Як оскаржити виконавчий напис та припинити виконавче провадження?

Ви дізнаєтесь, як правильно скасувати виконавчий напис через суд та зупинити виконавче провадження.

Стандартна ситуація! Позичальник випадково дізнається, що його рахунки та майно арештоване, авто оголошено в розшук, відкрито виконавче провадження, а сам позичальник ніяких повісток з суду не отримував. Це типова ситуація, яка означає, що банк вчинив виконавчий напис та відкрив виконавче провадження.
 
Особливість виконавчого напису полягає в тому, що для арешту майна та відкриття виконавчого провадження не потрібно рішення суду. Укрсоцбанк, Альфа-банк, Приватбанк, коллектори та ПУМБ – це ті банки, які масово використовують виконавчі написи для стягнення коштів.

 Що треба робити, щоб оскаржити виконавчий напис нотаріуса:


По-перше, вам потрібно звернутись до державного або приватного виконавця та ознайомитись з виконавчим провадженням (зробити фото справи). Ознайомлення з виконавчим провадженням – це ваше право і ніхто не може заборонити це зробити. Для оскарження виконавчого напису через суд, а також визначення підстав для оскарження, потрібен сам виконавчий напис та кредитний договір або іпотечний договір. У виконавчому напису буде вся необхідна інформація для оскарження.
 
Для того, щоб зупинити виконавче провадження при оскарженні напису, вам потрібно постанова про відкриття виконавчого провадження та постанова про накладення арешту на майно.
 
Як правило, державні виконавці приймають в середу з 15:00-18:00 та в п'ятницю з 9:00-13:00. У приватних виконавців часи приймання різні, як правило, потрібно подзвонити та дізнатись часи приймання.
 
Після того, як ви зібрали необхідні документи, переходити до наступного етапу.
 
Підготовка позову про оскарження виконавчого напису нотаріуса та заяви про зупинення стягнення.
 
Підстави для скасування виконавчого напису нотаріуса на кредитному договорі можуть бути різні, наприклад:
1. Невірний розрахунок кредитної заборгованості;
2. Виконавчий напис на курсову різниця по кредитному договору;
3. Наявність судового процесу на момент вчинення виконавчого напису;
4. Нарахування боргу більше, ніж було встановлено судом;
5. Вчинення виконавчого напису після 22.02.2017 року;
6. Наявність вимоги (претензії) про дострокове стягнення кредитних коштів;
7. Наявність позовної давності по кредитному договору;
8. Виконавчий напис після рішення суду.
 
Зверніть увагу, що є виконавчий напис по кредитному договору (Приватбанк, ПУМБ, Укрсоцбанк та Альфа-банк) та виконавчий напис по договору іпотеки (Укрсоцбанк, Альфа-банк). В залежності від виду виконавчого напису буде відповідна підсудність.
 
Позовна заява про визнання виконавчого напису таким, який не підлягає виконанню подається разом з заявою про зупинення виконавчого провадження. Суд розглядає заяву та виносить ухвалу про зупинення стягнення на підставі виконавчого напису. Таку ухвалу ви направляєте у виконавчу службу, а приватний виконавець виносить постанову про зупинення провадження.
 
Крім вказаних документів, необхідно подати клопотання про витребування документів у нотаріуса, які подавав банк для вчинення виконавчого напису – для суду це обов’язкова умова.

 Оскарження виконавчого напису відбувається за місцем вчинення або за місцем знаходження майна.


 
Якщо у вас виконавчий напис після рішення суду, в цьому випадку необхідно подати в суд додаткові матеріали з судової справи (позов, розрахунок заборгованості по кредиту та вимогу про дострокове повернення кредиту).
 
Якщо ви отримали рішення суду про скасування виконавчого напису, його необхідно направити приватному виконавцю, в свою чергу, приватний виконавець закриває виконавче провадження, знімає арешти, повертає майно та грошові кошти, та скасовує виконавчий збір або винагороду.
 
Наші адвокати по кредиту пропонують такі варіанти юридичної консультації та співпраці:
 
1. Ми готуємо вам позовну заяву, заяву про зупинення виконавчого напису, клопотання про витребування документів та інструкцію. Такий варіант доцільний, коли ми бачимо 2 та більше підстав для скасування виконавчого напису нотаріуса. Вказаний варіант підходить для карткових кредитів (Приватбанк, Укрсоцбанк). В цьому випадку, вам достатньо правильно складених документів та не має необхідності повноцінно наймати адвоката по кредитам. В деяких випадках, коли ми впевнені у виграші, ми готуємо клопотання про розгляд справи без присутності позивача.
 
2. Ми готуємо всі документи, надаємо інструкцію позичальнику та беремо участь в головному засіданні суду, коли суд буде розглядати по суті. Суть такого представництва полягає в тому, що нам необхідно проаналізувати документи, які необхідно витребувати через суд та акцентувати суд на певні моменти, які склались в судовій практиці.
 
3. Повноцінне представництво та надання юридичних послуг в особливо складних випадках.
Примірник заяви для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.


ЗРАЗОК ДОКУМЕНТУ
Начальнику відділу
____________________________
Позичальник ПІБ___________________
адреса_________________
телефон_______________
ЗАЯВА
Прошу надати можливість ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження відкритого банком на підставі вчиненого виконавчого напису нотаріуса по кредитному договору про стягнення з ______________________________________
________ _________
(дата) (підпис)

 

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!