Скасування судового наказу (Альфа-банк)

      ПАТ "Альфа-банк"  практикує стягнення коштів з позичальників, які купили автомобіль в кредит через подання позову до Шахтарського міськрайонного суду Донецької області, який без виклику сторін в суд видає наказ про стягнення коштів.

Відповідно ПАТ "Альфа-банк" отримує наказ, подає його до Державної виконавчої служби для відкриття виконавчого провадження, накладення арешту на майно та подання на розшук автомобіля.

     Позичальник дізнається про вищезазначені процеси вже постфактум, коли відкрито виконавче провадження або коли автомобіль зупиняє ДАЇ для затримання та доставлення на штрафмайданчик. 

       

Ми вже успішно вирішили п'ять подібних справ, тому приводимо часткове обгрунтування на основі власного досвіду:

12 листопада 2009 року Шахтарським міськрайонним судом Донецької області був виданий судовий наказ, відповідно до якого суд розпоряджає стягнути з Боржника суму за кредитним договором на користь Стягувача. Боржник отримав цей наказ 05.07.2012 року, про що свідчать відповідні повідомлення, що входять до матеріалів справи, і тому термін подання заяви про його скасування не було пропущено.

Є обставини, що свідчать про необґрунтованість та безпідставність вимог Стягувача, зокрема:

  • Сума стягнення, зазначена в наказі, і вимагана Стягувачем (414 545,36 грн.), не відповідає реальності, оскільки частина цієї суми, зазначена в кредитному договорі і сплачена частково Боржником.
  • Зазначена сума не є беззаперечною, оскільки Стягувач міг вказати будь-яку суму боргу в своєму зверненні, і Боржник навіть не мав можливості висловлювати протест проти неї. Відповідно, Боржник спростовує такий розмір боргу, що включає в себе тіло кредиту, відсотки за користування грошовими коштами і штрафні санкції, та вважає, що розрахунок боргу банку є невірним. У цьому випадку виникає суперечка про правомірність, що, відповідно до статті 100 Цивільного процесуального кодексу України, призводить до неможливості розгляду справи даної категорії у порядку наказового провадження.



     Відповідач також був позбавлений можливості заявити заяву про застосування позовної давності на пеню. 
     Боржник не зміг заявити свої заперечення щодо суми заборгованості, оскільки був позбавлений можливості брати участь у судовому засіданні. Також Боржник вважає, що доказами, які обґрунтовують вимоги Стягувача, є лише розрахунок заборгованості, а виписки з рахунку, які є найбільш доцільними та допустимими доказами існування заборгованості відсутні. Розрахунок заборгованості не може братися до уваги, як підстава задоволення заяви, оскільки факт існування заборгованості може бути підтверджений лише виписками з рахунку або квитанціями про сплату коштів, а розрахунок відповідно до норм ЦПКУ є недопустимі докази.

     Також,  Боржник в досудовому порядку буде проводити переговори з банком щодо змін кредитного договору, зокрема та змін кредитних відносин загалом, а саме з мотивів та підстав змін істотних умов договору у  відповідності до ст. 652 ЦКУ, що також, враховуючі грошові відносини між сторонами, буде безпосередньо відображатись в зміні суми боргу.

      Також потрібно зазначити, що практика вирішення подібних питань, а саме неотримання судового  наказу (відсутність відмітки в матеріалах справи) та наявності спору про право, свідчить про те, що справи такого типу вирішуються, як правило, задоволенням вимог боржника. До заяви додаються копії ухвал судів у вирішенні подібних питань взяті з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!