Как действуют коллекторы "ГФС» и «АЛАНД» и как списать кредит через суд

Коллекторы, которые указаны в этой статье купили достаточно большие кредитные портфели в МФО и в Укрсоцбанке, который ликвидировался. В этой статье, вы узнаете практические советы, которые помогут вам договориться с ними, или полностью списать кредит.

Что объединяет коллекторов "ГЕНЕЗИС ФИНАНСОВОЙ СВОБОДЫ» и «Аланд»

Вышеупомянутые коллекторы совершают исполнительные надписи нотариуса у частного нотариуса Житомирского городского нотариального округа Горай Олега Станиславовича, который находится по адресу: 10008, Украина, Житомирская область, Житомир, Большая Бердичевская, д. №35.

Для совершения исполнительной надписи, указанные коллекторы подают кредитный договор, расчет задолженности, требование о возврате долга и квитанцию об уплате услуг. Нотариус совершает исполнительную надпись, потом коллекторы открывают у частного исполнителя производство, а последний арестовывает банковские счета должника и имущество, в том числе транспортное средство.

Особенность обжалования исполнительной надписи нотариуса, совершенное "ГЕНЕЗИС ФИНАНСОВОЙ СВОБОДЫ» и «Аланд».

Исполнительная надпись нотариуса обжалуется через суд. В суд необходимо подать исковое заявление, ходатайство об истребовании документов, представленных нотариусу, ходатайство о приостановлении исполнительного производства, копию исполнительной надписи, копию кредитного договора и квитанцию об уплате судебного сбора. Судебный сбор уплачивается в размере 1000 грн. за исковое заявление и 500 грн. за заявление о приостановлении исполнительного производства.

Как мы закрыли кредит с коллекторами АЛАНД с дисконтом 50 процентов.

На нашего клиента коллекторы АЛАНД открыли исполнительное производство на основании исполнительной надписи нотариуса на сумму 37 000 грн. Клиенту необходимо было быстро закрыть исполнительное производство и убрать о себе информацию с реестра должников. На суд об отмене исполнительного производство он не хотел тратить время.

 

 

Мы оперативно провели переговоры с коллекторами "Аланд", сказали, что отменим надпись нотариуса, и в таком случае, они не получат ничего. В результате переговоров, коллекторы согласились на дисконтирование в размере 50 процентов и дали гарантийное письмо.

aland garanti1 

В результате клиент заплатил половину суммы коллекторам Аланд, а исполнительное производство было закрыто. Клиент получил гарантийный документ о закрытии кредита.

вих. No 0211_3
від 02 листопада 2022 року
_________
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «АЛАНД», скорочене найменування - ТОВ «ФК «АЛАНД» (ідентифікаційний код юридичної особи 42642578) повідомляє, що станом на 02 листопада 2022 року заборгованість громадянина __________ за Кредитним договором No 002- 29524-271113 від 27.11.2013, який укладено між Вами та ПАТ «Дельта Банк», повністю сплачена.
Право грошової вимоги за вказаним Кредитним договором перейшло до ТОВ «ФК «АЛАНД» на підставі Договору відступлення прав вимоги No 11/08/2020-ФА від 11 серпня 2020 року.

адвокат по кредитам

1. Истечение исковой давности по кредитному договору;
2. Неправильно начисленные проценты и неустойка;
3. Надпись совершенное НА НЕ нотариальном договоре;
4. Сумма взыскания спорная;
5. Заемщик не получал претензию от коллекторов
6. Отсутствуют доказательства получения кредита.

Mayorov advokat

"ГЕНЕЗИС ФИНАНСОВОЙ СВОБОДЫ»
Указанные коллекторы купили в Укрсоцбанке почти весь кредитный пакет Крыма. Обратите особое внимание, что в кредитных договорах Укрсоцбанка есть пункт 4.4-4.5, который автоматически запускает срок исковой давности. Другими словами, если вы перестали платить кредит, то с этого момента коллекторы не имеют права начислять проценты и неустойку. Кроме того, коллекторы (Кредитэкспрес финанс) из России также присылают требование об урегулировании задолженности.

«Аланды»
При совершении исполнительной надписи, коллекторы насчитывают завышенные проценты по кредитному договору. Кроме того, обратите внимание на адрес коллекторов, поскольку при подаче в суд, нужно четко определить район нахождения коллекторов.

Как правильно вести диалог с коллекторами

 

Образец решения суда об отмене исполнительной надписи

 

obzhalovanie ispolnitelnoj nadpisi pumb renesans bank 2

 

 Образец заявления об истребовании документов у нотариуса

Приватний нотаріус Житомирського міського
нотаріального округу
Горай Олег Станіславович
Адреса: 10008, Україна, Житомирська область, Житомир,
Велика Бердичівська, буд. №35
Номер телефону: +380412472888

Вами був вчинений виконавчий напис нотаріуса, за яким стягнено заборгованість на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія “АЛАНД» (код ЄДРПОУ: 42642578, місцезнаходження: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 14, офіс 301) з ____________ за кредитним договором.

Стаття 27. Відповідальність приватного нотаріуса
Шкода, заподіяна особі внаслідок незаконних дій або недбалості приватного нотаріуса, відшкодовується в повному розмірі.
У випадку ігнорування вказаної заяви, відносно Вас буде подана позовна заява про відшкодування шкоди в порядку ст. 21 ЗУ «Про нотаріат», оскільки ви свідомо та умисно вчинили виконавчий напис на не нотаріальному кредитному договорі.

На підставі викладеного та керуючись чинним законодавством,

ПРОШУ


1. Надати копії всіх документів, які були подані ТОВ «Фінансова компанія “АЛАНД» для вчинення виконавчого напису, в тому числі виконавчий напис та надіслати їх на адреса: ______________

 

_____________ «30» листопада 2020р.

Коллекторы, которые купили огромные кредиты: «Финмарк», «Инвест-Кредо», «Женева», «Фактор плюс», «Финтайм», «ФК Довіра та гарантія», «Горизонт»,  «Вердикт-Капитал», «Веста», «Укрфинасгруп», «Финрайт»,  «Кредит-капитал», «Укрборг», «Росвен».

 

«Предмет договору застави майнових прав:
доктрина та сучасні проблеми регламентації.»

Заставні відносини, хоч і беруть свій початок ще з давнього римського права, донині залишаються предметом наукових дискусій на підставі своєї двоякої природи. Ця природа є наслідком поєднання у заставних відносинах зобв’язально-правових та речово-правових складових.

Згідно із ст.1 Розділу І Закону України №2654 «Про заставу» від 02.10.1992 р., поняття застави визначається як «…спосіб забезпечення зобов'язань, якщо інше не встановлено законом». Це означає, що в українському законодавстві застава використовується як засіб захисту інтересів кредитора при укладенні заставного договору.

Цю тезу ми можемо підтвердити ст.572 Цивільного кодексу України: «В силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави)» [9]. Існує три види застави: іпотека, заклад і податкова застава [8].

Питанням дослідження застави як способу забезпечення виконання зобов’язань у свій час цікавилися такі вітчизняні правники-цивілісти: О. Заржицький, О. Кармаза, Д. Лилак, Л. Леонова, С. Фурса, тощо. Із зарубіжних – В. Калятін, О. Йоффе, В. Витрянський та ін.

Застава в усіх зарубіжних цивільно-правових системах розглядається як одна з основних форм забезпечення виконання зобов’язань, що має речево-правовий характер. За загальним визначенням застава є договором, відповідно до якого боржник передає кредитору будь-яке майно для забезпечення свого боргу. Заставодавцем може бути як сам боржник, так і третя особа.

Зокрема, у англо-американському праві застава речей здійснюється або у формі передачі їх у володіння кредитора (pawn, pledge), або у формі фідуциарного договору(mortgage) [8].

Відповідно до ст.4 Цивільного кодексу України, ми можемо визначити предмет заставного договору і його специфіку. Наприклад, предметом застави може бути майно і майнові права (ст.49 Цивільного кодексу України); майно, що може стати власністю заставодавця після укладення відповідної угоди(продукція, плоди, приплід худоби, урожай, тощо.

Водночас, ця ж стаття встановлює обмеження щодо предмету заставного договору: ним не можуть бути культурні цінності державної чи комунальної власності; вимоги особистого характеру; об’єкти державної власності, що не можуть бути приватизованими або знаходяться у стані корпоратизації на момент укладення заставного договору, тощо [4, 9].

Також ст.40 Цивільного кодексу України детермінує сировину, напівфабрикати, комплектуючі вироби і готова продукцію як предмети застави товарів в обороті або в переробці [9]. Як вважає О. Загорулько, усі види предметів застави можна розділити на дві групи: предмети речового характеру і зобов’язального відповідно.

У сучасному законодавстві неточно визначена проблема використання коштів як предмету заставної угоди, оскільки Закон України №2654 «Про заставу» і Цивільний кодекс України не обмежують можливості їх використання. В цей час Закон України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» у ст. 26 передбачає можливість передачі грошової вимоги й майнових прав на кошти, що перебувають на банківському рахунку [2, 4, 9].

Відповідно до ст.582 ч.2 Закону України №2658 «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» при передачі у заставу майна, що перебуває у державній або комунальній власності, необхідна його професійна оцінка [6].

Якщо у договорі застави державне або комунальне майно не виступає предметом застави, заставодержатель може вимагати проведення такої оцінки з метою захисту своїх інтересів. У іншому ж випадку, якщо така умова у договорі не згадується, оцінка предмету застави відбувається сторонами самостійно за домовленістю і може оскаржуватися у суді в подальшому.

Можливі розбіжності між оціночною вартістю предмету застави і коштами, вирученими за його продаж, регулюються ст.24, 25 Закону України №2654 «Про заставу»: у випадку перевищення суми, вирученої від реалізації, над сумою боргу, різниця повертається заставодавцю. У протилежній ж ситуації, боржник зобов’язаний відшкодувати кошти, яких забракло, з іншого свого майна (ст.591. Реалізація предмета застави Цивільного кодексу України) [4, 9].
Щодо сучасних проблем регламентації слід визначити одну з найважливіших у наш час: використання прав інтелектуальної власності як предмету застави. Як зазначалося вище, у Цивільному кодексі України, предметом застави можуть бути майнові права. Колізія полягає у факті, що зміст означення «майнові права інтелектуальної власності» не охоплюється терміном «майнові права», що унеможливлює їх використання як предмету застави [9].

Також в українському цивільному законодавстві існують розбіжності щодо використання цінних паперів та грошей як предмету застави. Розглянемо детальніше питання використання грошей як предмету застави.

Відповідно до ст. 171 Цивільного кодексу України об’єктами цивільних прав є речі, у тому числі і гроші [9]. Дефініція поняття «гроші» й до цього часу не має в Україні законодавчого закріплення. Це є наслідком того, що в науковій літературі йдеться або лише про економічну, або лише про юридичну природу грошей. Природу грошей необхідно розглядати в поєднанні їх економічної та юридичної сутності, оскільки економічне поняття грошей завжди залишається джерелом заповнення прогалин юридичного визначення. Але економісти пропонують визначення грошей через їхні функції (міра вартості, засіб накопичення тощо), а ці ознаки навряд чи можуть бути застосовані в цивільному праві [9].

Питання про неможливість застави грошей, як правило, пов’язане з відсутністю можливості перевести закладені гривневі кошти в готівку на торгах, а це суперечить суті заставних правовідносин, що передбачають, за загальним правилом, набуття кредитором вигоди з вартості предмета застави. Цивільне законодавство України передбачає можливість використання як предмета застави лише безготівкових грошей.

Основною проблемою правової регламентації інституту застави в українському законодавстві є його недостатнє висвітлення та обгрунтування. Наявність колізійних нормативно-правових актів є перешкодою для застосування законодавства у реальному житті.

Звідси можна зробити висновок, що функціонування застави із всіма її складовими є ускладненим через відсутність правових засобів її регулювання: законотворці віддають перевагу законопроектам, що зміцююють порядок в економічній сфері життя.

На мою думку, було б доцільно переглянути положення цивільного законодавства, усунути неточності та недостатньо обгрунтовані з них, а також – створити локальну довгострокову програму для вдосконаленння заставного законодавства. Саме урегулювання поняття «гроші» в українському цивільному та економічному законодавстві допоможе визначити їх роль як предмету застави і дозволить ефективніше їх використовувати. Щодо прав на інтелектуальну власність, я вважаю, що включення цього поняття до групи майнових прав відкриє багато можливостей для тих суб'єктів правових відносин, що безспосередньо володіють цими правами: вони зможуть розпоряджатися ними у повному обсязі.

Всі ці зміни, які необхідно внести до цивільного законодавства і втілити у життя – необхідний крок для розвитку і вдосконалення інституту застави – невід'ємної складової механізму ринкової економіки.

 

ПІП
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «АЛАНД», скорочене найменування - ТОВ «ФК «АЛАНД» (ідентифікаційний код юридичної особи 42642578) повідомляє, що станом 02.11.2022 року заборгованість громадянина  за Кредитним договором No 002-29524-271113 від 27.11.2013 року, який укладено між Вами та ПАТ «Дельта Банк», складає 37 120.82 грн.

Право грошової вимоги за вказаним Кредитним договором перейшло до ТОВ «ФК «АЛАНД» на підставі Договору відступлення прав вимоги No 11/08/2020-ФА від 11 серпня 2020 року.

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо Вам наступні умови погашення боргу та його частковогосписання(прощення).ПриоплатічастинизаборгованостізаКредитнимдоговором No002- 29524-271113 від 27.11.2013 року, в розмірі 18 600 грн., в строк до 12.11.2022 року ТОВ «ФК «АЛАНД» буде списано (прощено) залишок Вашого боргу по кредиту. На підтвердження факту часткового списання боргу Вам буде видано відповідну довідку.

Нагадуємо, що для закриття виконавчого провадження необхідно сплатити винагороду виконавцю, для уточнення суми прохання звязатися з виконавцем.
Реквізити для погашення заборгованості:

Отримувач
ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «АЛАНД»
Код ЄДРПОУ
42642578
IBAN
UA 35 300528 0000026502455000791
МФО
300528, в АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу
Оплата за кредитом  Кредитним договором No 002-29524-271113 від 27.11.2013 року
Сума платежу
18 600 грн