Оскарження виконавчого напису нотаріуса Приватбанк

Розглянемо ситуацію з приводу виконавчого напису нотаріуса на кредитному договорі Приватбанка!

Останнім часом, позичальники Приватбанк почали отримувати повідомлення про відкриття виконавчого провадження приватним виконавцем на підставі виконавчого напису нотаріуса! Особливість полягає в тому, що Приватбанк вчиняє виконавчий напис не дивлячись на суди, які відбулись та на часткове погашення кредиту! Якщо позичальник ознайомиться з виконавчим провадження, то в справі приватного виконавця буде зразок виконавчого напису нотаріуса, який необхідно визнати таким, який не підлягає виконанню!

Mayorov V1 1

Якщо ви отримали постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого напису, ви можете оскаржити такий напис в суді, точніше визнати його такий, який не підлягає виконанню, а щоб приватний виконавець не прийшов до вас, вам необхідно просити суд зупинити стягнення в межах виконавчого провадження!

Таким чином, для визнання виконавчого напису Приватбанка таким, який не підлягає виконанню, вам необхідно:

-  позов про скасування виконавчого напису;

- заява про забезпечення позову – зупинення виконавчого провадження;

-  клопотання про витребування доказів у нотаріуса, який вчиним виконавчий напис.
 
Підсудність визнання виконавчого напису таким, який не підлягає виконанню – за місцем знаходження відповідача (у нашому випадку – це Приватбанк).
 
Судова практика при визнання виконавчого напису таким, який не підлягає виконанню полягає у наступному - " суд при скасуванні виконавчого напису, не може обмежуватися лише формальною перевіркою юридичних процедур, а також факту подання банком документів, які підтвердження безспірної кредитної заборгованості позичальника. В такому разі, суд має перевірити докази позичальника в повному обсязі й установити та прописати в рішенні чи справді на момент вчинення нотаріусом виконавчого напису позичальник мав саме безспірну заборгованість, тобто чи існувала кредитна заборгованість та чи була кредитна заборгованість саме такого розміру, як зазначено у виконавчому написі, та чи не було невирішених по суті спорів щодо заборгованості або її розміру станом на час вчинення нотаріусом виконавчого напису." 


Таким чином, при скасуванні викаонавчого напису Приватбанку необхідно витребувати документи, які банк подав нотаріусу та встановити факт того, що кредитна заборгованість не відповідає фактичній заборгованості, при цьому, необхідно посилатись на наступне:
 
1. Сплив позовної давності по тілу кредиту, процента та неустойки;

2. Сплив строку кредитної картки Приватбанку плюс 3 роки;

3. Нарахування заборгованості, яку була частково погашена;

4. Наявність вимоги про дострокове повернення кредитних коштів;

5. Наявність судів після виконавчого напису або наявність суду з Приватбанком, який був під час вчинення виконавчого напису;

6. Одночасно відкриття виконавчого провадження на підставі рішення суду та на підставі виконавчого напису нотаріуса.
 Адвокат по кредитам!

 
Слід зазначити, що відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про виконавче провадження», виконавчий напис нотаріуса відноситься до документів, які підлягають примусовому виконанню державною виконавчою служби. Таким чином, фінансові установи подбали про те, щоб в скорочені терміни почати примусове стягнення заборгованості.
 
На що слід звернути увагу у виконавчому написі нотаріуса:
 
По-перше,
 
Стаття 13-1 ЗУ«Про нотаріат» визначає, що нотаріальний округ - територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальні дії та в межах яких знаходиться нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус або знаходиться робоче місце приватного нотаріуса.
 
Нотаріальні округи визначаються відповідно до адміністративно-територіального устрою України (це Київський, Одеський та інші територіальні округи).
 
Отже, всі нотаріальні дії (в тому числі і виконавчий напис) здійснюються як державним так і приватним нотаріусом вчиняються суто в межах територіального округу. Так, законом передбачено виключення, але нотаріусу необхідно в такому випадку обгрунтувати з яких причин він заміщає нотаріуса іншого нотаріального округу (відпустка, відрядження або лікарняний). Що в практиці не зустрічається.
 
По-друге,
 
Для отримання виконавчого напису нотаріуса подаються документи згідно переліку, а саме:
 
1. Оригінал посвідченого кредитного договору;
2. Документ, який підтверджує безспірність кредитної заборгованості і встановлює прострочення виконання зобов'язання.
 
По-третє,
 
Частина 1 статті 27 ЗУ «Про забезпечення вимог кредитора та реєстрацію обтяжень» закріплює обов'язок при якій обтяжувач (стягувач), в разі наміру звернення стягнення позасудовому порядку за допомогою виконавчого припису нотаріуса, зобов'язаний надіслати боржнику письмове повідомлення. Що в практиці буває виключно рідко.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!