Як уникнути проблем з кредитом?

Деякі громадяни з побоюванням ставляться до банківських кредитів, вважаючи це справа недоцільним і невигідним. Проте існує й інша думка, що розповсюджується бувалими позичальниками: кредити брати можна і треба, слід лише ставитися до своїх зобов'язань перед банком з відомою часткою серйозності і відповідальності. Тоді і проблем з банком не виникне.

Що слід враховувати на перших етапах оформлення кредиту?

По-перше, треба строго визначити мету отримання позикових грошей. Не потрібно відразу ж вимагати більшу суму: нехай перший кредит буде невеликим, щоб ви не відчули тягар фінансової залежності. Поставтеся серйозно до вибору банківської організації: вивчіть умови кількох банківських пропозицій, прочитайте відгуки бувалих позичальників, спитайте поради у друзів та знайомих. Якщо визначилися з банком, то вивчіть всі пропозиції та кредитні програми, в договорі ретельно дослідіть кожен пункт, щоб нічого не залишилося неясним або втрачених з виду. Особливо зверніть увагу на пункти, що стосуються розмірів річної ставки, комісій і штрафів. Вимагайте у кредитного менеджера графік платежів та порівняйте ваші доходи з розміром щомісячних виплат. Якщо ваш бюджет не сильно постраждає від них, а всі інші умови не є кабальними, то можете сміливо підписувати кредитний договір.

Mayorov V1 1

Постарайтеся ні в якому разі не допустити прострочень, навіть з поважної причини. У разі виникнення форс-мажорних обставин відразу ж повідомте банк про ваших фінансових труднощах, інакше будь-яка прострочення буде зафіксована у вашої кредитної історії. Ці відомості зберігаються в бюро не менше 15 років. А це означає, що протягом цього часу оформлення нового кредиту виявиться скрутним; банки можуть відмовити, посилаючись на факт колишньої прострочення, оскільки така помилка різко знижує довіру банку до клієнта.
Не беріть кілька кредитів одночасно. Практика показує, що оплачувати відразу 2-3 кредиту вкрай важко, тому часто саме в таких клієнтів виникають проблеми з виплатами.

Правильне користування кредитною карткою

Якщо ви оформили кредитну карту, то не забувайте регулярно перевіряти рахунок. Іноді власники карток не підозрюють, що знаходяться в мінусі, а це завжди веде до нарахування відсотків на заборгованість, а також штрафів і пені.

Зараз практично всі банки оформляють кредитні картки клієнтам: спектр пропозицій досить широкий. Тому варто уважно поставитися до вибору банку-емітента, який здатний зробити максимум для зручності користування кредиткою. Не варто відкривати карту в банках, які накладають штрафи за втрату пластику або через раптове блокування картки. Щоб уникнути непорозумінь, слід знову ж уважно читати кредитний договір.

Безкоштовні кредити...Це реально?

Звичайно, немає. Безкоштовних кредитів не існує. Банк нічого не робить дарма: це не благодійний фонд. Можлива тільки безвідсоткова виплата по кредиту протягом перших місяців після його оформлення. Далі буде інший графік, який, крім відсотків на залишок суми, врахує також і відсотки за пільговий період. Якщо уважно читати кредитний договір, то в ньому можна прочитати цю інформацію.
Чи може банк змінити умови договору?
Подібні ситуації рідко зустрічаються. Кредитор може змінити умови: підвищити ставку на кредит або ввести додаткові комісії. Однак грамотний позичальник може оскаржити такі нововведення банку, проведені в односторонньому порядку.
Можливі проблеми після погашення кредиту?
Проблеми можуть виникнути у разі дострокового погашення кредиту. Деякі банки, не попереджаючи клієнта, накладають штрафи за таку виплату позики, позбавляє кредитора чималої частини прибутку. Далі на прострочену штрафну суму нараховуються відсотки, які можуть зрости в багато разів.
Також зустрічаються ситуації, коли в мінусі у позичальника залишаються копійки. З плином часу копійок зросте пристойний борг. Щоб уникнути подібних неприємностей з банком, необхідно вимагати у співробітників документ про закриття позики та відсутності заборгованості, який найкраще зберігати кілька років.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!