Як домовитись з колекторами в 2023 з приводу списання кредиту
Приводимо приклад, коли до нас звернувся клієнт для погашення кредиту з дисконтом, ми провели ряд переговорів, домовились про списання кредиту, а клієнт відмовився від наших послуг, оскільки повірив іншому адвокату, який сказав, що через суд все вирішить і нічого не потрібно сплачувати.
Адвокат: Майоров Василь Олександрович
063-595-87-10
2432873@gmail.com
Адреса: 01001, Київ, вул. В. Житомирська, 15-б
ЗВІТ Про надання юридичних послуг по врегулювання заборгованості з ТОВ “ІНВЕСТ-КРЕДО”
На підставі укладеного договору про надання юридичних послуг були надані наступні послуги:
1. З січня 2021 року проведення ряд зустрічей та переговорів з приводу закриття кредитної заборгованості перед ТОВ “ІНВЕСТ-КРЕДО”. Приблизна кількість зустрічей - 5;
2. Домовився про погашення кредиту з дисконтом у розмірі 50 відсотків від ринкової вартості – 9500 дол. США, при тому, що ринкова вартість квартира становила приблизно 20 000 дол. США.
3. Провів переговори з приводу відтермінування угоди на 6 місяців по закриттю кредиту, у зв’язку з проханням клієнтки.
4. Після відміни мораторію, домовився про закриття кредиту за 10 500 доларів США. ТОВ “Інвест-кредо” оплачує послуги нотаріуса у розмірі 8000 грн. Іпотека знімається угодою сторін. Угоду оформлюємо або продажу права вимоги по кредиту з передачею документів, або прощення боргу. Були підготовлені документи, але клієнтка відмовилась укладати будь-які угоди.
5. Підготовка процесуальних документів не передбачені угодою.
6. Постійні консультації з приводу вирішення проблеми з ТОВ “Інвест-кредо”, які не були передбачені договором. Вказані консультації є в переписці “Вайбер”.
Таким чином, послуги були надані у повному обсязі. На даний час, ТОВ “Інвест-кредо” готовий для оформлення погашення кредитної заборгованості!
Наслідки розірвання договору:
1. ТОВ “Інвест-кредо” може застосувати ст. 37, 38 ЗУ “Про іпотеку” (оформити право власності на себе, або продати від свого імені), результатом чого є втрата квартири.
Нижче наведено крок за кроком інструкції про те, як домовитись з колекторами в 2023 з приводу списання кредиту в Києві.
Крок 1: Перевірте законність вимог колекторів
Першим кроком є перевірка законності вимог колекторів. Якщо колектори стверджують, що вони мають право вимагати платежів від вас, перевірте, чи є у них дійсний договір про надання послуг зі стягнення боргу з вашим банком. Крім того, переконайтеся, що вони не порушують ваших прав, вимагаючи неправомірні суми або застосовуючи неприпустимий тиск.
Крок 2: Ознайомтеся зі своїми правами
Важливо знати свої права, щоб ви могли захистити себе від неправомірних дій колекторів. Наприклад, колектори не мають права застосовувати фізичний тиск або погрози, надсилати листи з вимогою виплати боргу, які містять неправдиву інформацію, або дзвонити вам протягом ночі. Якщо вони порушують ваші права, ви можете подати скаргу в поліцію або до органу державної виконавчої служби.
Крок 3: Встановіть зв'язок з колекторами
Якщо ви вирішили розмовляти з колекторами, вам необхідно встановити зв'язок з ними. Найкраще зробити це письмово, надіславши листа або електронного листа. У вашому листі повинна бути вказана інформація про вашу пропозицію щодо сплати боргу та про те, як ви хотіли б вирішити цю проблему. Якщо колектори не відповідають на ваші повідомлення, ви можете подати скаргу до регулятора фінансового ринку або до органу державної виконавчої служби.
Крок 4: Обговоріть можливі варіанти сплати боргу
Якщо ви вирішили погодитися на сплату боргу, обговоріть з колекторами можливі варіанти сплати. Ви можете запропонувати план розстрочки або зниження суми боргу. Важливо пам'ятати, що колектори можуть не згодитися на ваші пропозиції, тому ви повинні бути готові до обговорення декількох варіантів.
Крок 5: Укладіть угоду з колекторами
Якщо ви досягли згоди з колекторами щодо сплати боргу, необхідно укласти угоду про сплату боргу. В угоді повинна бути вказана сума боргу, дата та режими сплати, а також ваші та колекторів особисті дані. Перед підписанням угоди вам необхідно уважно її прочитати та переконатися, що вона відповідає вашим умовам.
Крок 6: Дотримуйтесь умов угоди
Після укладання угоди важливо дотримуватися умов, які ви погодили з колекторами. Сплатіть борг учасно або повністю згідно з угодою. Якщо ви не зможете вчасно сплатити борг, зверніться до колекторів з проханням про підтримку та зміну умов.
Крок 7: Запитайте про списання боргу
Якщо ви не здатні сплатити борг, ви можете запитати колекторів про можливість списання боргу. Для цього вам необхідно надіслати заяву з проханням про списання боргу та обґрунтуванням вашої нездатності сплатити борг. Колектори можуть згодитися на списання боргу, якщо вони побачать, що це єдиний варіант вирішення проблеми.
У кожному випадку важливо пам'ятати, що списання боргу є остаточним рішенням, тому його можуть не згодитися здійснити.
Крок 8: Зверніться до органу державної виконавчої служби
Якщо ви не здатні досягти домовленості з колекторами, вам необхідно звернутися до органу державної виконавчої служби. Орган державної виконавчої служби може відновити процес виконання боргу та застосувати інші заходи, які передбачені законодавством.
Крок 9: Зверніться до органів захисту прав споживачів
Якщо ви вважаєте, що колектори порушили ваші права, вам необхідно звернутися до органів захисту прав споживачів. Органи захисту прав споживачів можуть надати вам юридичну допомогу та захистити ваші права.
Крок 10: Пам'ятайте про свої права
Незалежно від того, на якому етапі ви знаходитесь у вирішенні проблеми з колекторами, важливо пам'ятати про свої права. Ви маєте право на захист від необґрунтованих та недопустимих дій колекторів, а також на дотримання законодавства про захист прав споживачів.
У разі виникнення проблем з колекторами важливо бути обачним та не робити поспішних рішень. Виконання кроків, які були описані вище, допоможе вам вирішити проблему з колекторами та зберегти свої фінансові ресурси.