Як списати від 30-70 відсотків кредиту в 2019 році?

У 2018-2019 році населення України почало все частіше звертатися до адвокатів з приводу погашення кредитів: Альфа-банк, Укрсоцбанк та інші кредитні установи дозволили гасити іпотеку з дисконтом. Існує безліч стратегій погашення боргу перед банком різного ступеня вигідності, серед яких відзначають такі конструктивні шляхи:


• Прощення залишку банком.
• Погашення частини боргу, факторинг.
• Закриття з використанням різниці курсів валют.
• Передача предмета іпотеки (житла) у власність кредитної організації.
Про достоїнства, недоліки і «підводні камені» кожної з цих стратегій розповість наша стаття.

Що являє собою погашення заборгованості із прощенням залишку?


Погашення з прощенням залишку - це одно з найпопулярніших рішень. Дебітор і кредитор домовляються про фіксовану суму погашення боргу. Пропозиція проходить через розгляд кредитного комітету і в разі позитивного рішення боржнику видається гарантійний лист. Залишок в цьому випадку анулюється (прощається), сторони підписують договір про припинення іпотечних виплат. Податок на прощання «кредитне тіло» обчислюється згідно з курсом 8 гривень за 1 долар США. Уряд зацікавлений у повернення платоспроможності населення і має намір скасувати навіть ці податкові відрахування.

В чому полягає суть погашення частини боргу з факторингом?


Погашення частини боргу і факторинг передбачає роботу з проблемним кредитом. Позичальник погашає ту частину боргових зобов'язань, яку спроможний закрити. Залишок йому не прощається, а продається через факторинг на представника позичальника (знайомого, родича, друга). Боржнику не потрібно платити податок на те «кредитне тіло», яке йому простили, він економить досить багато.
Важливо! Банк може закрити іпотеку боржника і передати його кредитну історію приватним (державним) виконавцям. Як поведуть себе ці особи – навіть теоретично важко припустити. Вони можуть вимагати 10% збору, іншу суму. Виходить, що борг не списується, а переходить в інші руки, що загрожує арештом майна вже на підставі претензій приватних осіб. Тому не варто відразу вдаватися до стратегії факторингу, навіть якщо банк його буде наполегливо пропонувати - розумніше порадитися з юристом.

Наскільки вигідно закриття кредиту з використанням різниці курсу валют?


Банкам не завжди вигідно закриття кредиту з використанням різниці курсів іноземних валют, тому вони рідко пропонують його дебіторам. Стратегія дає можливість позичальникові заплатити в доларах США. Кредитний комітет вираховує «тіло» за курсом максимум 15 гривень за долар, боржник міняє іноземну валюту за сьогоднішнім курсом, легко закриваючи його. «Кредитне тіло» анулюється, податок не нараховується, штрафи і пені прощаються.

«Валютне банкрутство» - це досить легко і раціонально, якщо дотримуватися такої послідовності дій:


  1. 1. Звернутися в кредитну організацію (Альфа-банк, Укрсоцбанк, інший банк) з проханням перевести валютний борг в гривню в розрахунку 28 гривень за долар.
    2. Позбутися від всіх штрафів і пені автоматично.
    3. Зменшити суму боргу до ринкової вартості житла на сьогоднішній день.
    4. Відняти від неї суму закритого «тіла кредиту».
    5. Реструктуризувати борг, розбивши його на 15 років під процентну ставку відповідно до депозиту для фізосіб. Якщо борг розбивається на 10 років, то по депозиту виплачують фізичні особи, а за принципом «ставка + 3%» - всі інші.

Як банки забирають у боржників предмет іпотеки (житло)?


Варіант втратити житло на користь банку підходить тим, кому є де жити зі своєю родиною, і є велике бажання позбавитися ярма кредитів. Як правило, квартира переходить у власність банку, і її «проводять» як:
• Прощення боргу.
• Списання залишку.
• Факторинг.
• Повне зняття іпотеки.
Якщо позичальник або кредитна організація знаходить покупця - договір купівлі-продажу підписується разом з іншими кредитними документами. При цьому фахівці не радять поспішати з продажем гарного багатокімнатного житла з ремонтом в престижному районі за копійки. На операції можна отримати приблизно 20% від вартості квартири або будинку. Варто лише знайти покупця самостійно, не повідомляючи банк, а різницю залишити собі.


Ви схиляєтеся до варіанту з передачею іпотечної квартири Альфа-банку, Укрсоцбанку чи Приватбанку? Звертайтеся до нас! За багаторічну практику ми переконалися: кредитний комітет не перевіряє велику кількість даних щодо іпотечних квартир, а на самостійний пошук вигідного покупця закриває очі.

В яких ситуаціях банк пропонує невигідні для боржника варіанти вирішення проблеми?


Банк не завжди йде назустріч боржнику і рідко пропонує йому вигідне погашення кредиту. Іноді він «грає в одні ворота», наприклад:
1. Звертається не в суд, а до нотаріусів за виконавчим написом. Скасування цього документу – непроста справа, тому що вона надає можливість не оплачувати виконавчий збір і нічого не перераховувати приватному виконавцю.
2. Віддають боржникові від 10 до 50% вартості іпотечної квартири.
3. Не пропонують «валютну реструктуризацію» знаючи, наскільки це вигідно в економічній ситуації насьогодні: погашене «тіло кредиту» віднімається, а залишок розбивається на 10-15 років.
4. Не припиняє судочинство навіть при наявності стовідсотково закритого кредиту. Не знімайте житло з іпотеки поки не переконаєтеся, що судочинство припинено остоточно.
5. Продовжує нараховувати неустойки, штрафи і пені навіть після того, як відправив офіційний лист з претензіями та вимогами. Це - грубе порушення чинного законодавства. Подайте до суду про припинення кредитного договору з того дня, коли у Вас на руках опинився лист з банку.
6. Накручує пеню і неустойку, незважаючи на те, що у дебітора є рішення суду в гривні за курсом 2008 року.


Деякі боржники іноді захищають свої інтереси такими способами:


• Заявляють про позовну давність виконавчого напису нотаріуса, скориставшись допомогою досвідченого адвоката. Правознавець допоможе клієнту довести: паралельне звернення кредитної організації до суду або неправомірні дії банку. Також приводом оскаржити документ може стати той факт, що банк (колектор) звернувся до нотаріуса пізніше лютого 2017 року.
• Користуються своїм заарештованим майном, знаючи, що при відкритому реєстрі майна банк на себе квартиру не переоформить.
• Заявляють про те, що характер стягнення був позасудовим, примусовим і незаконним.
• Проходять через процедуру банкрутства. Правозахисники роблять ставку саме на цей метод позбавлення від боргів, оскільки він перспективний, особливо для «валютних боржників». Неплатоспроможність не є вирішенням всіх фінансових питань, проте держава захищає права банкрута: воно зацікавлене в приватних підприємцях, здатних повернутися в бізнес через кілька років.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

Mayorov advokat
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!