Колектори почали переслідувати боржників через виконавчий напис нотаріуса

В Україні 2018-2019 роки ознаменувалися для боржників тим, що приватні та державні кредитні організації почали переслідувати їх не через судову інстанцію, а через виконавчий напис нотаріуса.

В Україні 2018-2019 роки ознаменувалися для боржників тим, що приватні та державні кредитні організації почали переслідувати їх не через судову інстанцію, а через виконавчий напис нотаріуса. Це можна пояснити з юридичної точки зору: великії кредитній структурі вигідний такий шлях отримання власних кредитних коштів. Нотаріальний виконавчий напис передбачає:

• Відсутність необхідності судитися в установах вищої інстанції - це клопітка і дорога страва.

• Можливість отримати назад власні фінансові ресурси оперативно. Щоб отримати виконавчий напис - потрібні три-чотири дні, а суд може тривати довгими роками. Суддя, на відміну від нотаріуса, ретельно вивчає папери, здійснює перерахунок боргу, вимагає супровідну документацію.

• Можливість без наслідків для себе пропускати позовну давність претензій до боржника - нотаріальні контори рідко звертають увагу на цей факт.

Важливо! Банки приховують від дебіторів той факт, що Верховний Суд України й держава принципово на боці боржника. Тепер кредитний договір з банком припиняється автоматично, якщо позичальник отримав лист з претензіями від кредитної організації або судиться з нею, захищаючи свої інтереси. Висунувши вимогу, фінансова структура сама себе позбавляє можливості нараховувати відсотки, пені, неустойки. Про цю позицію практично не мають уявлення рядові українці, проте юристи озброюються нею, відстоюючи права клієнтів у суді.

Єдиний спосіб для дебітора анулювати виконавчий напис нотаріуса - визнати її в суді неправомірною, незаконною, нездійсненною за своєю ініціативою. Як захищати власне майно від вимог та претензій фінансової організації - вирішувати вам, але розробити ефективну лінію оскарження з урахуванням строку позовної давності без досвідченого адвоката проблематично.

Інститут оскарження виконавчого напису нотаріуса - це зовсім нове для України явище, спрямоване на демократизацію відносин "клієнт-банк". При професійному й коректному підході можна стовідсотково звільнити дебітора від кредитної заборгованості.

Mayorov V1 1

Виконавчий нотаріальний напис - це одностороння постанова, що має юридичну силу. Тримаючи даний документ на руках, банк (колектор) може стягнути активи і пасиви боржника на власну користь. Підстава для оформлення напису у нотаріуса - боргові зобов'язання, закріплені в кредитному договорі.

Що таке статус кредитного боргу?

Статус кредитного боргу - це його ключові характеристики: безперечність, об'єктивність, реальність. На сьогодні нотаріусів не хвилює, чи є зазначена банківською організацією сума боргу реальною. Контора оформить напис навіть якщо заборгованість явно завищена й невірно прорахована з урахуванням "тіла кредиту" та процентів. У встановленні істини зацікавлений суд, тому виконавчий напис рекомендується оскаржувати саме в цій інстанції.

Переводити заборгованість зі статусу адекватної в статус нереальною дуже складно: необхідні послуги фахівців і проведення бухгалтерської експертизи. Кредитні організації нерідко приховують "первинну бухгалтерію".

З того моменту, як ви подасте заяву в судову канцелярію:

• У вашому відношенні припиняється виконавче переслідування.
• Сети з вашим майном (ліквідаційна маса) зникнуть з віртуальних торгів.
• Позовна давність не перерветься - юристи радять "тягнути час" на свою користь.
• З вашого майна знімуться усі арешти та обтяження.
• Банк втратить право нараховувати вам пені та відсотки, кредитний договір "заморожується".

Якщо кредитна організація одночасна намагалася вплинути на вас через суд і через нотаріуса - адвокат використовує цей факт не на користь банку.

Чи діють банки згідно з законом, оформляючи у нотаріуса виконавчий напис?

Банки, оформляючи виконавчий напис нотаріуса, діють припустимо з точки зору законодавства. Однак вони роблять цілий ряд характерних помилок, які використовуються адвокатами дебіторів. Ось лише деякі помилки кредитних організацій, вони допоможуть вам анулювати виконавчий напис:

• Недотримання терміну позовної давності - на весь борг чи його щомісячні складові.
• Наявність виконавчого напису нотаріуса та судового рішення в одних руках. Банк, який подав на позичальника в судову інстанцію, не може звернутися в нотаріальну контору (і навпаки).
• Відмова припинити переслідування боржника, якому було направлено листа з претензією або повістку в суд. Також дебіторові заборонено нараховувати неустойку.
• Ігнорування факту часткового розрахунку за кредитами.

Завдання правозахисника - виявити ці порушення й довести їх в судовому порядку. Найчастішим аргументом виступає пропуск строків позовної давності. Тут є два варіанти захисту прав боржника:

1. Довести в суді позовну давність кредиту (його частини).
2. Затягнути судову справу настільки, щоб минув строк позовної давності.

У першому випадку кредитна організація сама стовідсотково або частково пропустила строк позовної давності - це реальній факт. У другому випадку потрібно якісно продумана й спланована довгострокова стратегія. Адвокат розробляє лінію поведінки разом з позичальником.

Як може вчинити банк, якщо ви і ваш адвокат виграли справу?

Якщо ваш адвокат анулював нотаріальну постанову - банк може діяти таким чином:

• Звернутися до суду в якості позивача.
• "Переписати" вашу заставну квартиру (іпотеку) на "підставну" фірму. Посилатися кредитна організація буде на статтю 37 ЗУ "Про іпотеку".
• Продати вашу заборгованість колекторському агентству або приватній особі з числа позичальників.
• Звертатися в різні нотаріальні контори до остаточної перемоги.
• Застосувати конструктивний підхід до вирішення вашої проблеми - реструктуризацію боргу і практично стовідсоткове його списання.

Маєте намір налагодити стосунки з вашим банком? Телефонуйте! За одинадцять років юридичної практики наші юристи допомогли сотням клієнтів скасувати виконавчий нотаріальний напис - допоможуть і вам. Досвідчені адвокати виступають в суді на боці клієнтів за дорученнями, ведуть переговори з банками й колекторами, збирають доказову базу. Первинна консультація з адвокатом може обернутися багаторічним плідним співробітництвом.

Зразок виконавчого напису

napis

 

 

Колектори псують життя

Так сталося, що на мені висить прострочений кредит. Так, я поки не можу виплатити борг. Але хіба це дає право колекторам всерйоз псувати мені життя? Вони дзвонять і додому, і на роботу, знаходять моїх родичів, приходять до мене з вимогами погасити заборгованість, пишуть листи на електронну пошту. Чи мають вони на це право і як змусити їх перестати докучати мені?

Такі відгуки про колекторах вимагають особливої уваги. Відносини між боржниками і колекторами регулює закон, про який вже говорилося вище. Велику увагу він приділяє саме правилам взаємодії сторін.

Звичайно, співробітники колекторського бюро мають право дзвонити позичальнику, приїжджати до нього на зустріч, вимагати від нього - безумовно, у ввічливій формі - погашення боргу. Також вони можуть роз'яснювати боржника правові наслідки непогашення заборгованості. Колектори виступають в ролі кредитора. І подібна поведінка входить в перелік їхніх професійних обов'язків. Але допустиму частоту і час контактів колектора і боржника визначає закон.