Сенс банк (Альфа-банк) - що таке операція "баланс" і закриття кредиту?

Тема статті - це розгляд нюансів, які дозволять закрити кредит (варіанти закриття кредитів) та як уникнути або скасувати реєстраційну дію, коли банк забирає мораторну нерухомість собі на баланс. Іншими словами - це зміна власника іпотечної квартири з подальшим списання кредиту.

У 2017-2018 році Укрсоцбанк і Альфа-банк активно забирають на баланс квартири, які під мораторієм, з пропуском позовної давності. Це робиться по ст. 37 ЗУ "Про іпотеку", і це робиться, що б домовитися з позичальником про викуп квартири з дисконтом.
Укрсоцбанк і Альфа-банк практикує таке погашення кредиту - внесення коштів (погашення з дисконтом) та переоформлення залишку кредиту через факторинг. Факторинг необхідний, що б не платити податок на прощений кредит (позичальник просто економить свої кошти).
 

Як закрити кредит - як відбувається на практиці (Укрсоцбанк, Альфа-банк)?


 Ми розглянемо найпоширеніший і вигідний варіант - це прощення кредиту через курсову різницю або часткове погашення - внесення коштів, припинення іпотеки та залишок переоформляється через факторинг.
Перший етап - це визначити розмір закриття кредиту.
Як правило такі переговори проходять від 1 місяця до 6 місяців і сильно залежать від тактики ведення переговорів з банком. Наприклад, банк записує переговори, погрожує, що оформить право власності на себе, кажуть, що подадуть в суд, виселять неповнолітніх, продадуть борг колекторам і т.д. Крім цього, будуть дзвонити різні люди з банк і намагатися визначити ваше фінансове становище.
 
Заперечення позичальника!

- Прописані неповнолітні, в результаті чого банк отримає квартиру у власність з дітьми, яких не можна виписати;
- Банк при перепродажі квартири заплатить 7 відсотків податку, а також витратиться на переоформлення;
- Наявність арешту на предметі іпотеки, який дозволить через Мін'юст або суд скасувати таку перереєстрацію;
- Наявність мораторію на предмет іпотеки.

Mayorov advokat
 
Другий етап - підготовка документів на рішення кредитного комітету!
 
Як правило банк хоче зробити оцінку квартири, отримати довідку про прописаних, довідку про дохід, довідку про наявність чи відсутність авто та іншої нерухомості, а також розуміння коли у позичальника буде вся сума для погашення кредиту. Після отримання документів, як правило, угода планується на кінець місяця.
 
Як правило, вигідне для позичальника закриття кредитів відбувається або в кінці місяця або в кінці кварталу, коли банк закриває звітність перед НБУ. Позичальник повинен чітко розуміти як він буде закривати кредит - через факторинг або договір прощення.
 
Краще закривати кредит в кінці кварталу, оскільки банк йде на великі поступки! Навіть якщо позичальник не встиг знайти гроші, то рішення кредитного комітету можна продовжувати!

Що таке гарантійний лист від банку?


Наприклад, Альфа-банк, Укрсоцбанк, Аваль дають гарантійні листи на закриття кредиту з обумовленими умовами, а також виписку з рішення кредитного комітету з пропозицією для позичальника!
Гарантійний лист необхідно для перекредитування або якщо продається предмет іпотеки і цією сумою погашається частина кредиту, а також для розуміння, що кредитний комітет дійсно розглянув ваш запит.
 
Види закриття кредити:
1. Закриття кредиту через факторинг;
2. Закриття кредиту через прощення частини;
3. Прощення кредиту через курсову різницю.
 
Прощення через курсову різницю практикує такі банки - ОТП, АВАЛЬ і Правекс банк! При цьому варіанті податок не виникає або виникає менший, ніж необхідно заплатити факторингу за послугу, а при прощенні частини кредиту податок виникає - позичальник повинен це розуміти.
 
Закриття кредиту через факторинг (Укрсоцбанк і Альфа-банк)!
 
Після отримання гарантійного листа та виписки по кредиту, ви вносите обумовлену суму в касу і в цей же день банк листом припиняє іпотеку і знімає заборону на відчуження квартири та продає залишок боргу через факторинг.
 
Що таке факторинг?

Це продаж частини вашого кредиту (права вимоги по кредиту) на третю особу. Таким чином не відбувається прощення кредиту і банк не подає 1-ДФ в ДФС. Фактично, борг залишається контрольованим і податок не виникає.

 Що позичальник отримує на руки після факторингу при закритті кредиту?


 1. 1. Копія договору факторингу від банку на факторинг;
  2. Оригінал договору факторингу від фактора на третю особу;
  3. Повідомлення про переуступку;
  4. Довідка від банку про закриття кредиту в зв'язку з продажем кредиту;
  5. Оригінал кредитного договору, договору іпотеки та договору фінансового поручительства і всі допугоди до договорів;
  6. Витяг без обтяжень і іпотеки;
  7. Кредитна справа і акт прийому-передачі.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб


911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!