Як проходить суд з банком по кредиту?

Просмотров: 12778

В цій статті ви дізнаєтесь про основні та необхідні дії, якщо банк подав на вас в суд.

Чим більша сума вашої заборгованості, тим вища ймовірність того, що в кінцевому підсумку банк подасть до суду. Якщо суддя прийме сторону банку і винесе невигідне вам рішення, у вас майже не залишиться шансів на виправлення ситуації, наприклад, ви не заявите позовну давність по кредиту в першій інстанції. Таким чином, важливо чітко спланувати ваші дії відразу ж, як тільки кредитне справа виявилася в суді. Як показує практика, найкращий варіант - негайно проконсультуватися з кредитним адвокатом.

Mayorov V1 1

Як можна перевірити, що банк подав до суду?

Зазвичай позичальник дізнається про те, що банк подав до суду за невиплату кредиту, коли виявляє судову повістку в поштовій скриньці. Майже напевно це справжній документ (банку або колекторам немає чого його підробляти), але якщо ви сумніваєтесь, то можете легко перевірити його справжність. Для цього потрібно знайти в інтернеті сайт суду, з якого прийшла повістка подзвонити в суд, або знайти свою справу в розділі призначених справ. Якщо ваша кредитна справа дійсно в цьому суді, ви зможете прямо на сайті отримати основну інформацію по ньому, а також уточнити дату і час засідання.

В деяких випадках замість того, щоб надсилати повістку поштою, вам можуть просто подзвонити з канцелярії суду. Зверніть увагу, що під виглядом співробітників суду можуть телефонувати з банку або колекторського агентства, щоб чинити тиск на вас. Іноді позичальникам відкрито дзвонять з банку і кажуть, що в суд подано позовну заяву, але ще не пізно владнати все по-хорошому. У будь-якому випадку, якщо про майбутній суд ви дізнаєтеся по телефону, необхідно з'ясувати точну назву суду, дату і час, на який призначено засідання. Потім ви можете зайти на інтернет-сайт цього суду і перевірити всю інформацію.

Якщо назва суду вам невідомо, доведеться перевірити кілька варіантів, оскільки кожен суд має свій власний сайт. У першу чергу потрібно визначити, до якого територіального суду відноситься ваше місце проживання, а також місце знаходження банку. Крім того, вам потрібно буде перевірити, чи не вказано якийсь конкретний суд у вашому кредитному договорі. Якщо на інтернет-сайтах цих судів не згадується ваше прізвище, то майже напевно банк не подавав позов за вашим кредитом.

Як зрозуміти, чим загрожує суд за кредитом?

Якщо банк подав до суду за несплату кредиту, в першу чергу потрібно оцінити масштаби проблеми. Для цього вам потрібно прийти в канцелярію суду і попросити матеріали вашої справи для ознайомлення. Як правило, для цього достатньо просто пред'явити паспорт, але іноді ще просять заповнити відповідну заяву - в цьому немає нічого страшного, всі ці деталі вам розкажуть на місці. Видані вам документи можна прочитати прямо в канцелярії суду, але краще просто сфотографувати їх, щоб пізніше вивчити в спокійній обстановці. Також, ви можете прийти на засідання та попросити перенести суд з банком, оскільки ви хочете ознайомитись зі справою, як правило суд робить перерву та надає час позичальнику для ознайомлення.
Перший документ, на який ви повинні звернути увагу при вивченні матеріалів справи, це позовна заява банку. У позовній заяві описуються обставини справи з точки зору банку, але головне - там вказується, чого ж банк хоче від вас. Іншими словами, саме в позовній заяві ви можете знайти ту суму, яку банк вимагає у вас через суд. Крім того, в матеріалах справи ви зможете знайти інші документи, надані банком для підтвердження своїх вимог, - кредитний договір з графіком платежів, виписку з рахунку, таблиці з розрахунком заборгованості і т.д.
Ознайомившись з матеріалами справи, ви повинні прийняти рішення - чи готові ви виплатити вказану суму та оцінити співвідношення кредитного боргу з ринковою вартістю іпотеки. Від цього безпосередньо залежить, звертатися вам до кредитного адвокату чи ні. Якщо у вас немає юридичної освіти, в суді ви не зможете самостійно протистояти юристам банку, які спеціалізуються на кредитних справах. «Тиснути на жалість» і розповідати про важкі життєві ситуації у суді марно, в розрахунок приймаються тільки чіткі аргументи з посиланнями на закони. З цієї причини відмова від послуг кредитного адвоката, як правило, призводить до того, що суддя виносить рішення на користь банку.

Як проходять судові засідання по кредитній справі?

Суд з банком по кредиту (як будь-який інший суд у цивільних справах) проходить у два етапи: спочатку попереднє слухання, потім основне. При цьому в рамках основного слухання може відбутися кілька засідань суду. Точніше, засідання може переноситись, якщо не дотримані всі умови для початку процесу. Таким чином, вам або вашим кредитним адвокатам потрібно буде ходити в суд 3-4 рази або навіть більше. Тривалість кожного засідання залежить від безлічі обставин і може змінюватися в дуже широкому діапазоні - від 10-20 хвилин і до декількох годин.

Отже, перша зустріч із суддею відбувається на попередньому слуханні. Дата і час початку цього засідання повинні бути зазначені в отриманій вами порядку; також дату і час можна уточнити на інтернет-сайті суду. В принципі, на попереднє засідання у кредитних справах можна приходити «з порожніми руками», без будь-яких заздалегідь підготовлених документів. Боятися попереднього слухання не потрібно, оскільки ніяких серйозних рішень там не приймається. По суті, простий чоловік (не адвокат) з попереднього засідання може винести тільки одне - на який день і час буде призначено основне слухання.

Основне слухання істотно відрізняється від попереднього як з юридичної, так і з життєвої точки зору. По-перше, ви вже не можете прийти «з порожніми руками», на цьому кроці обов'язково потрібно підготувати заперечення на позовні вимоги банку. Простіше кажучи, ви повинні юридичною мовою написати, чому банк неправий, і чого ви хочете від судді. Ще, як правило, потрібно докласти детальні таблиці з вашою версією розрахунку заборгованості, що залишилася, яка відповідає закону і яку ви готові оплатити. Якщо з якихось причин ви не підготували такі документи (або підготували їх неграмотно), то можете вважати, що суд програний.

По-друге, в рамках основного слухання суду у несплаті кредиту вам доведеться відповідати на «каверзні» питання юристів банку і, можливо, судді. Важливо пам'ятати, що в розрахунок при цьому будуть прийматися тільки ті відповіді, які засновані на букві закону, але ніяк не на побутових міркуваннях. Розповіді про важку життєву ситуацію, не підкріплені юридичними аргументами, часто викликають негативну реакцію з боку судді. Якщо людину намагаються розжалобити щодня протягом багатьох років - повірте, рано чи пізно це починає його дратувати.

Пам'ятайте, що рішення суду цілком залежить від того, наскільки грамотні документи будуть надані з вашого боку і наскільки чіткі аргументи ви (або ваш адвокат) підберете в ході засідання. Якщо у вас немає юридичної освіти, ми рекомендуємо вам навіть не намагатися зробити це все своїми силами. Проти вас виступлять профільні юристи банку, які кожен день судяться по таких справах і легко можуть «задавити» вас посиланнями на кредитний договір і закони. Якщо ви не згодні з вимогами банку і дійсно хочете їх оскаржувати, вам неминуче потрібно звертатися до адвоката за допомогою в суді по кредиту.

Що відбувається з боржником після рішення суду по кредиту?

Отже, суд виніс рішення, що ви повинні виплатити банку певну суму грошей. Чи можна оскаржити рішення суду по кредиту або ухилитися від його виконання? На жаль, в цей момент простору для маневру вже майже не залишилося. Формально ви можете подати апеляцію, але, як показує практика, це нічого не змінить і рішення «першого» суду залишиться в силі. Апеляція має сенс тільки в тому випадку, якщо з якихось причин ви хочете законним чином потягнути час (так ви можете виграти до двох місяців). Крім того, через суд ви можете отримати невелику розстрочку - як правило, 3-4 місяці, не більше.

Як виграти суд по кредиту у банку?

У першу чергу потрібно пояснити, що саме означає «виграти» або «програти» суд за простроченим кредитом. Якщо ви брали кредит, але не виплатили його відповідно до умов договору, то майже неминуче суд підтвердить, що ви винні банку певну суму. Винятки з цього правила зустрічаються вкрай рідко (наприклад, коли минув термін давності по кредиту), і на них краще не сподіватися. Різниця між «виграти» і «програти» полягає в тому, яку саме суму вкаже суддя у своєму рішенні.

Як правило, поки справа дійде до рішення суду, банк встигає нарахувати позичальнику астрономічні відсотки і штрафи за порушення графіка платежів. Іноді ці відсотки і пені за прострочення в кілька разів перевищують всю суму кредиту, видану банком спочатку. Якщо з вашого боку не буде грамотних заперечень, то цілком імовірно, що всю цю суму разом з відсотками і штрафами суд зафіксує у своєму рішенні. Якщо ж залучити кредитного адвоката, який підготує необхідні документи і захистить ваші інтереси в судовому процесі, то підсумкова сума в рішенні судді може знизитися в кілька разів.

Кредитний адвокат може досить швидко оцінити перспективи вашої справи і дати конкретні оцінки, на скільки можна знизити позовні вимоги банку. Ви можете зателефонувати нашим фахівцям прямо зараз і отримати коротку консультацію по телефону. Однак для більш детального аналізу ми рекомендуємо прийти на особистий прийом, захопивши з собою всі наявні документи (кредитний договір, графік платежів, виписку по рахунку і т.д.) Повірте, якщо питання з кредитом дійшов до суду, то без допомоги фахівця вам не обійтися, і витрати на адвоката окуплять себе кілька разів.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

Консультація адвоката по кредитним питанням
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

 

Кредити, які забезпечені кредитними авто та іпотекою

Колекторська компанія «Інвест хаус» (Код ЄДРПОУ 41661563) заплатила за кредитний портфель на аукціоні за 1 804 423.28грн.

Початкова ціна продажу лота 7 845 318.61 грн, а розмір гарантійного внеску склав 392 265.93 грн.

Як працюють колектори?
Кредитна організація, часто порушуючи ваші права на захист персональних даних, передає їх колекторам. Саме такі дані дають колекторам можливість впливати на боржника з метою повернення боргів. Виходячи з аналізу діяльності колекторських фірм, можна виділити кілька напрямків їх впливу:

відправка листів і телефонних SMS-повідомлень,
телефонні розмови з вимогою сплати боргу позичальником;
переслідування боржників, проведення зустрічей в різних форматах, часто з висловлюванням загроз;
поширення інформації про наявність боргу в банківських установах, іноді навіть через засоби масової інформації;
пропозиція провести реструктуризацію (розстрочку) або відстрочку боргу;
відправка на адресу боржника копії претензії або позовної заяви до суду, фактично не подаючи її;
поводження з метою психологічного тиску в правоохоронні органи із заявою про вчинення боржником шахрайства з коштами.
Необхідно пам'ятати, що після безпосереднього звернення кредитора до суду з метою стягнення боргу та винесення судом рішення у справі, його виконанням займається виключно виконавча служба, але аж ніяк не колектори!

Як домовитися з колекторами ТОВ «Інвест хаус»?
Колектори - це організації, які займаються поверненням боргів за певну плату. Вони самі матеріально зацікавлені в поверненні боргу боржника. Колекторські агентства спеціалізуються на позасудовому повернення прострочених або проблемних кредитів. Позики вони вибивають як у фізичних, так і у юридичних осіб. Цей процес часто відбувається в грубій формі. Зокрема на законодавчому рівні відсутній і саме поняття колектор, відсутня і правова база для регулювання їх діяльності, так як Закон, так званий "Про колекторах" до цих пір не прийнятий.

Відповідно до чинного законодавства, право на стягнення суми боргу з боржника, має тільки Державна виконавча служба і тільки після вступу в силу відповідного рішення суду. Просте повідомлення боржника компанією ТОВ «Інвест хаус» без надання доказів продажу прав вимоги ще не зобов'язує боржника виконати зобов'язання новому кредитору, так як до отримання доказів боржником, колекторська компанія по відношенню до нього є по суті «чужим» і, швидше за все, незнайомим обличчям .

Перше, що повинен зробити боржник при зверненні колекторів - вимагати від них підтвердження своїх повноважень та надання документів, на підставі яких вони діють.

Наступним дією боржника повинна бути перевірка розмірів заборгованості. Часто колектори продовжують безпідставно нараховувати відсотки та неустойку за кредитними договорами, які вже припинили свою дію (наприклад, були достроково розірвані первинним кредитором) або після закінчення терміну позовної давності. Попросити надати розрахунок розміру заборгованості - цілком законна вимога боржника.

Закон не накладає обов'язки на боржника вимагати від нового кредитора надання доказів, хоча таке право йому надано. Тим не менш, в разі отримання повідомлення боржника, все ж слід проявити активність та вимагати від нового кредитора ТОВ «Інвест хаус» надання достатніх доказів поступки прав вимоги від ПАТ КБ «НАДРА». Боржнику банку НАДРА необхідно переконатися на 100% в тому, що саме новий кредитор викупив право вимоги, а не шахраї. Якщо боржник не впевнений кому саме він повинен заплатити кредит, то необхідно звернутися за юридичною підтримкою, до адвокатів, які спеціалізуються на цих питаннях.