Анулювання нотаріального напису нотаріуса (особливості скасування)

Якщо ваш банк оформив виконавчий напис у нотаріуса, в цій статті ви дізнаєтесь, як його оскаржит, як правильно погасити кредит колекторам. Зразки виграшних справ додаються.

Якщо ваш банк оформив виконавчий напис у нотаріуса, на підставі якого вас переслідує державний чи приватний виконавець - ви не зможете визнати даний документ недійсним. Ваше завдання в цій ситуації - оголосити документ неможливим до виконання, нездійсненим. Наша стаття розповість про анулювання виконавчого нотаріального напису на прикладі з юридичної практики порталу.

Як скасувати виконавчий напис нотаріуса в судовому порядку?

Клієнту, який звернувся до нас за юридичною допомогою, кредитна організація на підставі виконавчого напису нотаріуса запропонувала продати іпотечну квартиру. Варто відзначити, що дана пропозиція не є стовідсотково незаконною: банк не пропонував майновому поручителю переоформити житло на його користь. Якщо знайти вигідного покупця та реалізувати квартиру по ціні вище середньої по ринку - питання повернення кредиту можна вирішити досить легко.

Боржникові було незрозуміло, на яких підставах банк отримав виконавчий напис, чи є у нього реальна альтернатива, чи дійсно потрібно втрачати саме це, очікуване іпотечне житло. Адвокат порадив не погоджуватися на пропозицію кредитодавця: виконавчий напис містив в собі ряд підстав для заперечування в суді.

Якщо ви скасували нотаріальний напис, вам порада, як правильно погасити кредит (3 варіанта)

Кредитна організація припустилася таких помилок:

• Подала заяву в суд і документи в нотаріат практично одночасно. Юрист довів цей факт, вилучивши у міському суді ксерокопію справи клієнта.
• У позовній заяві вказала одну суму заборгованості, а у виконавчому написі – зовсім іншу. Це можна пояснити: суд досконально вивчає кожен документ, вимагаючи виписки з кредитних рахунків, а нотаріус здійснює поверхневий аналіз боргу за три дні. Такий кредит автоматично втрачає статус безперечного, а виконавчий напис нотаріуса з високою ймовірністю буде визнаний нездійсненним (статті 87-88 закону про нотаріальну діяльність).

Mayorov V1 1

Наш співробітник швидко виграв справу: один з районних судів міста визнав вимоги боржника перерахувати його кредит обґрунтованими та логічними. Виконавчий напис було скасовано: даний документ спростовує безперечність того боргу, який був зазначений в позовній заяві до суду. Наявність виконавчого напису виключає судовий процес між дебітором та кредитора, а судові розглядання позбавляють правомірності звернення за виконавчим написом нотаріуса. Вплив на боржника двома методами одночасно заборонений законом.

Описаний нами прецедент є індивідуальним й типовим одночасно. Одні ситуації вимагають продажу іпотечної квартири за ціною вище ринкової, інші - банкрутства, треті - реструктуризації боргу або перевірки кредитного договору на предмет позовної давності. Як захищати свої майнові інтереси - вирішувати вам, але ми гарантуємо кваліфіковану допомогу.

Зразок рішення суду про скасування виконавчого напису нотаріуса

napis

osporili ispolnitelnuyu nadpis notariusa ukrsotsbank2