, який відповідає нормативно-правовим актам, правилам банківської діяльності та звичаям ділового обороту.

Такий документ повинен містити: найменування банка, який здійснив депозитну операцію, дату здійснення депозитної операції, підпис працівника банку та депозитну суму.

Таким чином Верховний суд погодився з банком та відмовив в задоволенні позову вкладнику, виходячи з того, що матеріали справи не містять докази, які підтверджують внесення коштів на депозит.

Отже, оформлюючи депозит, у вкладника повинні бути такі документи:
1. Договір депозиту;
2. Квитанція про внесення коштів на депозитний рахунок;
3. Ощадна книжка.

Саме головне, щоб у позичальника були письмові докази внесення грошових коштів на депозитний рахунок.

З нашої практики, якщо банк не повертає депозит, існує вірогідність проблем у банку та введення тимчасової адміністрації. Після введення тимчасової адміністрації депозит повернути можна тільки в сумі 200 000 грн. Якщо у вас значно більший депозит, вам необхідно перед введенням тимчасової адміністрації розділити такий депозит на декілька частин до 200 000 грн та оформити такі депозити на ваших знайомих.

Навіть, якщо банк не поверне депозит, для позичальника головне припинити депозитний договір, оскільки з цього моменту застосовується Закон України "Про захист прав споживачів" в частині нарахування трьох відсотків на день.  Банк намагаються не припинити договір, а пролонгувати його на той самий строк та внести в договір депозиту великі штрафні санкції за розірвання депозиту

Таким чином, якщо вам не повертають депозит ми радимо подавати в суд та не ждати загострення фінансової ситуації в країні.

Наша компанія встигла повернути ряд депозитів до введення в банку тимчасової адміністрації.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!