«Реструктуризація кредиту» - що це означає (рекомендації від адвоката по кредитам)

  Реструктуризація кредиту – це досить загальне поняття, під яким розуміється зміна істотних умов кредитного договору за домовленістю сторін (зміна методу погашення тіла кредиту та відсотків, зміна строків погашення тощо). Але банк висуває свої умови таким чином, що в кінці він залишається у виграші.


   Банк піднімає питання про проведення реструктуризації кредиту на своїх  умовах таким чином, що загальна заборгованість позичальника не тільки не зменшується, а в деяких випадках, навіть збільшується. Такий варіант реструктуризації є найгіршим для позичальника, оскільки він не може впливати на умови реструктуризації.


   Реструктуризація – це досить загальне поняття, під яким розуміється зміна істотних умов кредитного договору за домовленістю сторін (зміна методу погашення тіла кредиту та відсотків, зміна строків погашення тощо).

  Але банк висуває свої умови таким чином, що в кінці він залишається у виграші.


  Банк піднімає питання про проведення реструктуризації на своїх умовах таким чином, що загальна  кредитна заборгованість позичальника не тільки не зменшується, а в деяких випадках, навіть збільшується. Такий варіант реструктуризації є найгіршим для позичальника, адже він не може впливати на умови реструктуризації.


   Тому, починаючи переговори з банком про реструктуризацію кредиту, треба чітко розуміти тактику переговорів, а також варіанти вирішення проблеми на найвигідніших для Вас умовах.

   Приведемо декілька прикладів з практики щодо реструктуризації кредитної заборгованості, для розуміння того, як і про що потрібно домовлятись з банком.


1. Реструктуризація, коли неустойка та проценти капіталізуються в тіло кредиту, в результаті чого на нове тіло кредиту нараховуються проценти. Це найгірша реструктуризація для позичальника.


 2. Реструктуризація, коли списується неустойка, а проценти капіталізуються в тіло кредиту.


 3. Реструктуризація, коли списується неустойка та проценти, так зване прощення частини боргу. Вона найбільш оптимальна для позичальника.


 4. Реструктуризація, коли відбувається добровільна реалізація предметa застави/іпотеки (авто або нерухомість), списується неустойка або частинa боргу. В цьому випадку доцільно викупити заставне майно на вашу людину, а залишок боргу або сплачувати, або не сплачувати, але перед цим все майно позичальника або поручителя переоформити на довірену людину. 

 

Реструктуризація, списання, закриття кредитів - наша осоновна діяльність, яку по проводимо відносно наступних банків:

1. АВАЛЬ - до 70% від вартості предмету іпотеки. Для юридичних осіб діють особливі умови реструктуризації.

2. Універсал Банк - списання до 50% від вартості предмету іпотеки;

3. Укрсоцбанк та Альфа-банк - списання від 20%-40% вартості предмету іпотеку;

4. Укрсиббанк та ОТП - списання від 30-60 відсотків від вартості предмету іпотеки;

5. Приватбанк - списання до 80-90 відсотків від заборгованості;

6. Списання кредитної забогованості або списання до 90 відсотків від вартості предмету іпотеки через банкрутство фізичних осіб - будь-який банк.

Mayorov V1 1
   При правильній стратегії ведення переговорів з банком, можна домовитись про реструктуризацію на вигідних умовах. Наприклад, Приватбанк при боргу в 250 000 грн., списав все, крім тіла кредиту, а тіло у розмірі 113 000 грн. розбив на 3 року під 0,001 відсотків річних. Постає питання, чому? А тому, що при простроченні кредиту більше ніж 180 днів, комерційний банк, відповідно до вимог НБУ, резервує таку саме суму, а при реструктуризації та списанні частини боргу, банк має право звільнити суму резервування та пустити вільні кошти в роботу. Звичайно, банки це не розголошують.

   

    Для того щоб правильно провести реструктуризацію  кредитної заборгованості ви можете проконсультуватись у наших спеціалістів, адже у нас є досвіт і на підставі вашій ситуації, ми можемо прорахувати найкращий розмір дисконта та можливість проведення реструктуризації на умовах позичальника та навіть списати залишок кредитної заборгованості


    В наступній статті ми проаналізуємо слабкі сторони банків з точки зору впливу на них та розповімо про особливості резервування.

Керуючий партнер Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери»
Майоров Василь.
********************************************
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15б
тел. 044-228-29-96 (з10:00до18:00)
тел. 063-595-87-10

Приводимо приклад реструктуризації кредиту (м.Київ), яку ми провели для нашого клієнта за спеціальним пільговим курсом 11 грн/дол., без продажу предмету іпотеки. Схема досить складна, але реальна та побудована таким чином, що податок з доходів фізичних осіб не сплачується.

11

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!