«Реструктуризація кредиту» - що це означає (адвокат по кредитам)

Реструктуризація – це досить загальне поняття, під яким розуміється зміна істотних умов кредитного договору за домовленістю сторін (зміна методу погашення тіла кредиту та відсотків, зміна строків погашення тощо).


Але банк висуває свої умови таким чином, що в кінці він залишається у виграші.

Mayorov V1 1

Банк піднімає питання про проведення реструктуризації на своїх умовах таким чином, що загальна кредитна заборгованість позичальника не тільки не зменшується, а в деяких випадках, навіть збільшується. Такий варіант реструктуризації є найгіршим для позичальника, адже він не може впливати на умови реструктуризації.

Тому, починаючи переговори з банком про реструктуризацію кредиту, треба чітко розуміти тактику переговорів, а також варіанти вирішення проблеми на найвигідніших для Вас умовах.

Приведемо декілька прикладів з практики щодо реструктуризації кредитної заборгованості з банком:

1. Реструктуризація, коли неустойка та проценти капіталізуються в тіло кредиту, в результаті чого на нове тіло кредиту нараховуються проценти. Це найгірша реструктуризація для позичальника.

2. Реструктуризація, коли списується неустойка, а проценти капіталізуються в тіло кредиту.

3. Реструктуризація, коли списується неустойка та проценти, так зване прощення частини боргу. Вона найбільш оптимальна для позичальника.

4. Реструктуризація, коли відбувається добровільна реалізація предметa застави/іпотеки (авто або нерухомість), списується неустойка або частинa боргу. В цьому випадку доцільно викупити заставне майно на вашу людину, а залишок боргу або сплачувати, або не сплачувати, але перед цим все майно позичальника або поручителя переоформити на довірену людину.

Варіанти погашення кредиту:

1. Часткове погашення з прощенням залишку;

2. Купівля права вимоги по кредиту через факторинг;

3. Купівля кредиту у колекторів;

4. Банкрутство фізичних осіб - повне списання борги.

Як правильно погасити кредит - відеоконсультація адвоката 

 

 

При правильній стратегії ведення переговорів з банком, можна домовитись про реструктуризацію на вигідних умовах. Наприклад, Приватбанк при боргу в 250 000 грн., списав все, крім тіла кредиту, а тіло у розмірі 113 000 грн. розбив на 3 року під 0,001 відсотків річних. Постає питання, чому? А тому, що при простроченні кредиту більше ніж 180 днів, комерційний банк, відповідно до вимог НБУ, резервує таку саме суму, а при реструктуризації та списанні частини боргу, банк має право звільнити суму резервування та пустити вільні кошти в роботу. Звичайно, банки це не розголошують.

Для того щоб правильно провести реструктуризацію кредитної заборгованості ви можете проконсультуватись у наших спеціалістів, адже у нас є досвіт і на підставі вашій ситуації, ми можемо прорахувати найкращий розмір дисконта та можливість проведення реструктуризації на умовах позичальника та навіть списати залишок кредитної заборгованості

В наступній статті ми проаналізуємо слабкі сторони банків з точки зору впливу на них та розповімо про особливості резервування.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

Консультація адвоката по кредитним питанням
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Приводимо приклад реструктуризації кредиту (м.Київ), яку ми провели для нашого клієнта за спеціальним пільговим курсом 11 грн/дол., без продажу предмету іпотеки. Схема досить складна, але реальна та побудована таким чином, що податок з доходів фізичних осіб не сплачується.

11

 

Отримати план списання ваших боргів

Права колекторів при стягненні боргу
Колектори наділені такими правами:

звертатися до боржника з письмовими вимогами про погашення боргу;

дзвонити по телефону боржника або зустрічатися з ним особисто, якщо він не заявив про відмову від взаємодій;

направляти смс, листи по електронній пошті;

звертатися до суду, домагатися стягнення в рамках виконавчого провадження;

Зверніть увагу! Дії колекторів повинні відповідати закону. Це стосується часу і кількості телефонних дзвінків або смс, особистих зустрічей або письмових вимог. Боржник може в будь-який момент заявити про відмову від взаємодії, після чого колектори зобов'язані припинити дзвінки, інші способи особистого впливу.