Що робити, якщо колектори купили ваш кредит - «ФК Інвест-Кредо»

Кредитний портфель, сформований з 447 кредитними договорами, забезпеченими іпотекою. Вказаний кредит викупила колекторська компанія "ІНВЕСТ КРЕДО"

Колекторські компанії «ФК Інвест-Кредо» заплатила за кредитний портфель на аукціоні 18 690 000 гривень.

В аукціоні також брали участь компанії ТОВ ТОВ "Верра ФІНАНС" та "ФІНРАЙТ".

Ціна продажу лота 48 492 697 грн, а розмір гарантійного внеску склав 4 845 249 грн.

Як домовитися з колекторами «ФК Інвест-Кредо»?

Колектори, які займаються стягненням боргу, в більшості випадків діють з порушенням закону. Спроби стягнення з клієнта боргу складаються з 2 етапів:

Активні телефоні дзвінки, з метою психологічного тиску на клієнта.
За місцем реєстрації боржника виїжджає спеціальна група, яка ломиться в квартиру, розвішує непристойні фото біля під'їзду і т.д.
Для початку, визначимо, хто такі колектори - це організації, які займаються поверненням боргів за певну плату. Вони самі матеріально зацікавлені в поверненні боргу боржника і тому застосовують будь-які методи тиску на боржників. Колектори спеціалізуються на позасудовому поверненні проблемних кредитів. Цей процес майже завжди відбувається в грубій формі. У подібних організаціях часто працюють колишні співробітники силових відомств, які не звикли церемонитися і ввічливо вести діалог.

Повідомлення боржника або вимога про сплату боргу компаніями «ФК Інвест-Кредо», ТОВ «Фінтайм капітал» без надання доказів продажу прав вимоги ще не зобов'язує боржника виконати зобов'язання новому кредитору, так як до отримання доказів боржником, колекторська компанія по відношенню до нього є по суті «чужою».

Документи, які є підтвердженням прав нового кредитора
Перш за все, таким документом є сама угода про відступлення права (вимоги), оформлена належним чином з чітким викладом переданих прав і їх об'ємом.

Наступною дією позичальника – це перевірка та уточнення розміру заборгованості. Часто колектори продовжують нараховувати відсотки та неустойку за кредитними договорами, які вже припинили свою дію (наприклад, були достроково розірвані первинним кредитором) або після закінчення терміну позовної давності.

Закон не накладає обов'язки на боржника вимагати від нового кредитора надання доказів, хоча таке право йому надано. В разі отримання повідомлення боржника все ж слід проявити активність і вимагати від нового кредитора «ФК Інвест-Кредо», ТОВ «Фінтайм капітал» надання достатніх доказів продажу прав вимоги від банку.

Боржнику необхідно звернути увагу на форму, в якій така угода укладена. Форма даної угоди повинна відповідати формі угоди, з якої і виникло право, що є предметом поступки прав «ФК Інвест-Кредо», ТОВ «Фінтайм капітал».

До суду колектори «ФК Інвест-Кредо», подають рідко, частіше вони здійснюють психологічний тиск на людей. Якщо і подають, то подають позови про стягнення кредитного боргу, або якщо це автокредит, то позов про звернення стягнення на предмет застави шляхом його продажу третім особам. Також вони можуть застосовувати позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки, відповідно до ст.17 ЗУ "Про іпотеку".

Знайти інформацію про свій кредит можна сайті «Прозорро».

Як захиститися від колекторських компаній «ФК Інвест-Кредо»?

Слід знати, що відносини між боржником і банком або іншим фінансово-кредитною установою, носять характер цивільно-правових. Кримінальної відповідальності за невиконання цивільно-правових зобов'язань боржник за кредитним договором не несе, якщо звичайно в його діях не буде складу злочину. Цілком ймовірно колектори будуть доводити протилежне і переконувати в кримінальності дій боржника.

Ми маємо значний досвід та допоможемо домовитись погасити ваш кредит, зі списанням залишку з дисконтом. Крім того, проведемо угоду погашення кредиту таким чином, щоб уникнути податку на прощений кредит, закриємо виконавче провадження без сплати виконавчого збору, знімемо арешти - звертайтесь за консультацією.

Mayorov V1 1

 

НАПИС Андрикевич

Довідка по колекторам ІНВЕСТ-КРЕДО на прикладі справи позичальника

InvestKredo

Довідка позичальника – колектори ІНВЕСТ-КРЕДО

В іпотеці знаходиться квартира (100 кв.м.), приблизною вартістю 80 000 – 90 000 дол. на 2020 рік. Загальна кредитна заборгованість становить приблизно 5 млн. грн. В квартирі прописані неповнолітні, квартира знаходиться під арештом (це наш контрольований арешт), та квартира підпадає під мораторій на стягнення.

Для ІНВЕСТ-КРЕДО важлива вартість іпотеки. Загальний розмір кредиту не важливий, але система обліку враховує ці дані для внутрішньої інформації.

Мораторій на стягнення – колектори вважає, що мораторій не дії, оскільки позичальник має у власності домоволодіння (застава банк “НАДРА”), але по закону, мораторій дії, оскільки вказане домоволодіння – це дачний будинок, який не придатний до проживання.

Банк у 2017 році вчинив виконавчий напис. Ми його оскаржували та зупинили стягнення. Крім того, був поданий позов про стягнення на предмет іпотеки, але на даний час судове провадження закрито.

Колектори можуть вчинити реєстрацію іпотеки на баланс (ст. 37 ЗУ “Про іпотеку”, позасудовий порядок стягнення). На даний час колектори цього не зробив, оскільки ми запустили начебто “добровільний” продаж квартири, і колектори поки не робить цю процедуру.

Колектори хочуть отримати вартість квартири та готовий дати дисконт максимум 30 відсотків зі списанням всього кредиту. Ми вважаємо, що Інвест-Кредо погодиться на збільшений дисконт.