Отримали вимогу від БАНКУ! Що треба робити?

У позичальників досить часто виникає  питання,  що робити в разі отримання від банку претензії (досудової вимоги) про сплату кредитного боргу.

Банки  зазвичай надсилають позичальникам-боржникам вимоги про сплату кредитної заборгованості. Це можуть бути претензії, вимоги про сплату боргу, досудовї вимоги або вимога про сплату часткової кредитної прострочки тощо.

Вимогою банк повідомляє про наявність поточної кредитної заборгованості та  повідомляє, що в разі непогашення поточної кредитної заборгованості у визначений кредитним договором строк, матиме право вимагати погашення усієї суми заборгованості в цілому (дострокове стягнення). 

 Згідно норм ЗУ "Про захист прав споживачів", направлення кредитором та не виконання позичальником даної вимоги, є обов"язковою передумовою звернення до суду. Хоча, на відсутність такої вимоги, суди в більшості не реагують.

Під час майбутнього судового розгляду, необхідно на підставі первинних документів встановити дійсну суму заборгованості (в разі її наявності) і вимога тут грає лише другорядну роль, але вимога дуже важлива для запуску позовної давності. В будь-якому випадку позичальнику необхідно зробити заяву про застосування позовної давності по кредит та доказувати факт пропуску банком позовної давності по кредиту або позовної давності на місячні кредитні платежі.

А ось наявність у такій вимозі визначення суми заборгованості в цілому (при достроковому стягненні), є важливим моментом, на який необхідно звернути увагу. Оскільки, в разі відсутності реагування позичальника на вірність її визначення - вважається, що позичальник з нею погодився (факт безспірності), що є підставою вчинення нотаріусом виконавчого напису про звернення стягнення на предмет іпотеки. 

Тому, щоб убезпечити себе від можливого вчинення виконавчого напису, а в разі його вчинення - мати обгрунтовані підстави для звернення до суду із відповідним позовом, необхідно опротестовувати визначену у вимозі суму кредитної заборгованості.

 

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!