Чи можливо повернути кошти після скасування виконавчого напису (поворот виконання)?

В процесі вчинення банками та/або колекторима виконавчого напису та відкриття викончого провадження про стягнення з позичальнику кредиту проходить певний проміжок часу. Як правило, позичальник дізнається про виконавчий напис випадково, коли приходить постанова виконавця про стягнення 20 відсотків з з/п або банківський рахунок арештовується.

З моменту, коли проходить стягнення і до подання в суд позов про скасування виконавчого напису та зупинення виконавчого провадження проходить від 1 до 3 місців, в залежності, як оперативно позичальник знайде адвоката, подасть відповідні документи в суд, а суд винесе ухвалу про зупинення виконавчого провадження. За цей час проходить стягнення з з/п та стягнення з банківських рахунків боржника.

Відповідно, після визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, отримані банком грошові кошти є безпідставно отримані та підлягають поверненю позичальнику. Але тут є нюанси, які унеможливлюють таке повернення.

Mayorov V1 1

 Поворот виконання рішення – це судова процедура повернення грошових коштів або майна після скасування рішення суду.
За ст. 444 ЦПК України питання про поворот виконання рішення суд вирішує при поданні до суду заяви сторони.
До заяви про поворот виконання рішення додається документ, який підтверджує стягнення грошових сум по виконавчому провадженню.
За змістом даної норми власник порушеного права може скористатися таким способом захисту свого права, який, як правило, визначається спеціальним законом, що регулює цивільні правовідносини чи договором.
Питання, яке є предметом заяви, а саме поворот виконання виконавчого напису від 31 жовтня 2017 року № 24629 та стягнення з АТ «Укрсоцбанк» 113714 грн. 32 коп. не є поворотом виконання рішення суду у розумінні ст. 444 ЦПКУ, а тому суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку щодо відмови у задоволення заяви.
Таким чином, застосування до даного спору інституту повороту виконання рішення є неможливим, оскільки поворот виконання рішення передбачає повернення сторін виконавчого провадження в попереднє становище та повернення стягувачем відповідачу(боржнику) всього одержаного за скасованим рішенням.
Таким чином, повернути грошові кошти за допомогою інституту повороту виконання судового рішення проблематично, Але є інши способи, як повернути грошові кошти стягнуті по виконавчому напису нотаріуса, про які ми розкажемо в наступних статтях.

 Для отримання юридичної консультації по кредитам:

 1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!