Як домовитись з колекторами, які купили кредит?

В області проблемних кредитних боргів, можна з усією впевненістю було б сказати - якщо медіатора по роботі з боргами не було, то його просто необхідно було створити.
Чому?

Mayorov V1 1
   Тому що, до сьогоднішнього дня, у сфері врегулювання погашення заборгованості банківських кредитів, існує протиборство двох великих груп:
з боку кредиторів - зграя юристів, співробітників служб безпеки та колекторських організацій, далеко не завжди діють в рамках закону.
  З боку позичальників-боржників – найнятих юристів, іноді далеких за спеціалізацією вирішення подібних проблем. Єдиною нейтральною стороною при вирішенні проблемних кредитних боргів є органи правосуддя - суди. Але, суди не справляються з сьогоднішнім об'ємом справ, на кожного суддю припадає в три-чотири рази більше справ до розгляду, ніж передбачено нормативом, звідси і якість правосуддя бажає бути краще, так і в суді завжди один переможець, а інший програв. Не завжди може допомогти, рідко формальні судові рішення приводять до задоволення всіх сторін і найголовніше будуть виконані.
   На сьогодні, на мою думку, найбільш ефективною формою відновлення відносин з кредиторами та врегулювання погашення заборгованості і на жаль не затребуваною є застосування процедури медіації, або проведення переговорів по реструктуризації кредиту, в тому числі супроводження факторингу при викупі права вимоги по кредиту у банках з тимчасовою адміністрацією.

Варіанти реструктуризації кредиту:

  1. 1. Погашення з дисконтом вартості предмету іпотеки зі списанням залишку та підписанням договору прощення боргу;
    2. Погашення кредиту шляхом купівлі через факторинг права вимоги по кредиту на факторингову установу та перепродаж на позичальника. В цьому випадку відсутній податок на прощену різницю, оскільки кредитні зобов'язання припиняються поєднанням боржника та кредитора в одній особі;
    3. Добровільний продаж предмету іпотеки на списання залишку кредиту;
    4. У випадку, якщо кредит менше ніж вартість предмету іпотеки – реструктуризація в гривню;
    5. Купівля права вимоги по кредиту через торги, у випадку продажу банком з тимчасовою адміністрацією;
    6. Застосування позовної давності по кредиту, при наявності;

 

ПРАВИЛА ВЕДЕННЯ ПЕРЕГОВОРІВ З КОЛЕКТОРАМИ

 

 


Приклад: кредитор (банк, колектор) не зміг стягнути з позичальника суму боргу в 500 000 грн. Він розуміє, що виграє в суді, але близько року буде судитися і стільки ж чекати виконання рішення. Допоміг медіатор. В ході переговорів боржник запропонував погасити 250 000 грн. на найближчі дні (більшої суми в нього немає). Це цілком влаштувало кредитора. Дану суму боржник вніс протягом тижня, після переговорів!

"У спорі народжується істина" — скаже кожен, і спір можна вирішити і самим вигукнете ви і кинетеся доводити свою правоту самостійно без медіатора (посередника). Безперечно, переговори можуть бути результативними, але частіше емоції беруть верх, є конфіденційні моменти, які сторони не хочуть, не можуть, розповісти іншій стороні, часто сторони вже не чують один одного, і переговори заходять у глухий кут, припиняються так і не привівши до взаємовигідних результатів. Проте, у всьому світі, люди воліють вирішувати спірні питання в позасудовому порядку, шляхом мінних переговорів за участю незалежного професійного організатора переговорів - медіатора. І вже якщо сторони не приходять до взаємовигідних результатами переговорів, то звертаються до останньої інстанції - до суду.

Величезний плюс процедури медіації у вирішенні проблемних боргів, то що, переможених немає - обидві сторони повинні залишитися у виграші, отримати вигідний результат!
Медіація — це професійна допомога в організації і проведенні переговорів. В результаті роботи медіатора вдається домовитися не по моделі «переможець-переможений», а по моделі «переможець-переможець», коли обидві сторони стають у виграші.

Що робить банк в процесі переговорів:

1. В процесі переговорів про реструктуризацію кредиту, банк намагається зрозуміти, скільки позичальник може заплатит по кредиту;
2. Навіть, якщо позичальник домовиться с банком, останній часто змінює вартість погашення, і на це позичальнику необхідно правильно реагувати;
3. Позичальнику необхідно переоформити с себе та поручителя все майно, а у випадку з Аваль банком, то і з родичів, оскільки банки перевіряють майновий стан позичальника;

Моя думка, що на сьогодні найбільш ефективною формою відновлення відносин з кредиторами є застосування процедури медіації (реструктуризації кредита) — позасудового врегулювання спорів із залученням третьої нейтральної сторони — професійного спеціаліста з врегулювання конфліктів, медіатора. Кредитор і боржник сідають за стіл переговорів і домовляються про ліквідацію заборгованості на прийнятних для всіх умовах.
Плюси медіації:
• Боржник і кредитор прийшли до консенсусу, та ще й відновили ділові відносини.
• Медіація їм обійшлася недорого, а заплатили вони за результат.
• Вони зекономили час, яке боржник зможе витратити на оптимізацію бізнесу і порятунок його від боргової кризи.
• Оскільки медіація — процедура конфіденційна, інші партнери боржника нічого не дізналися про його труднощі з боргами. Тим самим репутація боржника не постраждала.
Підведемо підсумки вищесказаного. І так, є два шляхи вирішення питань при наявності проблемних кредитних боргів: Перший шлях – якщо боржник бажає оскаржити сам борг, піти від погашення боргу або максимально потягнути час, щоб відсунути момент фактичного стягнення заборгованості. Тоді звертайтесь до спеціалізованого юристу, шукайте «зачіпки», що підстави, які можуть вирішити вищезазначені цілі. Чи буде суд на вашій стороні і ви істотно зменшите суму заборгованості? Можливо. Судові рішення на користь позичальників на сьогодні вже не рідкість. Але, на жаль - не система, певна упередженість суддів до позичальників-боржників проглядається. Тому, необхідно ретельно проаналізувати всі обставини справи, і знайти в більшості досить вагомі підстави для руху по цьому шляху. Можлива і така ситуація, що, витративши значні кошти на оплату юридичних послуг, втративши купу часу і нервів, доведеться все-таки мати справу з приватними виконавцями, і судове стягнення заборгованості по кредиту буде здійснено шляхом продажу вашого майна і утримання значної частини доходів. Шлях другий – боржник прагне вирішити свій проблемний борг мирним шляхом і бажає погасити свою заборгованість перед банком зручним чином.
Якщо борг більше вартості іпотеки, тоді необхідно максимально затягувати час та збирати кошти на купівлю предмету іпотеки, а якщо навпаки – необхідно домовлятися з банком та погашати кредит.
Звертаєтеся до професійних медіаторів з досвідом роботи з проблемними кредитними боргами. Проблема вирішується, як правило, швидко і при оптимальному розмірі витрат. Борг необхідно буде повернути (можливо, у значно меншому розмірі), а штрафи і пені будуть мінімізовані і навіть списані. У всякому разі, ви зможете спати спокійно, без постійних роздумів про кредит.
Готовий поговорити з вами про можливості врегулювання заборгованості перед банком мирним шляхом.

InvestKredo

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

 

vechera final