Припинення договору поруки в 2021 році

В цій статті ми розповімо, які є варіанти припинення договору фінансової поруки. Як за допомогою банкуртства фізичних осіб списати всі борги.

Зобов'язання третьої сторони перед кредитором за виконання позичальників своїх зобов'язань називається поручительство. Іншими словами, якщо ви є поручителем, то ви відповідаєте перед банківською установою за виконання зобов'язань позичальника. Порука обов'язково закріплюється контрактною угодою, тому після підписання документів не можна відмовитися від поручительства без дозволу банку.

Говорячі простою мовою, якщо позичальник не вносить щомісячні платежі для погашення кредиту, то цей обов'язок перекладається на поручителя. Умови поруки закріплені в договорі, які відображає суму платежів, періоди виплати, порядок розрахунку і інші моменти. Тому багато громадян, які колись виступили поручителем по кредитуванню друзів або близьких, змушені гасити чужу заборгованість.

Mayorov V1 1

Варто відзначити, що позбутися від такої поруки або домогтися відстрочки погашення заборгованості цілком реально, якщо припинити поручительство. Для цього варто звернутися з цивільним законодавством, а саме до статті 559. Розглянемо деякі моменти:

• Порука припиняється, якщо закінчився термін поручительства, встановлений в договорі.
• Якщо кредитор збільшує процентну ставку по кредиту без згоди поручителя, то поручительство припиняє свою дію на законодавчому рівні.
• Якщо після настання строку виконання зобов'язання банк відмовився приймати належне виконання від позичальника або поручителя, то поручительство припиняє діяти.
• Якщо термін основного зобов'язання ні встановлено або встановлюється моментом пред'явлення вимог, припинення поручительства проводиться через рік з дня укладення договору.
• Припинення поруки може бути обумовлено перекладом заборгованості на іншу особу, якщо він не поручився за нового позичальника. Наприклад, смерть позичальника і передача боргу у спадок. В цьому випадку, якщо ви не станете доручатися за спадкоємця, порука припиняється.
• Якщо термін поручительства не встановлюється в договорі, то поручительство перестає діяти в разі відсутності пред'явлення вимог з боку кредитора протягом півроку після настання виконань зобов'язання по кредиту.

Незважаючи на можливість оскарження поручительства, кожна ситуація має індивідуальний характер і особливості. Тому для успішного вирішення справи рекомендуємо скористатися допомогою досвідчених юристів. Записатися на консультацію до наших адвокатів можна за телефоном, вказаним на сайті.