Порука по кредиту (юридичні особливості)

Порука по кредиту - дуже відповідальне рішення. Людина, соглашающийся виконувати таку роль, повинен бути абсолютно упевнений у платоспроможності позичальника, за якого доручається. В іншому випадку весь тягар боргу ляже саме на поручителя. У зв'язку з такими особливостями важливо знати, які права і обов'язки має поручитель, і в чому полягає його роль.


Поручитель: роль у кредитуванні, основні нюанси
Поручителем є особа, яка бере на себе відповідальність за кредитні зобов'язання іншої людини. В залежності від того, які саме обов'язки прописані в договорі, поручитель може мати різні види відповідальності. Найбільш популярна солідарна відповідальність, рівною мірою покладається на позичальника та поручителя, що відноситься як до безпосередньої виплати самого боргу і відсотків за нього, так і до оплати судових витрат, якщо виникала така необхідність.
Якщо у разі смерті основного позичальника його діючі зобов'язання переходять до спадкоємців, то обов'язки поручителя такої властивості не мають і належать виключно йому.
Однією з важливих особливостей, яку важливо брати до уваги тим, хто планує стати чиїмось поручителем, є той факт, що до тих пір, поки кредит не буде виплачений позичальником, поручитель не зможе розраховувати на великі позики особисто для себе. Це пов'язано з тим, що банки, розглядаючи кредитну заявку, будуть враховувати не весь дохід громадянина, а з урахуванням факту його поруки та можливої виплати чужого боргу.
Порука і відповідальність по кредиту
Коли позичальник з різних причин припиняє виплати кредиту, особливо якщо матеріальне становище поручителя більш впевнено, банк може звернути свої претензії відразу до нього.
Як правило, перший діалог банку з поручителем має форму переговорів. Представники організації телефонують, і надсилають листи з нагадуванням про необхідність виплати боргу. Тільки через кілька місяців при відсутності успіху банк може звернутися в суд для стягнення позикових коштів.
Доброю новиною поручитель може вважати те, що після погашення ним кредиту замість боржника, він має право вимагати від нього компенсації витрачених коштів. Якщо добровільно позичальник не погоджується повернути гроші, можна досягти цього через суд. Щоб довести до судової інстанції, що мало місце поручительство по кредиту, потрібно взяти всі необхідні документи в банку, де позику був отриманий. Оскільки строк позовної давності у подібних випадках становить три роки, потрібно вирішити цю проблему протягом цього строку.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!