Позовна давність в кредитних спорах
У повсякденному житті ми змушені досить часто контактувати з діяльністю банків. Ці структури створені для надання послуг і виступають свого роду посередниками в більшості проведених фінансових операцій.
Статистика свідчить про те, що кредити в Україні є однією з найпоширеніших операцій, що здійснюються в банківських установах, не дивлячись на кризу. Але що є більш сумним - це зростання кількості спорів на полі кредитних відносин.
Тепер трохи розберемося з механізмом надання кредитних коштів.
Кредитування здійснюється банком, який отримав відповідну ліцензію, а не його відділеннями та філіями. Однак, звернемо увагу, якщо у структурної одиниці є повноваження відповідно до положення, то вона має право укладати кредитні договори від імені банку. Стороною в таких випадках є банк і саме він повинен виступати в цій категорії справ в суді, а не навпаки, що є поширеною юридичної помилкою.
Кредитодавцями можуть бути також страхові організації та кредитні спілки. До слова, вони не можуть переводити борг і також, з огляду на їх правовий статус - не можуть відкликати вимоги за договором кредитування.
Будь-яка фізична або юридична особа може буть позичальником кредиту, якщо володіє правосуб'єктністю.
При визнанні кредитного договору недійсним, суддя спирається на встановлення таких обставин:
- Сторони повинні зійтися в згоді з умовами договору, який вважається істотним. До них відносять суму, мету, термін виплати, порядок погашення, порядок видачі, процентні ставки, способи забезпечення зобов'язань і відповідальність позичальника і кредитодавця, порядок і умови зміни дії договору, умови, що настають при невиконанні договору;
- Заключення договору в письмовій формі. Одна з важнейшійх умов, яка тягне за собою визнання договору недійсним;
- Обсяг необхідних прав (правосуб'єктність) якими повинні володіти обидві сторони при укладенні договору;
- Договір повинен укладатися виходячи зі спільного волевиявлення.
Також сюди можна віднести і таку умову укладення договору, як виписку, сплату відсотків на грошову суму, яка виходила в кредит. Ці відсотки являються не неустойкою за характером своїх виплат, а саме платою за використання маси кредитних коштів. Неустойка, до слова, використовується не лише як частина, що гарантує виконання зобов'язань, а й однією з форм правової відповідальності, використовуваної в судовій системі.
Для того, щоб виграти судовий спір необхідно довести наступне:
1. Всі обставини, що впливали на укладення договору, являються суттєвими. Позичальник, покладаючись на цей пункт, у разі розірвання договору має довести, що в момент укладення договору сторони були впевнені в тому, що зміни здебільшого не насуплять;
2. Чи порушує виконання договору інтереси позичальника і кредитора, позбавляє їх співвідношення між собою і позбавляє одну зі сторін того, на що вона розраховувала, укладаючи договір;
Також зверніть увагу, що зміна обставин вважається істотним суб'єктивно на думку суду.
Позовні вимоги, що висуваються зацікавленими сторонами для стягнення кредиту достроково є черговим каменем спотикання в судовій системі, і такі вимоги часто помилково приймаються судом за вимоги розірвання договору.
На вирішення цього питання в суді можна сподіватися, якщо позичальник або кредитор не досягли згоди в цих умовах і одна зі сторін звернулася з наступних причин. Або договір порушила друга сторона, або сталася інша ситуація, передбачена законом, проте і без звернення до суду такий договір вважається розірваним, у зв’язку з відмовою однієї із сторін виконувати істотні вимоги частково або в повному обсязі.
Зверніть Вашу увагу, на те, що не можна ототожнювати поняття «розірвання договору» і «припинення договору» вони мають різний правовий зміст і спричиняють різні наслідки за собою. Розірвання договору назавжди завершує його дію, але не заперечує факт укладення договору в минулому до моменту розірвання цього договору.
Не будемо забувати і про терміни, в межах якого можливо захистити свої права в судовому порядку.
Розглянемо кілька випадків. Якщо повернення кредитних коштів здійснюється частинами, то при неодноразовомц простроченні, сторона що давала займ може зажадати повернути його достроково та виплатити відсотки.
Терміни, в які можна подати відповідний позов за вимогами кредитора безпосередньо залежить від графіка погашення позики, і починаються окремо щодо кажой з частин, по кожному простроченому платежу.
Якщо боржник виявив порушення зобов'язань, щодо строків виплати платежем, обсуловлених в істотній частині договору, то друга сторона протягом усього часу виконання зобов'язань має право заявити про свої вимоги в суді про дострокове повернення частини, яка ще не була виплачена, враховуючи процентну ставку за договором кредитування .
Порука в кредитних спорах припиняється після закінчення терміну, на який був заключний договір поручительства.
У такий договір також можна помістити умову завершення поручительства, в разі якщо кредитор протягом трьох років не пред'явить вимог до поручителя, за фактом закінчення виконання кредитних зобов'язань.
Також зверніть увагу, що в судових справах про недійсність кредитних договорів, поруки без застосування наслідків недійсності, договорів застави, іпотеки судовий збір, оплачується, як і в випадку з оплатою в судових справах про немайнових спорах.
Найважливіший ресурс у вирішенні кредитних суперечок - це час, і позовна давність - пряме тому підтвердження. Звернувшись до фахівців без зволікання - Ви неодмінно отримаєте бажаний результат. На своїй практиці ми, професійна команда юристів Mayorovgroup, переконалися в тому, що не існує справ, які неможливо виграти, існують лише ті справи, в яких ця можливість упущена в слідстві затягування.
Захистити своє фінансове становище зараз і будь впевненим в результаті це дешевше, аніж брати участь у довготривалих кредитних розглядах і оплачувати у результаті накопичені відсотки.
Для отримання юридичної консультації по кредитам:
1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!